En iyi fırınlar tatlı ve tuzlu ürünler sunar

Leila

Global Mod
Global Mod
Dişçimi dehşete düşürerek, tatlıları severim. Sonunda tatlı bir şey olmadan bir yemek tamamlanmış gibi gelmez ve iyi zamanlanmış bir kurabiyeyle öğleden sonra 3'teki çöküşün çoğu önlenebilir. Birkaç hafta önce, tatlı menüsünün tamamını sipariş ettikten sonra bir sunucu, grubuma en sevdikleri masa adını verdi.

Ama herkesin tatlı hayatla ilgilenmediğini anlıyorum. Bu bir uzlaşmaya işaret ediyor: Bir tatlı aşığı ile tuzlu ve lezzetli atıştırmalıkları tercih eden biri, yeterince temsil edilmediğini hissetmeden ortada nerede buluşabilir? Neyse birkaç tavsiyem var. …

Üçlü çikolatalı kruvasanlar ve tereyağlı mısır kekleri

Şehrin en iyi fırınlarının çoğu hararetli bir şekilde kulaktan kulağa yayılarak başlıyor. İşte nasıl öğrendim Radyo Fırını Hayata pasta şefi Kelly Mencin'in gezici bir pop-up'ı olarak başlayan ve sonunda India Street'te kalıcı bir eve yerleşen Greenpoint'te.

Tuğla ve harç fırını yalnızca steroidlerin aniden ortaya çıkması olarak tanımlanabilir. Sadece kruvasan değil, aynı zamanda kakao tozu ve Valrhona çikolatasıyla yapılan üçlü çikolatalı kruvasanların yanı sıra New York meyve bahçelerinden elmalar veya Satsuma portakalları gibi mevsimlik malzemelerle doldurulmuş kruvasanın Danimarka'dan ilham alan bir versiyonunu da sunuyorlar. Glutensiz kahverengi tereyağlı mısır keki, çiğneme çikolatalı kurabiyeler ve Earl Grey sabah böreği gibi kruvasan olmayan seçenekler de vardır.

Sabaha yüksek şeker içeriğiyle başlamayı sevmiyorsanız, ev yapımı focaccia ile servis edilen sandviçlerin yer aldığı zengin ama özenle hazırlanmış bir kahvaltı menüsü var. Bir dilim baharatlı focaccia'nın içine yerleştirilmiş dereotu füme somonu tercih etmenizi öneririm. Sabah 11'den sonra Sender Park'ta bahar pikniğine yakışan doyurucu sandviçler var – yalnızca 26 gün kaldı! – focaccia üzerinde rosto biftek ve radikyo sandviçi ve baget benzeri ceviz ve vişne stirato üzerinde karamelize soğanlı brie sandviçi dahil.

Kral istiridyeli sandviç ve müze yürüyüşü

Bahardan bahsetmişken, sürekli sıcak olan birkaç günümüz olur olmaz sabah yürüyüşlerime devam edeceğim. Otway Fırını Clinton Hill'de. En sevdiğim sipariş tam yağlı sütlü bir latte, eve giderken üzerine siyah-beyaz susam serpilmiş yapışkan-tatlı bir kouign-amann ve sonrası için klasik bir kruvasan. Ancak güne doyurucu bir başlangıç yapmayı tercih eden biriyle uzlaşmak zorunda kalsaydım, orijinali tercih ederdim. Otway, birkaç kapı aşağıda. Burada küçük bir hamur işi seçkisi (kruvasan, kahveli kek, sabah böreği, kakule böreği) yanı sıra avokado tostu, Gruyère omletleri ve baharatlı kızarmış tavuklu sandviç bulacaksınız.

Ya da bu varsayımsal şeker düşmanından bir aylıkken benimle buluşmasını isterdim. Whitney Müzesi'ndeki Frenchette Bakery. Eğer sabah 10.30'dan sonra orada buluşacak olsaydık -belki güçlü bir öğle yemeği ya da hak edilmiş kişisel bir gün için- buruk limonlu lorla doldurulmuş kruvasan ya da badem ezmesi ve kurutulmuş vişneli kahvaltı bisküvisi sipariş ederdim; Kurabiyelerin 24 saat boyunca tüketilebilen bir yiyecek olduğunu vurgulayın. Bu tatlılar, ortasında haşlanmış yumurta bulunan puf böreği yatağındaki çiçek şeklindeki mortadella veya brokoli rabe ve ricotta ile kral istiridye sandviçi mükemmel olurdu. (Daha doyurucu bir şeyler istiyorsanız pizzalar, makarnalar ve doyurucu mezeler de vardır.)

Ziyaretinizi doğru zamanda yaparsanız, öğleden sonranızı 2024 Whitney Bienali'ni (20 Mart'tan 2024 sonbaharına kadar) inceleyerek ve yenmeyeceği kesin olan diğer sanat eserlerinin tadını çıkararak geçirebilirsiniz.

Şu anda içinde bulunduğum şey

2005'ten beri animasyonlu destansı Avatar: Son Hava Bükücü'ye takıntılıyım. Nickelodeon'da ilk gösterimi yapıldığında lisede miydim? Güvenli. Ancak mizah, aksiyon ve fantazi ile keder, ölüm ve pişmanlığın araştırılması arasındaki denge, “Avatar”ın giderek daha yetişkin görünmesine neden oldu. Belki serinin bugün Netflix'te gösterime girecek yeni canlı aksiyon uyarlamasını izlerken bana katılın.

Bültenin geçmiş sayılarını buradan okuyun.

Okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen başkalarına da tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Wheretoeat@Haber adresinden bize bir mesaj gönderin.

NYT Food'u TikTok'ta ve NYT Cooking'i Instagram, Facebook, YouTube ve Pinterest'te takip edin.