Nefis Kedidili Kaşık Pastası

Leila

Global Mod
Global Mod
Nefis Kedidili Kaşık Pastası Tanımı İçin Gereçler

• 1 litre süt
  • 1 su bardağı şeker (180 gram)
  • 1 yumurtanın sarısı
  • Yarım su bardağı un
  • Yarım su bardağından biraz fazla nişasta (buğday ya da mısır)
  • 1 paket vanilya (5 gram)
  • 1 paket kremşanti (75 gram)
  • Yarım su bardağı süt (100 ml)
  • 24 adet kedidili bisküvi
Çikolata ganajı için:

• Yarım paketten biraz fazla krema (120 ml)
  • 120 gram çikolata (ben bitter çikolata kullandım)
Üzerini

• Pul çikolatayla süsledim
Nefis Kedidili Kaşık Pastası Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

Herkese merhabalar???? bugün sizlere nefis bir tatlı tanımıyla geldim???? lezzeti tek sözle şahane oluyor???? çabucak imaline geçelim????.

1. Geniş bir tencereye sütü alalım. İçerisine şekeri, yumurta sarısını, unu, nişastayı ekleyerek karışım homojen hale gelinceye kadar karıştıralım.
  2. İçinde topak kalmadığında ocağa alalım ve daima karıştırarak pişirelim.
  3. Kaynayınca ocaktan alalım ve içerisine vanilyalı ekleyerek karıştıralım.
  4. Akabinde üzerini streç sinema ya da buzdolabı poşetiyle kapatalım.
  5. Kremanın üzerini büsbütün kapatsın, krema hava almasın ki üzeri kabuk bağlamasın. Oda ısında soğuyunca buzdolabına kaldırarak 1 saat kadar dinlendirelim.
  6. daha sonra buzdolabından çıkarıp üzerine 1 paket kremşanti ve yarım su bardağı süt ekleyerek mikserle çırpalım. Birkaç dk boyunca çırpalım.
  7. Çırpmaya devam ettikçe kıvamı güzelleşecektir, ipeksi bir hal alacaktır. Bu kremayı her türlü tatlıda ve pastada kullanabilirsiniz. Lezzeti ve kıvamı mükemmel oluyor.
  8. Kremamız hazır olunca içerisine kedidili bisküvileri elimizle dörde beşe bölerek ekleyelim ve karıştıralım.
  9. Yuvarlak büyük borcamın içini ıslatalım ve tatlımızı borcama alalım.
  10. Kare borcamda da hazırlayabilirsiniz. Kaşıkla her yerine eşit biçimde dağıtalım.
  11. Akabinde buzdolabına kaldıralım.
  12. Çikolata ganaj için kremayı uygun bir sos tenceresine yahut cezveye alalım ve kaynama noktasına gelinceye kadar ısıtalım.
  13. daha sonra ocaktan alarak içine çikolatayı ekleyerek karıştıralım.
  14. Ganajımız hazır, soğumaya bırakabiliriz.
  15. Ganaj da büsbütün soğuyunca tatlının üzerine ekleyebiliriz.
  16. Bu etaptan daha sonra buzdolabında 1-2 saat dinlendirdikten daha sonra servis edebilirsiniz.
  17. Ben üzerini pul çikolatayla süsledim, fındık, fıstık, hindistan ceviziyle de süsleyebilirsiniz. Umarım tanımımı denersiniz ve beğenirsiniz???? deneyeceklere şimdiden afiyet olsun????Bu ve öteki tariflerimin ayrıntılı anlatımlı görüntüleri için sizleri youtube kanalıma beklerim ????
Nefis Kedidili Kaşık Pastası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı