Mocktails'in yeni bir favori müşterisi var. Çocuklar.

Leila

Global Mod
Global Mod
Pazarlama ve iletişim alanında çalışan ve Portland, Oregon'da yaşayan 33 yaşındaki Josh Friesen, 8 ve 4 yaşındaki çocuklarına evde kokteyl vermekte hiçbir sorun yaşamadığını söyledi. “Arada sırada içinde Lacroix veya kombucha olan bir şeyler hazırlıyorum, biraz kokteyl kirazı ekliyorum ve onu bir kürdan ve limon dilimiyle süslüyorum” dedi.

Ama restoranlarda sipariş vermelerine izin vermiyor.

“Alkolsüz içkiler üreten bu mekanların ve kokteyl servisi yapan bu mekanların bunu çocuklara yönelik yapmadığını düşünüyorum” dedi. “Alkol içmeyen bir yetişkine yönelik olan bu şeyi çocuğumun seçmesini istemiyorum.”

South Orange, New Jersey'de yaşayan çocuk kitapları pazarlamacısı 50 yaşındaki Jed Bennett, 17 ve 15 yaşlarındaki genç çocuklarının sürekli alkolsüz kokteyl istediğini söyledi. “İster şehirde, ister banliyöde yemek yiyelim, ister yazlarımızı Montauk'ta geçirelim, neredeyse gittiğimiz her yerde bir kokteyl menüsü var” dedi.

Bay Bennett biraz çelişkili hissettiğini söyledi. “Bir yanım 'Bu yaştaki çocuklara bu dünyayı tanıtmak isteyip istemediğimizi bilmiyorum' diyor. “Büyüdüklerinde gerçek kokteyllere daha hızlı geçiş oluyor mu? Bu beni biraz sinirlendiriyor.”

Diğer çekincelerinden biri de bu içeceklerin fiyatıyla ilgili; bu fiyat New York City'de 20 dolar civarında olabiliyor.

“Çocuklar, 'Taze bir mojito ya da taze bir piña colada istiyoruz ve bir bakıyorsunuz kişi başına 18 dolar ödüyorum' diyorlar” dedi. “3,50 dolarlık Shirley Temple'a ne oldu?”