Üç Glutensiz Restoran – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Geçen hafta haber bültenini okuyucuların yedi sorusunu hızlı bir şekilde yanıtlamaya adadım, ancak bazı sorular o kadar sık ortaya çıkıyor ki kendi haber bültenlerini hak ediyorlar. Ve gelen kutumda açık ara en çok ortaya çıkan soru glutensiz yiyeceklerle ilgiliydi.

2 milyondan fazla Amerikalıya çölyak hastalığı teşhisi konuldu – ancak araştırmacılar çok daha fazla insanın bu hastalığa sahip olduğunu tahmin ediyor – ve Amerikalıların yaklaşık üçte biri diyetlerinde glutenden kaçınmaya veya azaltmaya çalıştıklarını söylüyor. Ben her iki kategoriye de girmiyorum, ancak yemek seçeneklerinin, insan varoluşunun tamamı boyunca glutenin her yerde bulunması nedeniyle ciddi şekilde sınırlandığını düşünenlerle empati kurabilirim.

Oraya iki şekilde ulaşabilirsiniz. Öncelikle glutensiz yiyeceklerin satış noktası olduğu restoranlara gidin. Senza gluteni Batı Köyü'nde, Agata ve Valentina Ve Noğlu Yukarı Doğu Yakası'nda, Modern ekmek ve simit Chelsea ve Yukarı Batı Yakası'nda ve Friedman'ın Aklıma bir restoran zinciri geliyor. Ancak bu sınırlayıcı olabilir ve seçenekler çoğu zaman glüten içeren kuzenlerine yetişemez. Aşağıdaki ikinci seçenek, sevdiğim birkaç restoranı gluten mayınlarıyla dolu olmayan menülerle denemek.

Nami Nori

Birkaç hafta önce West Village'daki Postcard Bakery'de glütensiz ekmekle servis edilen Sandos'u gördüğümde bir okuyucu çok heyecanlandı. Ancak glütensiz yaşam burada bitmiyor: Kartpostal Nami Nori, West Village, Williamsburg, Brooklyn ve Montclair, New Jersey'de bulunan ve aynı zamanda tempura misto mezelerinden susamlı miso çikolatalı kurabiyelere kadar tamamen glutensiz restoranlar olan Temaki elle rulo restoranı. Sebebi: Her iki restoranın ortağı ve şefi olan Takahiro Sakaeda'nın gluten intoleransı var.

Nami Nori'nin sunduğu hemen hemen her şeyi seviyorum – 2019'daki ilk ziyaretimden sonra ertesi gün öğle yemeği için geri döndüm. Ancak favorilerimi seçmek zorunda kalsaydım, shishito biberlerini ve temakilerden birini seçerdim, ancak baharatlı yengeç dinamitini veya hindistancevizi karidesli temakis'i ve mochurros veya mochi churro'ları kaçırmayın.

Çeşitli konumlar

Claro

Glutensiz yemek için bir diğer küçümsenen seçenek ise Meksika restoranıdır. Claro, Gowanus, Brooklyn'de. Şef TJ Steele yetişkinliğinde glüten intoleransından muzdarip olduğunu keşfetti ama neyse ki bu onun Oaxacan yemeklerine olan takıntısıyla çelişmedi. (Mısır unu için çok şükür, öyle değil mi?) Buna göre, Claro'daki menünün tamamı glutensizdir, bu nedenle ateşli aguachile de mandarina, yuvarlanmış barbacoa tacos ve lezzetli tetela enfrijolada'nın tadını özgüvenle çıkarabilirsiniz. Eğer parti yapmak istiyorsanız akşam yemeğiyle birlikte 50 dolarlık bir Mezcal uçuşu sipariş edebilirsiniz. Aslında restoranın portakallı ve tajinli mezcal dondurması, Bay Steele'in şirketi El Buho'nun mezcaliyle yapılıyor.

284 Üçüncü Cadde (Carroll Caddesi)

Günde

Şu ana kadar muhtemelen bir konuyu kapıyorsunuz: Alternatif unlar ve tahıllar, glutensiz kişinin en iyi dostudur, tıpkı buğdaya fazla bağımlı olmayan mutfaklar gibi. Ve açıkça etiketlenmiş menüler en üst düzey savunmadır. Bu özellikle fast-casual zinciri Indian American için geçerlidir. Günde; Glutenden kaçınıyorsanız körileri, üç özel kaseden ikisini veya salataları deneyin.

Williamsburg'daki iki yıllık oturmalı restoran Inday All Day'de, yukarıdakilerin hepsinin ve yeni favori glutensiz brunch'ımın tadını çıkarabilirsiniz: pastırma, yumurta ve peynirle doldurulmuş, tikka masala sosuyla servis edilen çıtır sarı mercimek dosa ve çıtır patates. (Bu, krikete bir gönderme ve Amerikan ile Hint yemekleri arasında zorladığı sınıra bir gönderme olarak, “Sınır Altı” olarak adlandırılmıştır.) Bu ve buz üzerinde hafif olan ardışık iki mango lassis, sizi doğru yola götürecektir – akılda gluten proteini olmadan.

658 Driggs Caddesi (Metropolitan Caddesi)

Bültenin geçmiş sayılarını buradan okuyun.

Okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen başkalarına da tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Wheretoeat@Haber adresinden bize bir mesaj gönderin.

NYT Food'u TikTok'ta ve NYT Cooking'i Instagram, Facebook, YouTube ve Pinterest'te takip edin.