NYC’deki favori romantik restoranlarımız

Leila

Global Mod
Global Mod
New York dergisinin Grub Street web sitesinde çalışırken 14 Patron adlı bir dizi hazırladım. Şehirdeki en hafife alınan restoranlar veya en pahalı gibi bir konu seçer ve saygın şeflerden bir seçkiden fikirlerini sorardım.

Açık ara en popüler konu en romantik restoranlarla ilgiliydi, çünkü bir restoranı romantik yapan şey çok gelişigüzel ve kişisel olabilir. Bu hafta The Times’daki meslektaşlarımdan tavsiyeler isteyeceğimi düşündüm. Bazı öneriler şaşırtıcı, bazıları sadece yürek burkan ama bir tavsiye sürekli geliyor: Sevgililer Günü’nde dışarı çıkmayın! Dikkatinizin dağılmadığı daha sessiz bir gece seçin ve romantizminizin tadını çıkarın.

Sam yediGenel Yayın Yönetmeni Yardımcısı

Sevgililer Günü için tavsiyem, akşam yemeğine çıkmamak. Tüm o kırmızı güller ve çikolatalar, ipuçları ve özlemler – onlar bir tuzak. Gece beklentilerle dolu ve sonunda kaçınılmaz olarak kavgalar veya daha kötüsü olacak. Romantik bir akşam yemeği ister misiniz? Rastgele bir Şubat akşamı bir koltuğa fırlattı Raouls, SoHo’da. İstiridye, martini, steak au poivre. Bu aşk hayatı.

Priya Krişnayemek muhabiri

Sevgililer Günü’nde akşam yemeğine çıkmak, özellikle son dakika planı yaptığınızda son derece stresli olabilir. Ama dışarı çıkmanız gerekiyorsa, Park Slope, Brooklyn’de The adında küçük bir mücevher var. Le Etli. Restoran, zemin katta rahat bir daire hissi veren bir alanda Batı Afrika ve Fransız mutfağından yemekler servis etmektedir. Şarap listesi güzel, servis sıcak ve orada ne zaman yemek yesem neden daha sık gitmediğimi merak ediyorum.

Michael Altınmetro muhabiri

Romantik noktalar samimi olma eğilimindedir, burada bazı iyi ısırıklar, bir kadeh şarap ve – umarım – teşvik edici sohbetler üzerinde oyalanmaya istekli olursunuz. Gottino, West Village’da, benim için tüm bunların doğru dengesi: güzel bir randevu için her zaman mükemmel olduğunu hissettiğim bir şekilde karanlık ve rahat. Meraklı sonunu seviyorum Fransızca, TriBeCa’da. Hem mekanın hem de yemeğin yakınlığı teşvik ettiğini düşündüğüm bir sıcaklığı var.

Alex WadukulStiller muhabiri

Büyük bir Sevgililer Günü insanı değilim ama bu birkaç romantik yeri sevmediğim anlamına gelmez. West Village’da bir caz seti görmeye çalışın Köy Öncüsüdoğuya birkaç blok yürümeden önce bar altı, eski ve loş bir Fransız bistrosu, adı duyulmamış bir hazine gibi. Kırmızı bankları, hoş bir barı ve Fas etkileri taşıyan bir menüsü var.

BeckyHughesGıda Genel Yayın Yönetmeni

Aşil topuğu Greenpoint’te platonik idealim uzak platonik akşam yemekleri içindir. Alan rahat ve içecekler güçlü, ancak asıl çekici olan yiyecek. Birçoğu kalın She Wolf ekmeği dilimleriyle ıslatılmış soslara sahip, sürekli değişen küçük yemeklerden oluşan bir menü var. Ellerinizle yemek yemek romantizmdir! Restorandan ayrılmak bile bir deneyimdir: East River’dan gelen esintiyi hissedebileceğiniz sessiz West Street’e adım atmak, özel biriyle paylaşmak için özel bir andır.

Jodi Kantoraraştırmacı muhabir

Ron Lieber’a bir menü yüzünden aşık oldum. Beni California, Berkeley’deki Chez Panisse’e götürdü. Tatlı menüleri geldi. Kafamda yıpranmış bir film müziği çalmaya başladı: Yeter, hayır, değil, kötü.

“Bence üç tane almalıyız” dedi.

25 yıl önceydi. O zamandan beri Sevgililer Günü’nde hiç dışarı çıkmadık çünkü yılın en pahalı gecesinde dışarıda yemek yemek bütçemize aykırı. (Sonuçta Ron, Times’ın kişisel finans köşe yazarıdır.) Ancak yıllar önce, bir Hallmark tatili olmasına rağmen, Sevgililer Günü’nün bana ve kızlarımıza günün her öğününde çikolatalı bir sürpriz yapma şansı olduğuna karar verdi. Geçen 14 Şubat akşam yemeğinden sonra dondurucudan beyaz bir kutu çıkardı. İçinde, şu anda aylık CST (Topluluk Destekli İkramlar) işlevi gören bir dondurma şirketi olan Miss Mona’dan bir şekilde temin ettiği özel bir dondurma pastası vardı. Bu şimdiye kadar yediğim en iyi tatlıydı çünkü önceki Sevgililer Günü sürprizlerini ve hatta Kaliforniya’daki o geceyi anımsatıyordu.

dışarı çıkma Sadece küçük ama gerçek bir şey bul. Her yıl tekrarlayın.

Diğer haberlerde…

• Var bu hafta restoran yorumu yokama Pete Sites’in Masawala & Sons (Park Slope), Urban Hawker (Midtown Manhattan) ve Corner Bar (Lower Manhattan) hakkındaki yorumları, belki de kaçırmışsınızdır.

• Açılışlar ve Kapanışlar: Şef Julian Medina açılıyor El Balık Marisqueria Perşembe günü Yukarı Batı Yakası’nda; Şef Fabio Casella tavuk ve sangria satmaya başladı Pollettolu tavuk ve sangria Çarşamba günü Yukarı Doğu Yakası’nda; ve Boutros’un şefi ve sahibi Allen Dabagh açıldı. Cafe Miş MoşHotel 50 Bowery’deki bir oyun konumunda bir Lübnan konumu.

• Los Angeles ithalatı Gjelina Restoranın Instagram hikayelerinde yer alan bir gönderiye göre, yangın nedeniyle geçici olarak kapandı.

• Eric Asimov rapor vermeye devam etti Amerikan şarap endüstrisinin genç tüketicileri çekme mücadelesiönceki nesillere göre daha geniş bir içecek yelpazesine sahip olan.

• Dondurulmuş pizza mükemmelleştirilebilir mi? Julia Moskin rapor vermeye devam etti donmuş bir pizza için silahlanma yarışı fırından yeni çıkmış lezzetler ve bunu yapabileceğini sanan şefler.
Bize e-posta gönderin neredetoeat@Haber. Bültenler arşivleniyor burada. sonuçlar TikTok’ta NYT yemekleri ve Instagram’da NYT Cooking, Facebook, Youtube ve Pinterest.