Daha iyi somon balığının sırrı tuzdur

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın J. Kenji López-Alt kısa bir süre önce Kenji ile tam anlamıyla çalışmaya başladı ve daha sıkı, daha sulu ve daha az ak rengi solmuş pişmiş filetolar üretmek için kuru kürleme somonu sürecini derinlemesine araştırıyor. Kenji’nin haberciliğinin azmine hayranım ve o bir gecede balığı iyileştirmek için çağrıda bulunurken, benim sadece bir öğleden sonra mükemmel sonuçlar aldığımı bildirebildiğim için kesinlikle heyecanlıyım.

Bu, bu sabah dükkana gidersem, bu gece Ali Slagle’ın yeni teriyaki somon tarifini veya jalapeño (yukarıda) ile kurutulmuş somon için eski tarifimi yapabilir ve buharda pişirilmiş pirinç ve Mark Bittman’ın Susam Yağında Kuşkonmaz Şeritleri salatası ile yiyebilirim demektir. ve pirinç sirkesi atıldı. İşte başlıyoruz!

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Gazpacho ve Kore yemeği naengmyeon’un büyülü bir karışımı olan Eric Kim’in Tomato Cold Noodles tarifi, bir bardak süpermarket sera kiraz domatesinin mükemmel bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bir abone tarifle ilgili olarak “Bunu yeni yaptım ve yemeğin ortasında buraya gelip bu konuda övmek için bir aciliyet hissettim” dedi. “Yapması çok kolay ve çok hızlı!”

Çarşamba

Daha Fazla Kuşkonmaz: Kay Chun’un karabiber kızarmış tofu ve kuşkonmaz tarifi, en iyi kalem inceliğinde çubuklarla (ve sosun ısısına karşı koymak için şekerli bezelye) yapılan kontrollü bir tat ve doku karışımıdır. Bazıları tofu yerine karides koyar. Sen yap.

Perşembe

Jamie Oliver’ın siyah fasulyeli burger tarifine bayılıyorum ve bunları kesinlikle akşam yemeği için yapabilirsiniz. Ancak vaktim kısıtlı olduğunda, ki bu genellikle hafta içi günlerde olur, portobello kapaklarını soya sosu ve biraz balzamik sirke karışımında soteledim ve sonra onlara parçalanmış bir burgerdeki sığır eti gibi davrandım. Fantastik.

Cuma

O zaman haftayı Susan Spungen’in Sebzeli Hoisin Sırlı Domuz Kasesi için en iyi tarifi ile bitirebilirsiniz. Sırlı fileto aslında char siu’nun bir kısaltmasıdır. Yani (benim gibi) ofisten eve giderken bir Char Siu yeri biliyorsanız, bundan biraz alıp fileto yerine kullanabilirsiniz. Sinsi!

Haberler Cooking’te binlerce ve binlerce tarif sizi bekliyor. Onları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız var, bu doğru. Abonelikler tüm bu girişimi mümkün kılar. Henüz bir tane tamamlamadıysanız, umarım bugün kaydolmayı düşünürsünüz. Çok teşekkür ederim!

Teknolojimizle ilgili bir sorununuz mu var? Olur. Cookingcare@Haber adresinden bize yazın, birisi size geri dönecektir. Merhaba demek mi yoksa bir şeyden kurtulmak mı istersin? Bana foodeditor@Haber adresinden yaz. Her mektuba cevap veremem. Ama elime geçenleri okuyorum.

Börek veya taze rendelenmiş zencefil kokusuyla hiçbir ilgisi olmasa da Sally Williams, Guardian’da Clipper Round the World yelkenli yarışı hakkında tüyler ürpertici bir okuma yaptı. Bu, amatörler için bir macera seyahati, denizci başına 60.000 dolardan fazlaya mal oluyor ve herkes eve varamıyor.

Sanatçı Matthew Barney, 25 Haziran’a kadar Long Island City galerisinde İkincil başlıklı beş kanallı yeni bir video sergisi açtı. Futbol ve şiddet hakkında, aslında Amerika hakkında. Siddartha Mitter, Haber için Barney ve program hakkında yazdı.

Tabii ki, avcıları avlayarak vahşi yaşam ticaretiyle mücadele etmek için kurulmuş bir STK hakkında bir rapor olan The New Yorker için Tad Friend’in son sayısını okumalısınız.

Son olarak Jon Pareles, Fatoumata Diawara’nın bu yeni parçasına dikkatimi çekti: “Blues”. Somonunuzu pişirirken bunu dinleyin. Gelecek hafta döneceğim.