Teremyağlı Charlotte Tiramisu Pasta 30 Dakikada Hazır (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Teremyağlı Charlotte Tiramisu Pasta 30 Dakikada Hazır Tanımı İçin Malzemeler

Kenar kısmı için;

• 17 adet kedi dili
  • 100 gram çikolata
Kreması için;

• 1 paket hazır krema
  • 1 paket hazır latte kahve
  • 1,5 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı labne
  • 50 gram teremyağ
  • 6-8 adet kedi dili
Kedilini ıslatmak için ;

• 1 yemek kaşığı kahve
  • 1 çay bardağı süt
Süslemek için;

• Fındıklı çikolata topları
  • Yada yalnızca kakao
Teremyağlı Charlotte Tiramisu Pasta 30 Dakikada Hazır Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Kedidillerini birebir boyutta olacak biçimde uç kısımlarından hayli az keselim. Kesilmemiş olan kısımlarını çikolataya batırıp yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizelim. Buzluğa atalım donsun.
  2. Kalıbımızı ayarlayalım ne kadar büyük yapmak isteyeceğiniz size kalmış ben kalıbımı ayarladım kenar kısımlarına 17 adet kedi lisanı sığdı. 1 yemek kaşığı kahve ve sütü karıştıralım kenarda bekletelim.
  3. Kreması için; süt, hazır krema ve hazır kahveyi bir kaba alalım çırpalım. Teremyağı ve labneyi ekleyip, yine çırpalım.
  4. Çırptığımız kremadan birazını kalıbın alt tabanına sürelim bu sayede kedililleri düzgün bir görünüm elde edecek. Kedidillerini kalıbın kenarlarına dizelim.
  5. Kedidilini kahveye batıralım, kalıbın alt kısmına dizelim üzerine krema dökelim ve düzeltelim. Üzerine yeniden kedilini kahveyle ıslatıp, dizelim, üzerine tekrar krema döküp düzeltelim.
  6. İki kat olarak yaptım ben siz dilediğiniz kadar yapabilirsiniz
    ☺
    buzdolabında 1 saat dinlendirip servis edebilirsiniz ????
  7. Üzerini fındık kaplı çikolata ile süsledim siz dilediğiniz çikolata yada meyve ile süsleyebilirsiniz. Yada yalnızca kakao serpebilirsiniz. Keyifli kalın ????.
Teremyağlı Charlotte Tiramisu Pasta 30 Dakikada Hazır Tanımı Fotoğraflı Yapılışı