“Yediğim en iyi tavuk bu”

Leila

Global Mod
Global Mod
Çoğu pan sos, sırdan arındırmak için et suyuna veya şaraba güvenir, ancak bunun bir dönüşü vardır. Thielen, “Birisi elinde buz gibi bir martini ile bir tavada kızarmış tavuğun başında dursaydı ve tavuk yanlışlıkla tavaya dökülseydi, bu sosu alırsınız” diye yazıyor. Cin fikri, 2017’de kapanan Fransız restoranı Bouley’de yemek yaptığı zamandan geldi. Ancak bu versiyon ördek kullandı ve et suyu, yapılması uzun süren bir konsantreydi. (Thielen’in tavuğu biraz daha ince ama yine de ayrıntılı.) Bouley gibi restoran mutfaklarında öğrendiği yemek, iyi bir şeyi harika yapan tüm küçük detayların bir sonucu.

Her tarifte olduğu gibi, bu altın rengi, çıtır çıtır tavuk – katil tava sosuyla birlikte – kendi mutfağınıza uyacak şekilde uyarlayabileceğiniz katı bir formülden çok genel bir teknik olarak görülebilir. Ancak bir uyarı var: memenin derisi hala olmalı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu süpermarkette, tavuk göğsü kemiksiz ve derisiz veya kemiksiz ve derisiz olarak satılmaktadır. Kemiksiz çalışır ama “derisiz tarif olmaz” dedi bana. Bunun nedeni, tavuğun neredeyse tamamen deri tarafında pişmesi, eti nemli tutmak için yalıtıma ve yağa güvenmesi ve en çıtır kabuğu alacağınızdan bahsetmeye bile gerek yok. Thielen, kemikli bir göğsün göğüs kafesinden et yontmayı ya da ailesiyle birlikte yaşadığı kuzey Minnesota’nın ücra ormanlarında yaptığı şeyi yapmayı tavsiye ediyor: göğüsleri bütün bir kuştan kendiniz çıkarmak. Güzel şeyler istiyorsak, bazen onlar için biraz çalışmamız gerekir.

Bu tavuğu erkek arkadaşım ve ben için ilk yaptığımda mutfak adasında oturup ben yemek yaparken benimle konuştu. Çok görevli biriyim ama dinleyebiliyorum. Uzun bir araba yolculuğundaki iyi bir gerçek suç podcast’i gibi, onun sohbeti odaklanmama yardımcı oluyor ve adaçayı yapraklarını tereyağında kızartmadan veya göğüsleri tek bir kalınlıkta dövmeden önce kurutmak için üçüncü veya dördüncü elim olmadığında, ben ona dönebileceğimi biliyorum. Her aşçının bir gevezeye, mutfakta size eşlik edecek birine ihtiyacı vardır, ama daha da iyisi ve daha yararlısı onların damak tadıdır. Bir ısırık alırken, “Bu şimdiye kadar yediğim en iyi tavuk,” dedi, kabul ettim. Çıtır çıtır adaçayı yaprakları arasında ardıç delinmiş doyurucu jus ile mükemmel pişmiş beyaz et, ancak çok dikkat ettiğinizde elde edebileceğiniz lezzetler ve sürprizlerle dolu.

Bu benim için tüm tavuk yemeklerinin tavuk yemeği, rahatlatıcı ve tanıdık ama şirket için veya Sevgililer Günü için pişirecek kadar süslü. Randevunuz mutfak adasında sohbet ediyorsa daha da iyi.

Yemek tarifi: Çıtır parçalanmış tavuk göğsü, cin ve adaçayı ile