İhtiyacınız olan tek dondurma tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Diğer birçok insan gibi ben de mutfak aletleri veya yalnızca tek bir amaca hizmet eden, özellikle de çok yer kaplayan aletleri satın almaktan kaçınmaya çalışıyorum. (Bir keresinde kiraz çekirdeği için bir istisna yapmıştım çünkü bir kova dolusu Bing'im vardı ve 15 dolar akıl sağlığı için ödenecek küçük bir bedeldi.)

Ama sonra yaz geliyor ve ben sadece bir dondurma makinesi istiyorum çünkü bilirsiniz, dondurma. Özellikle ihtiyacınız olacak bu tek dondurma tarifi için, Melissa Clark'ın adı Beş Yıldızlı Yaz Pop'u. Taze nane veya fesleğen, Nutella veya doğranmış çikolata, püre haline getirilmiş şeftali veya kiraz gibi tüm tat ve malzemelerinize hazır, ipeksi, dili kaplayan klasik muhallebi tabanıdır. (Bir karot alın.) Bu yıl pes edip bir dondurma makinesi satın alıp hayallerimin kepçelerini yapabileceğim yıl olabilir. Kesinlikle mükemmel vanilyayla başlıyorum, ama sonra belki taze çilek veya hindistancevizi ve limon ve biraz rom, kesinlikle dondurucumdaki pandanus yapraklarından bir şey. Ah! Belki halo-halo hisleri için biraz mango ve ube halaya?

Önerilen tarif

İhtiyacınız olan tek dondurma tarifi

Tarifi görüntüle →

Pardon, neredeydim? Ah evet, akşam yemeği, dondurmadan önce yediğiniz şey. Rick Martín'in Izgara Tajín Tavuğu, Meksika baharat karışımının baharatlı-acı-ekşi lezzetlerini portakal suyu ve lezzet, sarımsak ve bal ile zenginleştirir ve dengeler ve rulo haline getirebileceğiniz veya ızgara yeşil soğan ve taze konserveyle atabileceğiniz inanılmaz derecede parlak bir tavuk yaratır. ananas ye. Ayrıca Farideh Sadeghin'in rendelenmiş soğan, sumak ve tuzla “basit ama etkili” bir şekilde tatlandırılan ve lavaş, ızgara domates ve taze otlarla servis edilen yumuşak kıyma şişlerinden oluşan Kabab Koobideh'i de severim.

Yewande Komolafe'nin Hindistan Cevizli Dereotu Somonunu Yeşil Fasulye ve Mısır ile ızgarada veya fırında hazırlayabilirsiniz. Tüm bu güzelliklerin içinde bulunduğu folyo ambalaj, lezzetli balıklar ve kolay temizlik sağlar. Ve hem sıcak hem de soğuk tadı lezzetlidir (okuyun: harika yemek artıkları yapar).

Kahvaltıdan başlayarak günün öğünleri arasında geriye doğru yürümeye devam edelim. Her zaman büyük bir kahvaltı hazırlayacak ruh halinde değilim ama bu mayıs sabahlarının sonlarındaki bir şey bu fikri daha da çekici kılıyor. (Belki de sıcaktan bunalmadan mavi gökyüzünün ve temiz havanın tadını çıkarmak için panjurlarımı ve pencerelerimi açabildiğim içindir.) Zainab Shah'ın Aloo Anday'ı – Sotelenmiş soğan, domates ve garam masala ile süslenmiş patates ve çırpılmış yumurta – tam olarak gülünç derecede büyük kahvemi yudumlarken yapmak isteyeceğim türden bir yemek. Ekstra Pazar neşesi için, sabahları Aloo Anday ile birlikte garnitür olarak, akşamları ise köri tavuklu garnitür olarak Meera Sodhas Naan'ı yapıyorum.

Ve son olarak: karpuz margaritaları. Hafta sonu olması, dışarısının sıcak olması ve Alexa Weibel'in karpuzlu margaritalarını hak etmemiz dışında bu konuda söyleyecek akıllıca bir şeyim yok.