Birde bu biçimde Deneyin Çilekli Magnolia Tanımı (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Birde bu biçimde Deneyin Çilekli Magnolia Tanımı İçin Malzemeler

• 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı un ( Tepeleme )
  • 1 türk kahvesi fincanı nişasta
  • 2 yumurta sarısı
  • 2 paket vanilya
  • 200 ml sıvı krema ( 1 paket )
  • 200 gram bebe bisküvisi
  • 15 adet orta uzunluk çilek
Birde bu biçimde Deneyin Çilekli Magnolia Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda kullanacağımız çilekleri dik bir biçimde keselim. Çilekler çok kalın yahut çok ince olmasın arkadaşlar orta kalınlık diyebilirim.
  2. Bebe bisküvisini un haline getirelim. Ben bebe bisküvisi kullandım, sizler dilediğiniz bisküviyi kullanabilirsiniz ancak bebe bisküvisi kullanmanızı tavsiye ederim.
  3. Krema için pişireceğimiz tencereye toz şeker, yumurta sarısı, un, nişasta ve sütü ekleyelim ateşe almadan evvel güzelce çırpalım ki topaklanma olmasın. Not: vanilya ve kremayı pişirdikten daha sonra ekleyeceğiz.
  4. Kremamızı daima karıştırmak koşulu ile yüksek ateşte pişirebiliriz. Kaynamaya yakın epeyce çabuk kıvam alacaktır arkadaşlar o yüzden daima karıştırmakta yarar var.
  5. Kıvamı görüntüde gösterdiğim kıvamda olmalı. Altını kapadıktan daha sonra 1-2 dakika daha karıştıralım ki taban tutma riskini sıfıra indirelim. Not: oda sıcaklığına gelene kadar her hangi bir süreç yapmıyoruz.
  6. Daha çabuk soğuması için farklı bir kaba boşaltalım.
  7. Oda sıcaklığına geldiğinde sıvı kremamızı ekleyelim ve güzelce karıştıralım.
  8. Vanilyayı da ekleyerek karıştırmaya devam edelim ve kremamızı hazır hale getirelim.
  9. Artık tatlımıza son halini verebiliriz. Ben görüntüde görünen dikdörtgen kalıpları kullandım birebir mantık ile ister bardak ister kase kullanabilirsiniz.
  10. ilk vakit içinderda tabana birer kaşık bebe bisküvisi ekleyelim ve yayalım.Not: birtakım tanımlarda neredeyse bisküvi kremadan fazla arkadaşlar. O biçimde yapmanızı tavsiye etmiyorum. Bisküvi ile hayli boğmamak gerektiğini düşünüyorum.
  11. Bisküvilerin üzerine hazırladığımız kremadan 1 parmak kadar ekleyelim.
  12. Artık çilekleri yerleştirebiliriz. Kalıpların yanlarına eşit bir biçimde yerleştirelim.
  13. Çilekleri yerleştirdikten daha sonra birer kaşık daha bisküvi ekleyelim ve güzelce yayalım.
  14. Çok yavaşça bir boşluk kalacak biçimde kremayı ekleyelim.
  15. Spatula yardımı ile kremayı düzeltebildiğimiz kadar düzeltelim arkadaşlar ve üzerlerini bebe bisküvisi ile kaplayalım.
  16. Üzerlerinin düz olması için elimiz ile biçim verelim.
  17. Geldik süsleme kısmına. Dilediğiniz biçimde süsleyebilirsiniz. Ben görüntüdeki biçimde bir kalıp.
  18. Yardımı ile kalan çileklere form vermeyi tercih ettim. Not: esasen internet ortamındaki magnolia tanımlarının yüzde doksanı birebir arkadaşlar o yüzden.Farklı olmasını istiyorsanız süsleme kısmına itina göstermenizi tavsiye ederim.
  19. 3-4 saat buzdolabında dinlendirdikten daha sonra servis edebiliriz. Afiyet olsun
    🙂
Birde bu biçimde Deneyin Çilekli Magnolia Tanımı Fotoğraflı Yapılışı