Kayısılı basit ama şaşırtıcı tavada zencefilli tavuk

Leila

Global Mod
Global Mod
Soğuk Şubat geceleri yavaş yavaş kaynayan güveçleri ve buğulamaları gerektirir; baş döndürücü, lezzetli tatlar; ve kemikten düşen kaseler dolusu etli et.

Peki ya zamanınız kısıtlıysa? Yasmin Fahr'ın baharatlı, hızlı, tavada kızartılmış, kayısılı zencefilli tavuk tarifini tavsiye ederim. İşin püf noktası, yemek bir saatten kısa sürede hazır olsa bile, mutfağınız sanki bütün gün yemek pişirmişsiniz gibi kokacak, kişniş ve kimyon kokuları, hafif çiçeksi kuru kayısı ve taze nane kokularına karışacak. Kemiksiz, derisiz tavuk butları çabuk pişmesini sağlarken körpe ıspanak zahmetsizce renk ve ipeksi bir doku katar. Baş döndürücü tava sosunun tadını çıkarmak için pirinç veya ekmek ile servis yapın.

Önerilen tarif

Kayısı ile tavada kızartılmış zencefilli tavuk

Tarifi görüntüle →

Kış falan için favori çareniz zaten baharmış gibi davranmaksa, gnocchi, bezelye ve pırasa ile tek kapta kızartılmış pazım lezzetli bir yanılsama olabilir. Beyaz şarap, otlar ve yumuşak patatesli gnocchi ile paketlenmiş, hem hafif hem de zengin, özellikle de sonuna isteğe bağlı ama lezzetli taze ricotta serpintisini eklediğinizde, et suyu içeren bir yemektir.

Alternatif olarak, neşeli bir renk dokunuşu dikkatinizi Şubat ayının gri gökyüzünden uzaklaştırabilir. Lidey Heuck'un kolay tavada kızartılmış somonunu Hetty Lui McKinnon'un baharatlı ve tatlı demirhindi-akçaağaç Brüksel lahanasıyla birleştirdiğinizde, derin, karmaşık tatlara sahip çarpıcı pembe ve yeşil bir yemek elde edersiniz.

Şubat aynı zamanda kremalı, tereyağlı ve peynirli makarna yemeklerinin tadını çıkarmak için de harika bir fırsat. Farideh Sadeghin, Cajun Tarzı Karides Alfredo'sunda jalapeño, soğan ve kerevizin yanı sıra baharatlı bir kaşık dolusu Creole hardalı ekleyerek klasik fettuccine Alfredo'yu yeniden ziyaret ediyor. Tombul karides yemeğe sulu bir dokunuş ve doyurucu bir protein kısmı verir.

Tatlıya geçelim! Birkaç yıl önce Julia Moskin, Erin Gardner'ın zaten uyarlanabilir olan patates cipsi ve M&M'lerle dolu mutfak kurabiyesi tarifini “erteleme” ile ilgili bir hikaye için uygun bir şekilde uyarladı. Bu, yılın herhangi bir zamanında uygulanan geleneksel ve geleneksel bir iş günü stratejisidir ve bana göre özellikle Şubat ayında şifa vericidir.

Julia makalesinde erteleme nedenleri hakkında Erin'den alıntı yapıyor: “Gerektiğinde yaratıcı olmamı gerektiren bir alanda çalıştığım için, işe koyulmadan önce beynimin hız sabitleyicide olması gerektiğini düşünüyorum.” işte böyle! Bunu başka kim anlayabilir? hellomelissa@Haber adresinden bana bildirin.

Her zaman olduğu gibi, tarifleri almak için abone olmanız gerekmektedir; abone olduysanız teşekkür ederiz. Teknik sorunlarınız varsa yardım için Cookingcare@Haber adresine e-posta gönderebileceğinizi unutmayın.

Şimdilik bu kadar. Çarşamba görüşürüz.