Doğru beslenmenin kralı olan karma dövüş sanatçısı

Leila

Global Mod
Global Mod
Yorumlarda Lee'nin takipçileri, Keith Lee'den onay aldıktan sonra restoranların karşılaşacağı iş seli için Juanderful Tacos'u hazırlamaya çalışıyor. (“Yarına hazırlanın!”) Büyüyen çevrimiçi gıda fenomenleri arasında (TikTok, YouTube ve Instagram'da doğrudan kameraya bakan tüm profesyonel ve yarı profesyonel yemek yiyenler) çok azı Lee'den daha büyük veya daha etkili. Karma dövüş sanatlarındaki ilk kariyeri sona erdiğinde restoran sektörüne yöneldi ve kısa süre içinde yalnızca milyonlarca takipçi kazanmakla kalmadı, aynı zamanda restoranların kaderini değiştirme ve bazılarında kıvılcım yaratma gücüne de sahip oldu. Ziyaret ettiği şehirlerdeki histerik tartışmalar. Küçük, bağımsız işletmelere gösterdiği ilgiden dolayı takdir ediliyor. ülke çapındaki yemek gezilerinde kendisine eşlik eden ailesine olan yakınlığından dolayı; iyi hizmet ve cömert bahşişler için teşekkür ederiz.

Ancak estetiğinin önemli bir unsuru olan ve bana göre başarısının ana kaynağı olan benzersiz lezzetli yeme tarzı hakkında çok az tartışma yapıldı.

Sosyal uygulamalarda popülerlik kazanan birçok yorumcu gibi Lee de yemek eleştirilerinin çoğunu arabasında yapıyor; eleştirmenlerin dikkatini çeken baharatlı, yapışkan, kızarmış ve yapışkan paket yiyecekleri yemek için sıkışık ve misafirperver olmayan bir ortam. doğrudan kamera önünde hakimiyet kurun. Genellikle protoseksüel inlemelerden oluşan bir müzik eşliğinde yemeğin ağza sokulduğu “para vuruşu” uzun zamandır yemek TV'nin önemli bir özelliği olmuştur. Ancak son zamanlarda çevrimiçi yemek kültürü, hem yıkıcı hem de yenildiğinde ihlal edilen etli, ıslak ağzı gösterinin merkezine yerleştiren bir “sözlü” çağa girdi. Popüler beslenme açıklamalarında, bireysel yiyiciler yiyecekleri boğazlarından aşağı kürekle atarken, kalabalık menfezin dağınıklığına artan bir vurgu var gibi görünüyor; İnternette ağız, çeşitli meyve sularının, macunların, baharatların ve kamçıların kalın fışkırmaları için bir tuval haline geldi.

Abarttığımı düşünüyorsanız, @sanaaeats'in yakın zamanda paylaştığı bir gönderiyi düşünün; bu gönderide popüler mutfak fenomeni (TikTok ve Instagram'da 1,6 milyon takipçi), dev bir suda boğulmuş parmaklarını tavuk, Teksas usulü tost ve kırışık kesilmiş patates kızartmasıyla besliyor. bir fincan Cane sosu – kamera her lokmayı ağzının etrafındaki yapışkan sıçramaları ortaya çıkaracak kadar uzun süre izliyor. Bir de @lukefoods (1,3 milyon takipçi) var: Arabasının sürücü koltuğunda “Gel bana bebeğim, gel bana” şarkısını söylüyor, ardından bir kürek naan'ı taşınabilir, motorlu tereyağlı tavuk çeşmesine batırıyor ve ardından dilimler halinde kesiyor. Boğulan ekmeği ağzına öyle bir soktu ki, dudaklarında paslı bir leke belirdi. Arabalarıyla sınırlı olmayan eleştirmenler arasında bile derin sözlü açıklamanın cazibesi hâlâ güçlü. Yemek hesabı İtalyan-Amerikan kültürünün bir pastişi olarak ikiye katlanan Staten Island yerlisi @meals_by_cug (4 milyon takipçi), tek satırlık sözlerini genellikle ağzı yarı çiğnenmiş rigatoni veya köfte parmesanla dolu bir şekilde verirken, İngiliz yemek yorumcusu @mashtag_brady ( 2,2 milyon takipçi) yalnızca ağzına giren değil aynı zamanda çıkan yiyeceklerin videolarını yayınlıyor. (İlk kez çiğ istiridye yeme girişimiyle ilgili yakın tarihli bir haber – “Harika olacak dostum” – kahverengi kusmuk sakalının ardından kameraya şunu ilan etmesiyle sona erdi: “Eh, yemedim.” “Dikkat ekonomisi, özensiz yiyicileri giderek daha baştan savma tüketim gösterilerine iterek sansasyonelliği ödüllendiriyor – ama aynı zamanda, bana göre, algoritmik kültürün sıkıcı konformizminin ortasında kaos, düzensizlik ve sorumsuzluğa yönelik kolektif arzuyu da tatmin ediyor.

Bu geveze aşırılığın ortasında, Lee'nin ihtiyatlı, neredeyse çekingen yeme şekli – hassas ısırıklar, dikkatli çiğneme, içindeki yiyeceğe yönelik eleştirisini dile getirirken kibarca ağzını kapatma – garip bir şekilde eski moda görünüyor. Bu Lee'nin yüzüne asla bir şey gelmeyeceği anlamına gelmiyor; hepimiz bunu yapıyoruz. Ancak bugün işyerindeki en temiz profesyonel yemek yiyenlerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Son zamanlarda, restoranda mutfak aletleri sağlanmadığında Lee, dana gözleme, biber soslu tavuk ve sebze mantısı, spiral salatalık rulosu ve tavuk xiao long bao (“Bunu yanlış telaffuz ettiysem özür dilerim”) ve tavuk çömlekçileri yemeyi başardı. hepsi sadece elleriyle. Diğer gıda fenomenleri bunu akşam yemeği sırasında suya dalmaya davet olarak kullanmış olsa da Lee'nin parmakları ve ağzı sonuna kadar neredeyse kusursuz kaldı.