Kendinizi lüks hissettiren hızlı tarifler

Leila

Global Mod
Global Mod
Anneler Günü yaklaşıyor ve ister sevdiklerinizle buluşuyor olun, ister onu tamamen görmezden geliyor olun (ya da bir anneyseniz, emekli olup günü kendi başınıza ne isterseniz onu yaparak geçiriyorsunuz – heyecan verici bir düşünce), asla ona yiyecek iyi bir şey olması canını yakıyor.

Geçen hafta hepiniz günü kutlamak için mi dışarı çıkıyorsunuz yoksa evde mi yemek yiyorsunuz diye sormuştum. Aldığım e-postalara göre evde yemek çok daha popüler bir seçenek. Anneler Günü’nde restoranlar herkesin bildiği gibi kalabalık ve pahalıdır. Bunu akılda tutarak, size Haberler Cooking’ten bu tarif özetini sunuyorum: “12 Kolay Anneler Günü Brunch Tarifi Çünkü Dışarı Çıkmak Bir Kabustur.”

Aşağıdaki tarifleri haftanın günlerini önceden seçtim ama hayatınızdaki her anne için de işe yarayacaklar. Bana ne düşündüğünüzü söyleyin veya Tarif isteklerinizi Dearemily@Haber adresine gönderin.

2. Harissa, hurma ve narenciye ile tavada kızartılmış tavuk

Yewande Komolafe, tavuk butlarını kavurur ve harissa, arpacık soğanı, portakal suyu ve karamelize hurmalardan oluşan lezzetli bir kombinasyonla servis eder – harika tatların birleşimi. Tavuğu birkaç saat önceden (hatta bir gece önce) marine ederek iyice hazırlayın. Ardından, akşam yemeği hazırlamak için aceleniz varsa, 3. adıma atlayabilirsiniz ve yemeğin yolunu zaten yarılamış olursunuz.

Bu tarife göz atın.

3. Zeytinyağında pişmiş somon

Somonu pişirmenin bu çok basit ve süslü yolu – 425 derecede ızgara yapmak yerine zeytinyağında nispeten düşük 350 derecede pişirmek – onu ekstra ipeksi yapar. Ali Slagle bir adım daha ileri gider ve çok boyutlu bir tat için yağa otlar (ve sarımsak, acı biber veya zeytin) ekler.

Bu tarife göz atın.

4. Baharatlı karides masala

Zainab Shah, Güney Asya’nın kıyı bölgelerinden gelen bu karides tarifini “küçük bir mucize” olarak tanımlıyor. Tatlar, 30 dakikadan kısa sürede yapabileceğiniz bir tabakta karmaşık ve canlı bir şekilde canlıdır.

Bu tarife göz atın.