Kış salataları daha iyidir – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
İstenmeyen bir görüşü paylaşmak değilse, internetin en temel amacı nedir? İşte bir tane: kış salataları yaz salatalarından daha lezzetli, hatta daha heyecan verici.

Beni yanlış anlamayın, ağustos başında bir tabak tuzlu domates asla reddetmeyeceğim bir zevktir. Yaz salatası, sadeliğin ve cömertliğin bir kutlamasıdır, şimdiki zamanın sunduğu şeylerin tadını çıkarma fırsatıdır. Ancak kış salatası bir umut ışığıdır. Gün ne kadar kasvetli olursa olsun, tatların ve dokuların canlı bir karışımı sizi o gün boyunca taşıyacak.

Melissa Clark’ın bu hafta kış salatalarıyla ilgili bir köşe yazısında yazdığı gibi, mevsimin olumsuzlukları bir hediye olabilir. İşte gerçekten iyi bir tane inşa etmeye ilişkin bir vaka çalışması.

Kararlı bir tabanla başlayın. Lahana, karnabahar, lahana, brokoli, Brüksel lahanası, karalahana gibi turpgil sebzeler bunun için özellikle iyidir. Hindiba ve turp gibi hindibalar ve havuç (tabii ki), rezene (daha az belirgin) ve kerevizi (düşündüğünüzde mantıklı geliyor) içeren havuç ailesinin üyeleri de öyle. Kay Chun’un Çıtır Karnabahar Salatasını not alın ve dilediğiniz kadar birleştirin. Veya Melissa gibi yapın ve kavrulmuş ve rendelenmiş Brüksel lahanası ile bir Sezar salatası için bir sebzeyi iki şekilde hazırlayın.

Beklenmeyene ulaşmak. Tabanınızın ısırmasını mantar gibi dünyevi ve yumuşak bir şeyle veya narenciye veya üzüm gibi parlak ve sulu bir şeyle dengeleyin. Meyveleri dahil etmek için yazı beklemeyin – portakallar yılın bu zamanında zirvededir ve kavrulmuş brokoli, barbunya fasulyesi ve Ali Slagle’s burrata gibi salatalara hoş bir tatlılık katar. Bir tutam ot veya taze soğan da işe yarar!

entegre ısı. Kavrulmuş bir sebze, sıcak tahıllar veya hafifçe ısıtılmış fasulyeler, yan salatayı gerçek bir öğüne dönüştürebilir. Salatanızın her katmanına bir ısıtma elemanı gelebilir: Hana Asbrink’in Kavrulmuş Rezene ve Üzüm Salatası için yaptığı gibi katı tabanınızı veya Ali’nin Badem Ezmesi ile Kale Balkabağı Salatası’nda yaptığı gibi destekleyici bileşeninizi kızartın – Vinaigrette (daha fazla) bir saniyede o pansuman üzerinde).

Gevrek bir şeyler ekleyin. Biraz yağda kızartılmış fındık ve tohumlar? Bu krutonlara doğa diyorum. Cybelle Tondu, onları sadece kıyılmış lahana salatasındaki çıtır çıtır için değil, aynı zamanda zenginlik için de kullanıyor. Ve tabii ki her zaman bir salatayı gerçek krutonlarla süsleyebilirsiniz.

Başarı için giyin. En iyi pansumanlar, yağın (zeytinyağı, susam yağı, fındık yağı) aside (narenciye suları, sirke) oranını takip eder ve genellikle bir emülgatör (miso, hardal, fındık yağı, yoğurt) içerir. Sosun lezzetli olması için karmaşık olması gerekmez; Bu kremsi ve vegan badem ezmeli salatada, fındık ezmesi hem yağ hem de emülgatördür, bu nedenle sadece üç malzemeye ihtiyacınız vardır (karabiber ve su hariç). Geçenlerde arkadaşlarım için yaptığımda içindekini öğrenince herkes çok şaşırdı.

Ellen karabuğday galeti yapmak istiyor; Vicky her ay küçük bir akşam yemeği partisi düzenlemek istiyor ve bunu birkaç Pazar önce yaptı; Ruth yemek israfını azaltmak ve artıklarla yaratıcı olmak istiyor; ve Harriet, vegan tatlılardan oluşan bir repertuar oluşturmak istiyor.

Ve Barbara’dan bunu sevdim: “Yemek pişirme amacım basit: Evim için basit, lezzetli, ev yapımı vejetaryen yemekler hazırlayın. Bakmak ve beslemek benim için kimden daha önemli olabilir? Başkalarına yardım etmeden önce kendi oksijen maskenizi takmak gibi bir şey.”

Dikkat edilmesi gereken kelimeler. Gelecek haftaya kadar!

Bize e-posta gönderin theveggie@Haber. Bültenler arşivleniyor burada. adresindeki meslektaşlarımla iletişim kurun cookcare@Haber hesabınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa.