Bu hafta ne pişirsem

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Biraz soğuk ama güneşli bir Paskalya sabahını seviyorum, parktaki nergislerin etrafındaki hava taze, oluklarda kiraz çiçekleri uçuşuyor ve bulutlar mavi kuş gökyüzüne karşı korkusuzca hareket ediyor. Bu hava için bir vaat var, ileride öğle yemeği ve ardından uzun bir yürüyüş olabilir.

Yani tatili kutluyorsanız jambonunuzda veya kuzu etinizde, kuşkonmazlı böreğinizde, sıcak çapraz çöreklerinizde, rustik pizzanızda. Herkese, her yere iyi gelen Bahar Tofu Çorbasına ve o sevimli Fattoush’a.

Einat Admony’nin Kolay Baklavasını veya Michael Solomonov ve Steven Cook’un Beş Dakikalık Humusunu da yapabilirsiniz. Bu yumurtaları mutlaka reçelli yapmalısınız (üstte).

Yumurtaları kaynatmak, sarılarını toplamak, birbirine sıkıştırmak ve sonucu tekrar yumurta beyazlarına fışkırtmak (bu klasik acılı yumurta tarifindeki gibi) Ali Slagle’a göre değil. Bunun yerine, yumurtaları yumuşayana kadar buharda pişiriyor, kabuklarını soyup ikiye bölüyor ve her birinin üzerine bir parça baharatlı mayonez koyarak servis ediyor.

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Yine Ali’den doğranmış pesto ve bezelye içeren bu makarnanın en güzel yanı, bir mutfak robotu veya harç ve havaneli yerine malzemeleri doğramak ve ezmek için bir şefin bıçağını kullanan pesto. Sos normalden daha fazla dokuya sahip, daha fazla pop.

Salı

Hold Steady şarkılarında çıkan barlarda yediklerimi anmak için bu Ciddi Patates Kabukları tarifini buldum. Onlara yolcularından daha süslü bir tabakta servis yapın ve kendinizi bu bardaymış gibi hissetmeyeceksiniz.

Çarşamba

Alexa Weibel’in lahana ve pırasa ile kızarmış balık tarifi, pırasa, kekik ve bir miktar hardal içeren kremalı sosun gücünün bir kanıtıdır. Lex, balık olarak kutup kömürü istiyor ama ben sockeye somon alacağım.

Perşembe

Julia Moskin’in şef Hong Thaimee’den öğrendiği bu Pad Kee Mao için bir wok’a, sadece bir Hollanda fırınına ve harika bir tat için bir tada ihtiyacınız var.

Cuma

Ardından Melissa Clark’ın Tarhun, Tereyağlı ve Konyaklı Kızarmış Tavuk tarifi ile hafta sonunda yapabileceğiniz kadar şehirli haftayı kapatabilirsiniz. Tart salatası ve fırında tekrar ısıtılmış baget ile servis yapın.

En azından bir aboneliğiniz varsa, Haberler Cooking’te binlerce ve binlerce tarif sizi bekliyor. Sen değil? Abonelikler işimizi destekliyor! Umarım bugün kayıt olursun. Teşekkürler.

Teknolojimizle ilgili bir sorunla karşılaşırsanız bize cookcare@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Birisi sizinle temasa geçecektir. Çiçek veya ok göndermek isterseniz foodeditor@Haber’dayım. Her mektuba cevap veremem çünkü çok fazla mektup alıyorum. Ama herkesi okudum.

Kayısı veya balla ilgili herhangi bir şeyden kilometrelerce uzakta, ancak Holland Cotter’ın The Times’daki incelemesi, Guggenheim’daki Gego şovu “Sonsuzluğu Ölçmek” i kontrol etmemi sağladı. (New York’ta değilseniz, 2015 sergisinden bir video, sanatçının çalışmaları hakkında iyi bir fikir verir.)

İşte Interior Design, Isabel Galleymore’un The New York Review of Books’taki yeni şiiri.

Bir çıkarım: Brinton Turkle’ın “Cesur Obadiah” kitabını önce çocukken, sonra yetişkin olarak çocuklara okumak için muhtemelen 2.000 kez okudum. Sen?

Son olarak, Boygenius’un The Record’dan yeni çıkan “Cool About It” şarkısı. Bütün hafta sonu onunla uyum. Cuma günü döneceğim.