“Bu EN İYİ guacamole tarifi.”

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Pazarda küçük bir parça etek biftek buldum ve eve götürmek bana 10 dolara mal oldu. Ağır bir şekilde tuzladım ve dökme demir tavada kızarttım, sonra ocaktan aldım ve birkaç yemek kaşığı soğuk tereyağıyla bitirdim, tavayı yanlardan köpük çıkacak şekilde yatırdım ve yağı tekrar tekrar üzerine kaşıklayabildim. çıtır sığır eti.

Florence Fabricant'ın 90'lı yıllarda şef Josefina Howard'dan aldığı guacamole tarifini (yukarıda) hazırlarken eti kesme tahtası üzerinde dinlenmeye bıraktım. Daha sonra yarıya bölünmüş üzüm domates, doğranmış kırmızı soğan ve çekirdekleri çıkarılmış, dilimlenmiş jalapeños'tan, limon suyu, tuz ve karabiberle tatlandırılmış hızlı bir salsa ve ayran ve biraz daha limon suyuyla inceltilmiş basit bir mayonez kreması yaptım.

Buzdolabında biraz un tortillası vardı, ben de onları bifteğin yanındaki kesme tahtasında doğradığım bir parça Monterey Jack ile birlikte çıkardım. Tavadaki yağın bir kısmını kremama döktüm, kolayca ve lezzetli bir şekilde parçaladım ve ardından peynir ve dilimlenmiş biftekle quesadillas yapabilmek için tavayı sildim.

Bunlar, üzerine guacamole ve salsa eklenmiş ve üzerine krema serpilmiş, bir hafta boyunca güzel yemeklerle dolu bir haftada yediğim en iyi şeylerden bazılarıydı ve bu hafta sonu bunları size öneriyorum, içinde gerçek bir tarif bulunan bir tür tarif dışı seri. onların içinde.

Önerilen tarif

Guacamole

Tarifi görüntüle →

Alternatif olarak Pierre Franey'nin 80'lerin sonlarında Haberler'a sunduğu Baltimore tarzı yengeç keklerini deneyin. New Orleans şefi Mason Hereford'dan ilham alarak, baharatları ve “ıslak” malzemeleri karışıma eklemeden önce yengeç etini ezilmiş tuzlu su ile hafifçe karıştırmak için tarifi biraz değiştiriyorum. Daha sonra, Hereford gibi, kekleri kızartıp, kızartılmış, tereyağlı İngiliz kekleri üzerinde, kıyılmış buzdağı marul ve biraz sosla servis ediyorum. Hereford keskin bir ayran sosu kullanıyor. Bunun yerine genellikle tartar sosu kullanıyorum.

Bu hafta sonu sosisli burgerler yapabilirsiniz. Fırında Camembert salatası yapabilirsiniz. Dal Makkhani için kaldığım yerde hava harika. Ayrıca erikli dana yahnisi için.

Ve mutlaka Sevgililer Günü'ne örnek olsun diye çikolata fondü yapmalısınız. Çocuk oyuncağı: Bir tencerede çikolata üzerine sıcak krema. Soslarınızı (bütün çilekler, mandalina dilimleri, kek dilimleri, kurabiye kurabiyeleri) bir araya getirin ve yola çıkın! Çikolata fondü mükemmel bir hafta sonu yemeğidir.

Haberler Cooking'de binlerce ve binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler tüm bu girişimi mümkün kılar. Umarım henüz yapmadıysanız bugün kaydolmayı düşünürsünüz. Çok teşekkür ederim.

Teknolojimiz tarafından engelleniyorsanız lütfen yardım için yazın. Cookingcare@Haber adresindeyiz. Birisi sana geri dönecek, söz veriyorum. Ya da bize bir tuğla göndermek ya da mecazi bir çiçek vermek isterseniz bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Şimdi yemekle olan tek bağlantı, aksiyonun kaliteli bir Fransız restoranında gerçekleşmesi, ancak Ginia Bellafante'nin Times'da Truman Capote'nin bir zamanlar çok sevdiği ünlü arkadaşları tarafından reddedilmesiyle ilgili son makalesi ve Maureen Dowd'un aktris Calista Flockhart'ın profili hakkında yazdığı makale. Onları yeni FX serisi “Feud: Capote vs. the Swans”da (yine The Times'da) görmek, beni Capote'nin kavgaya yol açan kısa öyküsünü okumam için Esquire dergisi arşivlerine gönderdi: “La Côte Basque, 1965.” dır-dir kötü niyetli.

New Yorker'da Patrick Langley'nin yeni bir kurgu romanı var: “Örümcekle Yaşam.”

Delcy Morelos'un New York'taki Dia Chelsea'deki “El abrazo” sergisine göz atın.

Biliyor musun? Ben Boz Scaggs, “Lido Shuffle.” Başka bir iş işe yaramalı. Pazar görüşürüz.