Teremyağlı Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Görüntüsüylede Göz Dolduran Nefis Tatlım

Leila

Global Mod
Global Mod
Teremyağlı Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Görüntüsüylede Göz Dolduran Nefis Tatlım Tanımı İçin Malzemeler

• 1 paket baklavalık hazır yufka
  • Yarım paket teremyağ
Muballebisi için

• 1 adet yumurta sarısı
  • 2 yemek kaşığı dolusu un
  • 2 yemek kaşığı dolusu nişasta
  • 2 ,5 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı kadar da şeker
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı teremyağ
  • Antep fıstığı
Şerbeti için

• 2 su bardağı su
  • 2 su bardağı şeker
  • Yarım limon suyu
Teremyağlı Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Görüntüsüylede Göz Dolduran Nefis Tatlım Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Önce şerbeti hazırlayalım.
  2. Su ve şekeri 5 dakika kaynattıktan daha sonra limon suyunu ek edip 10 dakika daha kaynatıp soğumaya bırakalım.
  3. Muhallebiyi hazırlayalım;Yumurta sarısını tavaya alalım.
  4. Un ,nişasta ,şeker, süt ek edip güzelce karıştır ve ocağa alalım.
  5. Muhallebi kıvam alınca vanilya ve tereyağını ekleyelim ( ben vanilya aroması kullandım ) lakin olmasa da olur toz vanilya da kullanabilirsiniz güzelce karıştırdıktan daha sonra ocaktan alalım ve üzerini streçle kapatıp kenara alalım ( dilerseniz hazır pasta kremasıyla da yapabilirsiniz)
  6. Yufkalarımızı eşit kareler halinde keselim ve ister üçgen ister diktörtgen halinde katlayıp tepsiye dizelim
  7. Üzerine erittiğimiz teremyağımızı çokça sürüp evvelde ısıtılmış 180°fırına verelim.
  8. Fırından çıkan tatlımıza şerbeti dökelim ve soğumalarını bekleyelim. Güzelce soğuduktan daha sonra tatlıların orta kısımlarından kesip ister kaşık ister sıkma torbasıyla içlerini dolduralım ve kenarlarını antep fıstığına bulayalım.Şimdiden afiyet olsun.
    Daha ayrıntılı tanım ve görüntülü anlatım için instagram hesabıma bakabilirsiniz.
Teremyağlı Dışı Çıtır İçi Yumuşacık Görüntüsüylede Göz Dolduran Nefis Tatlım Tanımı Fotoğraflı Yapılışı