Bu hafta sonu ne pişirilir

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Bazı geceler – özellikle kışın ortasında – ailen için pişirebileceğin en iyi şey bir tabak nachos. Bu tepsiyi televizyonun önündeki alçak bir masaya koyun ve 1940’ta Meksika’nın kuzeyinde yaratılan bu basit mezenin nasıl aşırı ve kontrollü düzensizliğe bir saygı duruşu, uygun bir hafta sonu yemeğine lezzetli bir yanıt haline geldiğine hayret edin.

Elbette Haberler Cooking’te tonlarca nacho tarifimiz var. Nacho olarak bilinen Ignacio Anaya’nın Teksas’tan Rio Grande’nin karşısında, Meksika’nın Coahuila eyaletindeki Piedras Negras’taki Zafer Kulübü’ne getirdiği tariften sonra modellenen Pati Jinich’in orijinal tarifi (yukarıda) var. Ayrıca Pati’nin Mason Usulü Nachos ve Baharatlı Salsa ile Fasulye Nachos tarifleri de var.

Yüklü nachos ve wild day nachos, Indian nachos ve yüklü vegan nachos için tariflerimiz var. Mapo Tofu Nachos için bir tarifimiz var.

Ama gerçek şu ki, birkaç kez cips yaptıktan sonra bir tarife ihtiyacınız yok – sadece cipsinizin nasıl görünmesini istediğinize dair bir fikir.

Geçen gece Alexa Weibel’in queso tarifinin bir versiyonunu yaptım, Velveeta ve bir bardak eritilmiş Colby Jack peynirini stabilize etmek için bir miktar süt kullandım. Tabağımdaki her tortilla yongasına bundan en az bir damla koydum ve jalapeno turşusu ve suyuyla marine ettiğim ufalanmış domuz pastırması ve kiraz domateslerin üzerine üç kat istifledim. Kalan quesoyu üzerine gezdirin, sıcak fırında 15 dakika pişirin, ekşi krema ile gezdirin ve acı sos ve limon dilimleri ile servis yapın. mükemmellik

Neden bunu cumartesi gecesi denemiyorsun? Ay Yeni Yılı kutlamalarının başladığı pazar günü domuz eti ve frenk soğanlı mantı sarabilir, Nonya Hokkien usulü kızarmış erişte yemeği pişirebilir veya susamlı şekerlemeler yapabilirsiniz. Ve tabii ki bayramlar için daha pek çok tarifimiz var.

Alternatif olarak – nachos sevmiyorsanız veya bu hafta sonu parti yapmıyorsanız – size yazı hatırlatmak için otlarla marine edilmiş kılıç balığı veya bir kış akşamına sıcaklık getirmek için tavuklu turta var. Ve kendimi bu hafta sonu bu miso akçaağaç somun pastasını ve bu kepekli ayran kreplerini yaparken hayal edebiliyorum.

Bu hafta sonu Haberler Cooking’te pişirilecek daha binlerce tarif var. Erişmek için bir aboneliğe ihtiyacınız var, evet. Abonelikler işimizi destekler ve devam etmesine izin verir. Şimdiden kaydolanlara çok minnettarız ve henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolacağınızı umuyoruz.

Teknolojimizle ilgili sorunlarınız varsa destek için yazın: cookcare@Haber. Merhaba ya da bağırmak istediğiniz bir şey varsa bana yazın: foodeditor@Haber. herkese cevap veremem Çok fazla posta alıyorum! Ama aldığım her mektubu okurum.

Şimdi mutfağın sınırlarını aşarak okumaktan, dinlemekten, izlemekten ya da sadece düşünmekten keyif alacağınızı düşündüğüm birkaç şeyden bahsedelim.

Barbara Kingsolver’ın son romanı Demon Copperhead; Weyes Blood’ın single’ı “It’s Just Me, It’s Everybody”; RaMell Ross ve William Christenberry’nin New York’taki Pace Gallery’de sohbet ederken çektiği fotoğraf.

Sonunda Vejetaryen. Bunun neresinde duruyorsun? Oraya geliyorum! Pazar gününe kadar.