Dışarı çıkın ve Detroit tarzı pizzanın tadını çıkarın

Leila

Global Mod
Global Mod
Detroit pizzası, Sicilya pastasının Motor City versiyonudur, dikdörtgen ve yastığa benzer, peynir kenardan kenara dağılmış, üstte sos ve üstte sos, genellikle iki kalın şerit halinde. Bunda hoşuma giden şey, peynirin tavada çıtır çıtır olduğu kenarlardaki dantelli, neredeyse Frico benzeri yoğunluğu. Genelde pepperoni ile yapıyorum ama dilimlenmiş soğan ve çekirdekleri çıkarılmış kalamata zeytin karışımı hayal kırıklığına uğratmaz.

Michigan'da pizza, adını başlangıçta lorları preslemek için kullanılan tuğlalardan alan çedarın kuzeni olan tuğla peyniriyle yapılır. Ancak bulamazsanız, ne olursa olsun: düşük nemli çedar ve mozzarella karışımı veya beyaz münster ve mozzarella veya Monterey Jack ve mozzarella karışımı işinizi görecektir. Sadece küçük bir ısırık istiyorsun, İtalyan-Amerikan denkleminin Amerika tarafını vurgulayan bir şey.

Efsaneye göre Detroit tarzı pizza, bir zamanlar şehrin otomobil fabrikalarında damlama tavası olarak kullanılanlar gibi derin, karartılmış mavi çelik tavada en iyi şekilde yapılır. (İnternette mevcutlar.) Ancak basit bir fırın tepsisi de aynısını yapacak ve ben de dökme demir tavayla iyi sonuçlar elde ettim. Amacım havalar fırını 500°'de çalıştıramayacak kadar ısınmadan en az yarım düzine tane yapmak. Umarım bize katılırsınız.

Bu hafta sonu pişirilecek başka şeyler var mı? Belki ısırmak için yaban mersinli, bademli, limonlu kek; Bir yığın pirinçle Küba siyah fasulyesi; soyada kızartılmış tofu; nostaljik kızarmış balıklı sandviç; süzme tatlı yoğurt; bir bahar arpa çorbası.

Ve soğan ve peynirle ızgarada pişirilmiş, tereyağlı Bay's İngiliz çöreğinin üzerine sosla sürülmüş ve salamura jalapeno ile kaplanmış bir burgerle delirebilirim. (Dene!)

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler fırınlarımızın yakıtıdır. Çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyorsunuz. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünür müsünüz? Teşekkürler.

Teknolojimize takılıp kalırsanız lütfen yardım için yazın. İyi insanlar hazır: Cookingcare@Haber. İçlerinden biri sana geri dönecek, söz veriyorum. Ayrıca bir şeyi eleştirmek veya meslektaşlarımdan birine iltifat etmek isterseniz bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Bunun hindistan ceviziyle ya da fırında pişmiş kaburgalarla hiçbir ilgisi yok ama New Yorker'da Ayelet Waldman'ın kapitone yapmanın gücünü okumalısınız.

Melina Moe'nun The Los Angeles Review of Books'ta Toni Morrison'ın 1970'lerde Random House'da editörken yazdığı ret mektuplarıyla ilgili büyüleyici bir makalesi var. Birinde “Malzeme ilginç” diye yazmıştı, “ama yazma stili öyle değil: bir hikayenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi ona vermek çok fazla çalışma gerektirir.” Vay be!

Arılar geri döndü!

Nihayet karşınızda yeni St. Vincent, puslu ve akıldan çıkmayan: “Pire”. “Kendinizi elmaslara bırakın, kendinizi kremaya dökün.” Pazar günü görüşürüz mü?