İşte konserve fasulyeye tapmak için bir neden daha

Leila

Global Mod
Global Mod
Yıllarca kuru cannellini’nin zeytinyağında pişirilmiş barbunya kadar basit bir yemek için tek yol olduğuna inandım.

Fasulyeleri bir gece önceden ıslattıktan sonra zeytinyağı, biberiye, sarımsak ve acı biberde iki ila üç saat kaynatmanın buna değdiğini düşündüm, çünkü sonuç çok harika kremsi ve aromatik zenginlikle doluydu. Konserve fasulye nasıl karşılaştırılabilir?

Süpermarkete yaptığım bir ziyaretin kaprisleri kuru fasulyeden daha fazla konserve fasulye ürettiğinde, karantina sırasında ne kadar iyi olabileceklerini öğrendim.

Kileri stoklamak için taşıyabileceğim kadar cannellini kutusu aldım. Canım bir tencere ot fasulyesi çektiğinde, birkaç kutu açtım ve kuru fasulye ile aynı malzemelerle pişirerek sıvıyı azalttım.

Mutlu bir şekilde hızlı gitti. Islatılmaları gerekmediğinden, çekirdeklerin kenarlarında altın rengine dönen sarımsak şeritleriyle cızırdayan tavaya girmeden önce hızlı bir durulama yapması yeterliydi. 20 dakikadan kısa bir süre sonra çekirdekler zeytinyağını emmiş ve güveç benzeri bir kütle halinde erimiştir. Mutfak ilahi kokuyordu.

Yine de şüphelendim. Her şey çok hızlı, çok kolay görünüyordu.

kaşık koydum. Sos, her zamanki kuru fasulyelerimden bile daha kadifemsiydi. Bunu düşündüğümde mantıklı geldi. Basınçlı pişirilmiş konserve fasulyeler, biraz parçalanana ve kabukları patlayana kadar ihale noktasının oldukça ötesine getirilir. Fasulye salataları gibi fasulyelerin şeklini korumasını istediğiniz yemeklerde bu bir sorundur. Ancak güveçte ve güveçte pişirildiğinde, bu neredeyse lapa gibi konserve fasulyeler, sıfırdan pişirilen kuru fasulyelere göre nişastalarını sosa daha kolay bırakır.

Kremalı ve kalın fasulye yahnimi çatalla yiyebildim, ancak biraz su ile güzel ve çorba gibi oldu. Çok yönlüdür. Konserve fasulye zulamla çalışırken, temel tarifle oynadım, domatesleri ve bu versiyonda hem doku hem de tatlılık katan altın kızarmış soğanları karıştırdım.

Bununla birlikte, konserve fasulye hakkında bilinmesi gereken bir şey, markaların doku ve tat bakımından büyük farklılıklar göstermesidir. Tuzlu konserve fasulyenin tadı tuzsuz çeşitlerden çok daha iyidir. Malzemeleri okuduğunuzdan emin olun. Ardından, pek çok tatmin edici yemeğin sadece birkaç dakika uzaklıkta olduğunu bilerek kilerinizi doldurun.