Tatlı asla bir seçenek değildir

Leila

Global Mod
Global Mod
Tatlı asla bir seçenek değildir

“Yeni yıl, yeni ben” fikrine asla abone olmadım. Sonuçta, zaman bir yapıdır! 1 Ocak, 22 Haziran veya 13 Kasım gibi istediğiniz zaman yeniden başlayabilirsiniz. Bu, profesyonel bir yemek yiyici olmak için yılın özellikle zor bir zamanı. Birdenbire akşam yemeğine gelmekten çok mutlu olan arkadaşlarınız, daha çok yemek pişirmeye ve kendilerine daha az davranmaya çalışıyorlar. Ve tatlı, bu söz konusu bile olamaz.

Ancak, benim yerimdeyseniz, tatlı asla ama asla bir seçenek değildir. Kısa bir süre önce, The Times’tan Priya Krishna, East Village restoranı Claud’daki ödüllü Fıstıklı Bundt Sırlı Kek’ten ilham alan hazır puding karışımlarına profesyonel şeflerin uzun süredir devam eden takdirini yazdı ve ben de tamamen tatlılardan oluşan başka bir baskının zamanının geldiğini biliyordum. haber bülteniydi.

Tatlı bir sonu yoksa bu bir yemek mi yoksa güzel bir gün mü?

Hamur işleri için değerli bir rezervasyon

yanına gelmeyi planlamıştım Lysee Flatiron semtinde ve sonunda Güney Kore doğumlu bir pasta şefi olan Eunji Lee’nin sahibi olduğu bu “pastane dükkanına” ulaştım. Çoğu hafta sonu, yaklaşık iki düzine tatlı seçeneğinin bir kombinasyonunu satın almak için blokta sıralar vardır, ancak birinci kattaki kafede tam deneyim için rezervasyon yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir kahve veya çay ile başlayın ve sonra çılgına dönün. Şimdiye kadar en popüler öğe, mısır emojisine (
🌽
) benzeyen mısırlı mus kekidir. Ama favorilerim, tadı bir Necco waffle’ının sırılsıklam versiyonu gibi olan, cevizli samur ve pralin içeren bir Kore kahverengi pirinç keki olan Lysée; ananas ve fesleğen reçeli ve calamansi pasta kreması ile Petit Jardin pastası; ve şehirdeki en iyi kouign-amann’ın adını vermeye hazırım, lamine hamurdan yapılmış çift katlı bir puf böreği. Ve bir Kouign-Amann’ın götürmesini emredin. Ertesi sabah bunu isteyerek uyanacağınıza söz veriyorum – tabii o zamana kadar sürerse.

Kurabiye kavanozları ve rüya gibi petit fours

Beni Instagram’da takip ediyorsanız, geçenlerde kendime bir Ay Yeni Yılı kurabiye kutusu hediye ettiğimi biliyorsunuz. küçük, Chinatown’da uygun bir şekilde adlandırılmış bir tatlı dükkanı. Lezzetli siyah susamlı çikolatalı kurabiyeler, reçelli ananas fırıldakları ve kabarık küçük çilekli bezeler içeriyordu. Tavşan Yılı’nın ilk günü bu hafta sonu geldi ve geçti, ancak minik zaman zaman, özellikle tatillerde çok güzel kurabiye koleksiyonları sunuyor. Yılın geri kalanında mevsimlik kakigori, monaka sandviçleri ve göz alıcı 15 cm’lik pastalar, ufukta görebileceğiniz herhangi bir kutlama için var. Bu durumda kutlama, ben olduğum için bana teşekkür etmelidir.

Peki ya içeceklerden, mezelerden ve mezelerden sonra gelen yün boyalı restoran tatlısına ne dersiniz? Eh, tadını çıkardığım yaban mersinli reçelli lezzetli lezzetli defne yaprağı dondurması vardı. kötü cadı, Roberta’s Pizza’nın arkasındaki insanlardan East Village’da yeni bir restoran. Ayrıca ortalamanın çok üzerinde Tiramisù Macosa trattoria Bedford-Stuyvesant, Brooklyn’de Yeni Yıl, Yeni Ben’den nefret eden birkaç arkadaşımla paylaştığım. Ama geceleri gözlerimi kapattığımda düşündüğüm şey, yükselen, üç katlı Mignardise levhası. Le Rock Rockefeller Center’da, her biri küçük bir macera olan dokuz farklı petit four seçimiyle. Ve eğer maceracı değilsen, ne anlamı var?

Diğer haberlerde…

• Pete Sites bu hafta inceledi Masalawala ve Oğulları Brooklyn, Park Slope’ta, Bengal mutfağının alameti farikası olan hardal yağıyla dolu yemekleri etkileyici ve heyecan verici buldu.

• Açıklıklar: kötü cadıRoberta’nın ekibinden yeni bir fine dining restoranı East Village’da açıldı; Alphabet City artık ev sahibi Bay Moto’nun ofisi, konuşkan bir temaya sahip 21 çeşit omakase; ve Caleta artık East Village’da açık, gündüzleri dondurma ve geceleri küçük tabaklar sunuyor.

• Kim Severson bildirdi şirket kantini nasıl değişiyor Bazı şirketler, yerel restoranlardan öğle yemeği siparişlerini toplayan istiridye ayıklama kursları ve hizmetleri ekleyerek pandeminin ortasında.

• Ve Noma’nın 2024’te kapanacağı haberiyle Tejal Rao bunu düşünüyor kaliteli yemek dünyasında sınırları zorlamaya devam etme baskısı ve bu baskının insani maliyeti.
Bize e-posta gönderin neredetoeat@Haber. Bültenler arşivleniyor burada. sonuçlar TikTok’ta NYT yemekleri ve Instagram’da NYT Cooking, Facebook, Youtube ve Pinterest.