Yanlış bahar için güvenilir tarifler

Leila

Global Mod
Global Mod
Bu hafta markete gittiğimde, sıcak günlerin tek gerçek habercisi beni şaşırttı: Baharın favorisi ve en sevdiğim çiçek olan Düğünçiçeği'nin çiçek reyonuna gelişi.

Tesadüfen, dün ve gelecek hafta sıcaklıkların 60'lara çıktığı New York'ta da “sahte bahar” yaşanıyor. Ve Kuzey Yarımküre'de gerçek bahara hâlâ üç hafta uzakta olsak da, akşam 7'deki gün batımları yaklaşık on gün sonra geri dönecek. Saydığımdan değil. (Okuyucu, beni bir günden diğerine taşıyan tek şey bu.)

Henüz bahar gelmemiş olsa da, bahar gibi yemenizi tavsiye ederim: Dışarısı derece gibi, çiçek kutuları nergislerle dolu gibi, alışveriş çantanız Kuşkonmaz, ravent, turp ve genç salatalarla dolup taşmış gibi yiyin.

David Tanis'in muhteşem bahar salatası için biraz erken olsa da (dikkat edin!), Melissa Clark'ın sıcak ve ekşili kızarmış tofusu için kar bezelyesi genel olarak yıl boyunca mevcuttur, ancak onun tarifi küçük parçalara ayrılmış herhangi bir sebzeyle uyumludur. . Ali Slagle'ın Dereotu ve Akıntılı Yumurtalı Çıtır Pirinç'inde, biraz bahar havası için dondurulmuş bakla fasulyesi veya lima fasulyesi veya edamame kullanabilirsiniz.

Ali'nin Bahar Arpa Çorbası ve Kay Chun'un Karalahana ve Noodle'lı Bahar Sebzeli Yemeği (yukarıda), içinizi ısıtan ve rahat, aynı zamanda yeşil ve canlı ideal orta sezon tarifleridir. Ayrıca esnektirler. Market rafında kuşkonmaz satılmıyorsa onun yerine koyu lahana, doyurucu edamame veya soğan pırasası ekleyin. Ancak bezelyeyi atlamayın. Zaten neredeyse her zaman dondurulmaları daha iyidir, tüm yıl boyunca bahar havası için bir hile kodu.

Lahana ve makarna ile bahar sebzeli çorba

Bu tarife göz atın.

Ayrıca makarnanıza bezelye ekleyin. Hana Asbrink'in bezelye ve yeşil soğanlı kremalı makarnası, zengin ve limon kabuğu rendesi ile dolu, hafta içi bir harikadır.

Veya Ali'nin bu 30 dakikalık makarnasını deneyin. Kay'ın Minestrone'u gibi, bir değil iki sağlıklı beslenme kısayoluna dayanıyor: dondurulmuş bezelye ve pesto. Kay, mağazadan aldığı pestoyu kullanırken Ali, hiçbir alet gerektirmeyen, çabuk doğranan pestoyu tercih ediyor. (Diyetiniz gerektiriyorsa pesto satın alın veya vejetaryen olarak özel olarak etiketlenmiş bir parmesan kullanın. Peynir yapımı ve peynir mayası hakkında daha fazla bilgiyi bu önceki bültenin sonunda bulabilirsiniz.)

Ancak önümüzdeki hafta her şeyi hazırlamak için acele etmeyin. Eğer Punxsutawney Phil'e ve süpermarketteki düğünçiçeğime inanılacak olursa, önümüzdeki aylar boyunca böyle yemek yiyeceğiz.

Bezelye ve taze soğanlı Crème Fraîche makarna

Bu tarife göz atın.

Sadece bir şey!

Hadi burada yeni bir şey deneyelim.

okuma: Bezelyenin neden en güvenilir dondurulmuş sebzelerden biri olduğunu merak ettiyseniz, meslektaşım Kenji López-Alt geçen hafta yeni Ask Kenji köşesinde ayrıntılı bir açıklama yapmıştı:

“Bunun bir nedeni tazelik. Zamanla, enzimler doğal olarak bezelyedeki şekerin bir kısmını nişastaya dönüştürerek onların donuk ve unlu hale gelmesine neden olur. Dondurulmuş bezelye ve diğer birçok dondurulmuş gıda, genellikle hasattan kısa bir süre sonra, en iyi durumdayken beyazlatılır, bu da bu enzimleri yok eder ve hemen ardından dondurulur, böylece şeker, siz onu eritmek için kullanana kadar yerinde kalır.”
Duymak: Geçen ay Teddy Pendergrass'ın 1980 tarihli “TP” albümünü bir plak mağazasından 6 dolara satın aldım ve her gün başlayıp bitirdim. Ama ben özellikle “Love TKO”nun, onu felç eden araba kazasından bir ay önce, 1982'de Londra'da gerçekleştirilen bu canlı versiyonuna odaklandım.

Dikkat: “Aşkın Körü”, görünüşe göre tanıdığınız herkes gibi. Julia Jacobs ve Matt Stevens geçen yıl programın yapımcılarıyla kabus gibi kapsüller hakkında konuştular: “Randevucular yemek alıyor ve kapsüller için yemek sipariş edebiliyorlar… ve alkol stoku bol olsa da (salondaki buzdolabı şampanya, birayla dolu) ), Şarap ve maden suyu) herkes içmek isteyip istemediğine kendisi karar verir.”

Okuduğunuz (ve izleyip dinlediğiniz için) teşekkürler. Gelecek haftaya kadar!

Bize şu adresten bir e-posta gönderin: theveggie@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. Meslektaşlarımla şu adresten iletişime geçin: pişirmebakımı@Haber Hesabınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa.