Gochujang her zaman iyi bir fikirdir

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Biz Brooklyn, Sheepshead Bay'deki Lucia's'da pizza yerken köpekler karda kilometrelerce koştular ve kamyonun arkasında derin bir uykuya daldılar, sonra eve geldiğimizde hamur işleri almak için Villabate'e gittik ve kestirdik. Onun için, benim için ve ailem için mükemmel bir hafta sonu günüydü.

Bu akşam yemeği için ve bu hafta sonu akşam yemeğiniz için (öğle yemeğinde pizza ve cannoli var!): Eric Kim'in Gochujang Patates Yahnisi (yukarıda). Yemek, bebek patateslerin şimdiye kadarki en mükemmel kullanımıdır; ateşli, tatlı, tuzlu bir et suyunda dağlar kadar lahana ve cannellini fasulyesi bulunur; yemeği pilavın yanında servis ettiğinizde bir parça ekşi krema ile iyi bir şekilde eşleşir ve eğer bir kase isterseniz kimchi'den.

O gece gördüğüm rüyalar gerçeklik kadar canlıydı ve zamanda yolculuk yaptım. Senin için de aynısını dilerim.

Önerilen tarif

Gochujang patates güveç

Tarifi görüntüle →

Bu derin kış hafta sonları proje pişirme için de harikadır. Çorbalara ve güveçlere, Guinness keklerine veya biftek ve böbrekli pudinge eklediğiniz gizli bir malzeme olan İngiliz şef Fergus Henderson'ın paçalarını, ekipmanın lezzetli pürüzsüzlüğünden yararlanacağını düşündüğünüz gerçek çeşitlilikte herhangi bir yemeğe denemenizi öneririm. kendisi et, yağ ve etten yapılmış bir tür Madeira jölesi. (Birkaç bardak içine birkaç tavuk budu koyun, sonra iyice tuzlayın ve sıcak fırında çıtır çıtır olana kadar kızartın – göreceksiniz!) Sonuçlarınızı iki fincanlık kaplarda dondurun ve aylarca gitmeye hazırsınız. .

Ekşi maya başlatıcınızı, o eski pandemi dostunuzu canlandırabilirsiniz. İngiliz kekleri veya pizza hamuru için yeterince keskin değilse, ertesi sabah olağanüstü ayran waffle'ları veya krepler yapacak bir gecede potas için kesinlikle yeterli lezzeti barındırır.

Yoğurt yapabilirsin ve umarım yaparsın. Ayrıca: kızartılmış deniz tarağı veya buharda pişirilmiş brokolinin üzerine sürmek için acı sos, XO sosu ve hollandaise sosu. Ve bu, tavuk kızartmak, kek pişirmek veya lazanya hazırlamak için güzel bir hafta sonu olurdu.

Ancak eğer değilse, yapabileceğiniz tek şey haber bültenlerini okumak ve lezzet hayalleri kurmaksa, her zaman hazırlayıp keyfini çıkarabileceğiniz anlık ramen vardır; mantarlı bourguignon yapmak kadar güzel bir tarif ve mutfak uygulaması.

Haberler Cooking'de sizi bekleyen binlerce ve binlerce hafta sonuna hazır tarifler var. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler tüm bu girişimi mümkün kılar. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünür müsünüz? Teşekkürler.

Teknolojimizle ilgili sorunlarla karşılaşırsanız yardım için yazın. Cookingcare@Haber adresinden bize ulaşabilirsiniz; birisi size geri dönüş yapacaktır. Veya bize bir elma veya bir solucan vermek isterseniz bana yazın. Foodeditor@Haber adresindeyim. Aldığım her mektuba cevap veremiyorum. Ama hepsini okudum.

Pırasa ya da midye içeren herhangi bir şeyden oldukça uzak ama son zamanlarda ekran başında geçirdiğim süreye yatırım yapıyorum. Yargısız infaz hikayeleri arasında (2015'in mükemmel “Sicario”su ve 2017'nin o kadar da iyi olmayan “American Assassin'i”) arasında, Robert Altman'ın Raymond Chandler'ın “The Long Goodbye” adlı eserinin 1973 tarihli fantastik yeniden anlatımını izledim. Onun ellerinde, başrolde fantastik Elliott Gould'un yer aldığı, Sterling Hayden, Nina van Pallandt, Mark Rydell, Jim Bouton (Ball Four şöhretinden) ve adı geçmeyen Arnold Schwarzenegger'in harika performanslarıyla yer aldığı hicivli bir kara film. Saygınlık!

Bir süreliğine filmlere odaklanalım ve Wesley Morris'in Haberler Magazine'deki 2023'ün en iyi performanslarına bakışını keşfedelim. Burun Üstündeki En İyi Oyunculuktan (The Holdovers'daki Paul Giamatti) Sinema Filmindeki En İyi Hırsızlığa (Barbie'deki Ryan Gosling) kadar her şeye sahip.

The New Yorker'da kolej basketbolunun en büyük yıldızı Iowa'lı Caitlin Clark'ın övünmelerini anlatan Louisa Thomas'ı beğendim.

Son olarak hafta sonunuz için yeni bir vampir hafta sonu: “Oğlak”. “Genç ölmek için çok yaşlı, yalnız yaşamak için çok genç.” Birisi için yemek pişirin! Pazar görüşürüz.