Pazar akşam yemeği için tatlı çay turşusu kızarmış tavuk

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Geçen hafta yaşadığım yerde kiraz çiçeği mevsiminin zirvesiydi, çiçekler neredeyse dallarından fırlayacak ve kar yığınları gibi kaldırım kenarlarını kaplayacaktı. Havada yüksek nem vardı ve bu bana Güney'deki yazı, güneş altında atmosferin neredeyse sıvı gibi görünebildiğini, her şeyin olgun, her şeyin yavaş olduğunu hatırlattı. Tatlı çay yaptım ve onu merdivenlerde muazzam miktarda buzun üzerinde içtim, normalde çayı sade, şekersiz, tanenleri etkisiz hale getirmek için limon bile olmadan içseniz bile bazen tatlı çayın en iyi çay olduğuna hayret ederek içtim.

Tatlı çay dikkatsiz çaydır, sağlıksız çaydır, sıvı çikolatadır, her gün içeceğiniz bir şey değildir. Ama onun da yeri var ve artıklarını Millie Peartree'nin lezzetli kızarmış tavuğu için salamura olarak kullanabilmem için yeterince yaptım (yukarıda).

Pazar akşam yemeği için mükemmel, son derece basit bir tarif. Çayı büyük bir avuç Cajun baharatıyla birleştirin ve tavuk butlarını bütün gün bu baharatla marine edin. Daha sonra bunları yağlanmış bir tepsi üzerinde sıcak fırında 30 dakikadan fazla, çıtır, koyu kahverengi bir kabuk elde edene ve kemiğe kadar pişene kadar kızartın. Meyve suyuyla tatlandırın ve fırında tatlı patatesle servis yapın, aman tanrım.

Önerilen tarif

Tatlı çay turşusu kızarmış tavuk

Tarifi görüntüle →

Daha sonra Pazar günü kararlaştırılır. Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Geçen gün biraz kalın totog filetosu kopardım ve Julia Moskin'in bitkisel tereyağlı tavada kızartılmış balık filetosu tarifini kullanarak onları mükemmel bir duruma getirdim: bir tarafı çıtır, içi yumuşak pişmiş. Bulabileceğiniz yerel ve taze balıkları kullanın, siz de benzer bir lezzet yaşayacaksınız.

Salı

İşte Kay Chun'dan Kore sığır eti galbi'sinden ilham alan, hafta içi özel bir Tavuk Galbi Erişte Salatası tarifi. Kay'ın tarifi, öğütülmüş tavuğu sarımsak, zencefil, yeşil soğan ve susam yağı ile basit bir sosta kaynatmayı, ardından kırmızı biber ve fesleğenle fırlatmayı ve her şeyi cam eriştelere karıştırmayı içeriyor. Sıcak veya oda sıcaklığında yiyin.

Çarşamba

Ali Slagle bu hafta içi bayıltıcıyı yarattı; çabuk pişen ve ekmek kızartma makinesindeki ızgara ayarı için özel olarak tasarlanmış gibi görünen yaban turpu-çedarlı ton balığı eriyiği. Bays'ın İngiliz keklerini seviyorum ama burada kural yok, sadece bir rehber var: lezzetli bulduğunuz her ekmek işe yarayacaktır.

Perşembe

Tantanmen, Çin'in Sichuan eyaletinden gelen Dan Dan eriştelerinin bir Japon çeşididir. Hetty Lui McKinnon'un kızarmış tofulu vegan tantanmenleri belki de her ikisinden de daha iyidir, tuzlu, ateşli susam suyu bakımından zengindir. Bir okuyucu tarif hakkında “Tanrım, bunlar yüze tokat atılıyor” diye yazdı.

Cuma

Ardından hafta sonuna Alexa Weibel'in, ezilmiş kırmızı biberle zenginleştirilmiş, zeytinyağı ve sarımsakla rafine edilmiş klasik İtalyan domates sosu arrabbiata sosu tarifiyle başlayabilirsiniz. Penne üzerine bir tutam pecorino serpilerek servis edilir, harikadır, ancak son zamanlarda bunun pizza için harika bir sos, üç alarmlı margherita olduğunu keşfettim.

Haberler Cooking'de binlerce ve binlerce tarif daha sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz çıkarmadıysanız, bugün bunu yapmayı düşünür müsünüz? Çok teşekkür ederim.

Tech Creek'e küreksiz tırmanıyorsanız lütfen yardım için bizimle iletişime geçin. Cookingcare@Haber adresindeyiz. Birisi sana geri dönecek, söz veriyorum. Veya şikayette bulunmak veya iltifat etmek isterseniz bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Bunun çikolatayı temperlemek veya karidesleri yumuşatmakla hiçbir alakası yok ama Sally Jenkins'i Washington Post'ta rodeo yıldızı JB Mauney hakkında, “boğalara binerek gerçekten zengin olan ilk adam” hakkında okumalısınız.

İşte New York Review of Books'ta Danny Lyon, Aşağı Manhattan mahallesindeki her binayı şehir yıkmadan önce fotoğraflamak için on yıl süren arayışını anlatıyor.