Vejetaryenlerin her zaman hoş karşılandığı yer

Leila

Global Mod
Global Mod
New York, beklenmeyeni sunan restoranlarla dolu. Yemenli bir aile tarafından işletilen yaklaşık 80 yıllık bir Yahudi şarküteri, birinin yangın merdiveninden kovayla indirilen yeşil soğanlı gözleme burritoları ve Connecticut’tan sevk edilen New York’takilere rakip simitler. Sonuçta, bu yüzden burada yaşamıyor muyuz? Heyecan verici bir şeyin yakın olması ihtimali her zaman mevcut.

Vejetaryen olmayan, ancak sebzeleri ve diğer et olmayan yemekleri, vejeteryanlar için yapılmış gibi hissettirecek kadar şaşırtıcı bir sevgiyle tedavi eden restoranları ilk kez düşünmeye başladığımda aklımda olan şey bu muydu? İşte o kadar heyecan verici bulduğum birkaç seçenek ki, hepçil durumumu tamamen yeniden gözden geçirmek zorunda kalıyorum.

evet makarna

Misi, Brooklyn, Williamsburg’da akla gelen ilk şey. Makarna restoranı mı düşünebilirsiniz? Gerçekten mi Nikita? Ama Misi çok daha fazlası. East River’ın bu yakasında bulabileceğiniz en etkileyici ve üzerinde düşünülmüş meze listelerinden birine sahip. Instagram ünlü crostini üzerine çırpılmış ricotta serpilmiş dünyevi trompet mantarlarını düşünün. Ya da parıldayan bir zeytinyağı havuzundaki yağlı küçük tereyağlı fasulye. Belki çam fıstığı ile pazı size daha çok yakışır. Sebzelerin burada işlenme şeklinden o kadar memnunum ki, ana yemeğim olarak sebzeli bir makarna seçerdim: Corzetti’ye koş, koşma.

Orta Doğu’ya bak

Yeterince vurgulayamayacağım bir ipucu: Orta Doğu ve Kuzey Afrika restoranlarında her zaman sebzeler için bir yetenek vardır. Bunu mükemmel bir şekilde temsil eden bir yer Miryam, Park Slope, Brooklyn ve Upper West Side’da konumları olan bir İsrail restoranı. Menünün çoğu vejeteryandır, bu nedenle et eklemek bir seçenektir. Zerdeçal serpilmiş karnabaharı yeşil tahin ve Impossible Foods “et” kebaplarının üzerine düşünün.

Tanya Sichynsky’nin Haberler Cooking haber bülteni The Veggie için bir araya getirdiği yemek planlarının bir parçası olarak nefis çizimlerini görmüş olabileceğiniz meslektaşım Kasia Pilat, ağırlıklı olarak vejetaryendir. Yukarıdaki cümlemin geçerli olduğunu söylüyor (ve katılıyorum). sofrehProspect Heights’ta bir İran restoranı olan füme patlıcanı kızarmış soğanla “ÇILGIN güzel” olarak adlandırıyor. Üstelik cevizli ve narlı karnabahar mezesi vejetaryen bir ana yemek için üzücü bir mazeret değil. Bu gerçekten de profesyonel bir güreşçinin yumruğu büyüklüğünde bir kuzu budu da sunan bir restorana bir sebze aşığının verebileceği en büyük övgü.

Ve sadece senin için bir şey

Ya da belki sadece et yiyenleri ağırlamaktan bıktınız. Seni anlıyorum: Dışarıda yemek yemek tek yönlü bir yol olmamalı. Ama New York, iyi çalışan tavizsiz tek yönlü sokaklarla dolu, teşekkürler.

O zaman bu senin sayısız hatırlatıcın olsun üstünlük burgerEast Village’da nihayet açıldı. Adını taşıyan burger, şehirdeki en iyi vejetaryen burgerlerden biridir, ancak uzun süre pişirilmiş tasmalarla dolu focaccia sandviçine çekiliyorum. (Ömür boyu anemik olduğum için demire ihtiyacım var.) Pancarlara kızarmış kraker serpilir mi? Evet lütfen. Kesinlikle baharatlı mercimek ve mısır ekmeği.

Restoranın indirimli Night Shift menüsü kapsamında perşembe, cuma veya cumartesi geceleri East Village’daysanız ve canınız isterse gece 01:45’e kadar bu vejetaryen burgerlerin tadını çıkarabilirsiniz. New York (belki) geri döndü bebeğim!

Diğer haberlerde…

Geçen hafta, seçici ebeveynlerle nerede yemek yenileceğine dair haber bültenine çok güzel yanıtlar aldım. (Tarif isteklerinizi de aldım; teşekkürler, lütfen bekleyin!) Kenzie D. dedi ki Periyalı, Flatiron semtindeki bir Yunan restoranı, “grupları barındırabilir” ve daha sessiz olma eğilimindedir. Matthew R., ailesini yanına aldı kurbanın, basit menünün tadını çıkarırken aynı zamanda “NYU/yenilikçi kalabalık” ile etkileşime girdikleri NoHo’da. Lacey B. “Seçici Anne” Sevdiğini Söyledi Frank, East Village’da, “barmene aşık olduğu” için küçük bir kısmı yok. Ve Michael R., genellikle ailesini yanında götürdüğünü söyledi. Türk barbeküsüSunnyside, Queens’te “nefis bir şekilde abartısız ama lezzetli” ve ailesinin memleketlerinde yiyemeyeceği yemekler sunuyor.

• Pete Sites yorumları meksika restoranı Tobala, Bronx’un Riverdale bölümünde Oaxaca’da tatil yaparken aşık olan bir şef ve eşi tarafından kuruldu. Carajillo kokteylleri ve köstebek zencili ördek enmoladas gibi yemekler sunan restoran, “Meksika’yı takdir etmeden sadık kalmaya çalışıyor” diye yazıyor.

• Açıklıklar: Yafa kokteyli + ham barCookNSolo ekibinden, Williamsburg’daki Hoxton Hotel’de Laser Wolf ve K’Far ile buluşur; donnaPandemi sırasında kapanan , West Village’da kooperatif olarak yeniden açılıyor; Ve 929 ve Gülp Queens, Long Island City’de Tayvan paket servisi ve Çin esintili kokteyller servis etmektedir.

• Restoran servis ücretleri geçerliliğini koruyorPriya Krishna, misafirler ve çalışanlar paranın nereye gittiğini her zaman bilmese bile.

• bu Manhattan’daki Çin-Latin restoranları yeni bir kitle bulduChristina Morales, hikayesini açıklayan viral TikTok videoları ve lo mein ve mofongo gibi yemeklerin yer aldığı menüler aracılığıyla yazıyor.
Bize e-posta gönderin neredetoeat@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. Takip etmek TikTok’ta NYT Food Ve Instagram’da NYT Cooking, Facebook, Youtube Ve Pinterest.