Güveçte herkes için bir şeyler var

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Cumartesi gecesi gündemimizde bir güveç var: yemek masasının ortasındaki bir ocağın üzerinde kaynayan ve içine sığır dilimleri, tofu küpleri, yapraklı yeşillikler, istiridye mantarları, tatlı patates dilimleri koyduğumuz büyük metal bir çorba kasesi Ay yeni yılını karşılamak için pirinç kekleri, daikon turp küpleri ve bir sürü köfte.

Allison Jiang'ın Haberler'ta ayrıntıları var ve Naz Deravian aslında sadece bir taslak olan bir tarif (yukarıda) verdi. Güveçiniz Sichuan geleneğine göre uyuşturacak derecede baharatlı, Kanton tarzı deniz ürünleriyle dolu, etle veya sadece sebzelerle yapılmış olabilir. İçinde şehriye kullanabilirsiniz. Veya kurutulmuş tofu yaprakları. Et suyunun yüzeyinde çıtır kırmızı biberi, beyaz biberi ve biraz susam yağını severim. Denemek eğlencelidir.

Önerilen tarif

Güveç

Tarifi görüntüle →

Wirecutter'daki arkadaşlarımızın, evde güveç uzmanı olmanız için ihtiyaç duyduğunuz ekipmana dair akıllı bir rehberi var, ancak aynı zamanda yavaş bir tencere, hazır bir Tencere kullanarak doğaçlama yapabileceğinizi veya indüksiyonlu veya elektrikli ocak yerine bir pirinç pişirici kullanabileceğinizi de unutmamak önemlidir. uzmanların aradığı propan yakıcı. Fondü setiniz varsa bile kullanabilirsiniz. (İsviçre'de, geleneksel peynir yerine zengin bir et suyu kullanan bir Avrupa güveci olan Fondue Chinoise adı verilen fondünün tatil versiyonu vardır.) Güveçte herkes için bir şeyler vardır.

Tıpkı birçokları için Pazar saatlerinin çoğunu alacak olan Super Bowl gibi: 49ers ve Chiefs'in Las Vegas'ta Doğu Saatiyle 18:30'da buluşması, şimdiye kadar yazdığım kadar saf Amerikan cümlesi. Geyik eti, stromboli, çekilmiş domuz eti, hindi biberi, Chex karışımı, sarımsaklı ekmek veya queso için manda tavuğu sosu yapabilirsiniz.

Ben şahsen tavuk kanadı, çiftlik sosu, nachos ve tatlı olarak sıcak dondurma yerim. Ama kalbinin sesini dinle. Steak Diane'le, Calidore Yaylı Çalgılar Dörtlüsü'nün arka planda Beethoven'ı çaldığı, hiçbir yerde futbolun olmadığı ve akşamı bitirmek için biraz cin remi eşliğinde gerçekten keyifli bir akşam hayal edebiliyordum.

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız olduğu doğrudur. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz yapmadıysanız, bugün abone olmayı düşüneceğinizi umuyorum. Teşekkürler.

Teknolojimizi kabul etmiyorsanız lütfen yardım için yazın. Cookingcare@Haber adresindeyiz. Birisi sizinle iletişime geçecek. Ya da korkuyla ya da sevinçle bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Domuz filetosu veya kızamıkla alakası yok ama Haberler Kitap İncelemesi'nden William Boyd, Paul Theroux'nun 1922'de geçen ve 19 yaşındaki bir çocuğun hayatını anlatan yeni romanı Burma Sahib'i okurken beni heyecanlandırdı. Eric Blair, o zamanki İngiliz kolonisi Burma'da (şimdi Myanmar) bir polis memuru olarak, Blair'in yazar George Orwell olmasından birkaç yıl önce.

Netflix'teki The Brothers Sun, komedi ile dram arasındaki çizgide oldukça iyi yürümeyi başarıyor ve dövüş sahneleri harika; çizgi roman panelleri canlanıyor.

Peki ya New Yorker'da Londralı bir gencin gizemli ölümü üzerine Patrick Radden Keefe? Büyüleyici.

Son olarak Paramore Talking Heads'i kapsıyor mu? Evet, aslında: “Evi Yakmak.” Durun. Pazar görüşürüz.