Peluş, kokulu biberlik – Haber

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Öyle bir dönemdi ki, yazışmalarımın çoğu bana ya da Haberler'a, ya coğrafi sebeplerden ötürü ellerinde olmayan ya da standartların ötesine geçmek istemedikleri için malzemeleri gerektiren tarifler yayınladığım için kızan okurlarla oluyordu. Yerel süpermarketin koridorları.

Çevrimiçi alışveriş ve daha iyi süpermarketler tüm bunları değiştirdi. Küçük kasabanıza veya büyük bir şehrin köşesine istiridye sosu getirtebilir, ayrıca sığırkuyruğu yaprağı çayı, kutu Vegemite ve egusi tohumlarını da bulabilirsiniz. Canım St. Louis tarzı pizza istiyordu. Lambert Field'a uçmak zorunda değildim. Dizüstü bilgisayarda iki veya üç tıklamayla postacı bana bunu yapmak için ihtiyacım olan birkaç kilo Provel peynirini getirdi.

Bugünkü satın alma: Cassareep, pişmiş manyok kökünden yapılan, pekmez ve Worcestershire sosu karışımı gibi lezzetli-tatlı bir Guyan şurubu. Millie Peartree'nin bu hafta Haberler Cooking'e getirdiği, Guyana'nın en popüler yemeklerinden biri olan biberlikteki (yukarıda) çok önemli bir malzeme. Elbette cassareep'i internetten satın alabilirsiniz, ancak yakınınızda bir Karayip pazarı varsa, büyük olasılıkla stoklarında da olacaktır. Sığır yemi ile kızartıldığında harika bir güveç olur: baharatlı, hoş kokulu, hafif tatlı ve yapışkan. Millie, yanında dilimlenmiş beyaz ekmek servis ediyor. Bence güzel.

Önerilen tarif

Biberlikler

Tarifi görüntüle →

Haftanın geri kalanına gelince…

Pazartesi

Geçen gece serbest stilde tarifsiz miso çorbası tarifi denedim. Tam bir felaketti. Bunun yerine Eric Kim'in miso çorbası için mükemmel, yeni tarifini takip edin. Bu harika.

Salı

Ali Slagle'ın tavuklu quesadillas tarifinin hoşuma giden yanı, tortillaları birleştirmeden önce kıyılmış tavuğu peynirle karıştırması, bu da mükemmel şekilde erimiş bir dolgu oluşturuyor. Ve hazırlanması hızlıdır, bu da onu hafta boyunca et lokantası tavuğunun (veya kalan tavuğun) en iyi kullanımlarından biri haline getirir.

Çarşamba

Lidey Heuck'un Waldorf salatası tarifinin kökleri, 19. yüzyılda Manhattan'daki Waldorf-Astoria Otel'de servis edilen Fancy Dan mutfağına dayanmaktadır, ancak 2024'te bu, sade Jane'in nasıl güzele dönüştürülebileceğinin mükemmel bir örneğidir. süpermarket: birkaç elma, biraz sofralık üzüm, kereviz, mayonez, limon ve bir avuç kavrulmuş ceviz.

Perşembe

Genevieve Ko'nun kolay kung pao tavuğu tarifinde hızlı, yüksek ısıda hızlı ellerle kızartma yoktur. Bunun yerine, orta ateşte, düşük stresli, rahat bir yemek, sarımsakla buharda pişirilmiş sebzeler ve bir kase pilavın harika bir tamamlayıcısı. Belki karışıma biraz fıstık da eklerim.

Cuma

Ardından hafta sonunuza Kay Chun'un Old Bay mayonezli deniz ürünleri burgeri tarifiyle başlayabilirsiniz. Karmaşık değiller: karides, morina balığı ve yeşil soğan, yağ ve pürüzsüzlük için Delmarva kokulu mayonez ile. Kay köfteleri ızgarada pişiriyor ama iyi yağlanmış bir dökme demir tavada da aynı şekilde pişiyorlar. Kızartılmış ruloların üzerinde bol miktarda marul ve isteğe göre dilimlenmiş salatalık ile servis yapın. Harikulade.

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler tüm bu girişimi mümkün kılar. Eğer henüz bir tanesini çıkarmadıysanız, lütfen bunu bugün yapmayı düşünür müsünüz? Teşekkürler.

Teknolojimize takılıp kalırsanız bizden yardım isteyin. Cookingcare@Haber adresindeki gelen kutusuna personel gönderiyoruz. Birisi sizinle iletişime geçecek. Ya da bana yazarsın. Teknoloji söz konusu olduğunda umutsuzum ama iyi bir dinleyiciyim: foodeditor@Haber. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Havlıcan veya tütsülenmiş kazdan çok farklı ama Güney Afrikalı soprano Golda Schultz bu hafta Mozart'ı söylemek için New York Filarmoni Orkestrası'na geliyor. İşte birkaç yıl önce Londra'da tam olarak bunu yapıyor. Hadi gidelim!

London Review of Books'ta Tate Modern'deki Philip Guston sergisinde Paul Keegan hakkında ne düşündüğünüzü okuyun.