Doğum Günü Pastası (Meyveli Çikolatalı)

Leila

Global Mod
Global Mod
Doğum Günü Pastası (Meyveli Çikolatalı) Tanımı İçin Malzemeler

Kek için;

• 7 adet yumurta
  • 1,5 su bardağı un
  • Yarım su bardağı nişasta
  • 3 kaşık kakao
  • Yarım çay bardağı sıcak su
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilin
Krema için;

• 3 su bardağı süt
  • 2 yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağından 2 parmak eksik nişasta
  • 1 paket vanilin
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket kutu krema (Muhallebinin kıvamına nazaran denetimli ekleyin)
  • 2 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata
Arası için;

• Muz
  • Çilek (dilediğiniz meyveler)
Doğum Günü Pastası (Meyveli Çikolatalı) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Kekin hazırlanışı için; yumurta sarı ve beyazlarını ayıralım. Toz şekerin yarısını beyazlara ekleyelim kar beyaz olana kadar çırpalım.
  2. Sarılara da kalan toz şekeri ve sıcak suyu dökelim köpürene kadar çırpalım. daha sonrasında sıvı yağ ekleyelim kısa vadeli çırpıp kuru materyalleri ekleyelim karıştıralım.
  3. Beyazları yavaş yavaş sarıların olduğu karışıma ekleyelim spatula ile söndürmeden karıştıralım. Yağlı kağıt serdiğimiz büyük uzunluk tepsiye kek hamurunu alalım.
  4. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 40 dk pişirelim. Keki fırından alalım ve soğumaya bırakalım.
  5. Kremanın hazırlanışı için; çikolata ve kutu krema hariç tüm malzemeyi tencereye alıp pişirelim soğumaya bırakalım. Soğuyan kremaya kutu krema ve çikolatayı ekleyerek mikser ile çırpalım pürüzsüz bir kıvam elde edelim.
  6. Kekimizi ortadan keserek 2 ye ayıralım. Yarım su bardağı süt ile ıslatalım. Kremamızın bir kısmını kekimize dökelim ve dilimlediğimiz meyveleri üzerine yerleştirelim.
  7. Kenara ayırdığımız başka keki üste koyalım ve kalan krema ile her tarafını kapatalım. Pastamız hazır.
  8. Ben sade bir pasta olsun istedim, benmari adabı eritilmiş çikolataya çilek buladım ve ek olarak gofret rulosu ile beyaz çikolata topları kullandım. Siz de dilediğiniz üzere süsleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun ????.
Doğum Günü Pastası (Meyveli Çikolatalı) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı