Şimdi Bushwick'te yemek yemek için üç mükemmel neden

Leila

Global Mod
Global Mod
Son zamanlarda Bushwick'e çok gittim. Mahalleye en son bu kadar sık geldiğimde, 22 yaşındaydım ve Bushwick Bulvarı'ndaki bir demiryolu apartman dairesinde yaşıyordum – bu fikri “Girls”dan almış olabilirim ya da almamış olabilirim – ve bir zamanlar Pine Box Rock'ta bar sınavlarına ev sahipliği yapmıştım. Bir ay alışveriş yapın.

Bushwick çok değişti, hatta hiç değişmedi. Şehirdeki en iyi tacolardan bazılarını hâlâ mahallede bulabilirsiniz (Taqueria El Fogon ve Nene's Deli Taqueria Forever). Halen endüstriyel binalar, çatı katlarına dönüştürülen depolar ve yer üstü M tren hattı hakimdir. Ve Pine Box kısa süre önce 13. yıl dönümünü kutladı.

Değişen şey (kira dışında) burada bulabileceğiniz restoran türleridir: İnsanlar, şehrin beklenmedik bir köşesinde heyecan verici bir yemeğin yumuşak parıltısıyla bölgeye çekilirdi – okuyun: Roberta's, Ops, Mission Chinese'in kısa ömürlü ikinci lokasyonu, merhum büyük Faro. Ancak bu günlerde başlı başına ziyaret etmeye değer olan restoran teklifleriyle daha çok ilgileniyorum.

Kendinizi Hint Okyanusu'na uçuştan kurtarın

Bushwick'te Madagaskar kıyısındaki küçük bir Fransız adası olan Réunion mutfağının tadını çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu onun uzmanlık alanıdır MaloyaFlushing Bulvarı'nın yoğun bir bölümünde Aralık ayından bu yana açık.

Kendinize şunu soruyor olabilirsiniz: “réunionnais” mutfağının bir parçası nedir? İlk olarak vanilya. (Yani, dünyanın en büyük baharat üreticisi Madagaskar tam orada.) Maloya'da, vanilyanın lezzetli yanını fevkalade bir şekilde ortaya çıkaran, Crème fraîche'de yüzen sığ bir kase haşlanmış karideste görünüyor.

Diğer iki ana yemekte genellikle garam masalaya benzer hoş kokulu bir baharat karışımı olan massalé kullanılır. Zengin, demirhindi benzeri bir sosla kızartılmış kuzu parçaları, pilav ve fasulyeyle servis edilen Cabri Massalé'de kesinlikle lezzetliydi. Ve tabii ki Fransız mutfağının etkisi de var; çarkıfelek meyveli mango soslu ve zencefilli dondurmalı tropik tart ti'son'un yanı sıra kremalı patates parçalarıyla doldurulmuş minik samoussa ceplerinde açıkça görülüyor.

Sezon ortasında Tayland usulü domuz körisi

Bir dakikadan kısa bir yürüme mesafesinde, Flushing Bulvarı'nın karşı tarafında şunları bulacaksınız: Chiang Mai Lokantası, geçen yazdan beri açık. Bu Kuzey Tayland restoranı, arkasındaki aynı ekipten geliyor Lan Larb Chiangmai SoHo'da bir lokanta kadar büyük değil. Restoranın küçük açık alanı ön taraftaki küçük bir yemek odasına açılıyor ve bu da büyük grupların ağırlanabileceği masaların bulunduğu başka bir mağara yemek odasına açılıyor. (Uğradığımda yedi kişilik bir grupla birlikteydim.) Ayrıca düğün töreni için de harika bir yer olacağını düşünüyorum.

Ancak bu doğru değilse, uğrayın ve kışın son kedili günlerini atlatmanızı sağlayacak zengin bir köri domuz eti olan Gaeng Hung Lay gibi spesiyaliteleri deneyin. Veya Sai Oua ve Nam Prik Oag'ı deneyin; baharatlı Tay domuz sosisi, domates benzeri domuz eti tadı ve yapışkan pirinç. Sadece hit parçalarını duymak isteyenler için pad Thai, yengeçli kızarmış pilav ve panang köri gibi klasik yemekler de var.

Bir restoranın destansı şiiri

Veya Flushing Bulvarı boyunca doğuya doğru ilerleyebilirsiniz. Tabare, aynı adı taşıyan Williamsburg restoranının ikinci lokasyonu. Tabaré adı (ve bistroya benzeyen dış görünüşü) belirsiz bir şekilde Fransızca gibi görünüyor, ancak kelime aslında Güney Amerika'nın yerli Tupi halkının dilinden geliyor. Aynı zamanda Uruguay'ın ulusal şiiri olarak kabul edilen destansı bir şiirden de ilham alınmıştır; bu, Tabaré'nin Uruguay yemekleri sunduğu gerçeğini ortaya çıkarmanın çok dolambaçlı ve tarihsel açıdan doğru bir yoludur.

İşte yol haritanız: Yeşil Zeytinli Dana Empanadas ile başlayın. Kızartılmış soğan, kırmızı biber ve adobo sos ile ızgara, bölünmüş sosis olan Chorizo Adobado'yu paylaşın. Ve eti gerçekten harekete geçirmek için, uygun bir şekilde adlandırılan Chivito Completo'yu düşünün; çıtır ekmek arasına sıkıştırılmış ince bir fileto mignon şeridi ve üzerine kızarmış yumurta, Kara Orman jambonu, provolon, soğan, pastırma ve daha fazla patates kızartması servis edilir ve aioli için daldırma. Et yemekten kaçınmak istiyorsanız sandviçin vejetaryen versiyonu da mevcut; ancak Tabaré'de yemek yemenin mutlak keyfini de kaçırmayın.

Bültenin geçmiş sayılarını buradan okuyun.

Okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen başkalarına da tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Wheretoeat@Haber adresinden bize bir mesaj gönderin.

NYT Food'u TikTok'ta ve NYT Cooking'i Instagram, Facebook, YouTube ve Pinterest'te takip edin.