Bir Çin restoranı olan New Ho King, Kendrick Lamar-Drake Beef ödülünü kazandı

Leila

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz altı hafta boyunca, Compton, Kaliforniya doğumlu rapçi Kendrick Lamar ile Kanadalı rapçi Drake arasındaki uzun zamandır kaynayan çekişme, muhalif parçalar şeklini alan çatışmalarla tam bir kavgaya dönüştü.

Ancak anlaşmazlık, Bay Lamar'ın “Nice for What” rapçisinin altı buçuk dakikalık film uyarlaması “Euphoria”yı yayınladığı 30 Nisan'a kadar alevlenmedi. Cuma günü Drake, “Euphoria” ve başka bir parça olan “6:16 in LA”ya YouTube'da 15 milyondan fazla izlenen “Family Matters” ile yanıt verdi.

Kültürü tüketen bu rekabetin ortasında, Toronto'nun Çin Mahallesi'ndeki mütevazı bir restoran olan New Ho King yer alıyor. Yaklaşık 50 yıldır Torontolulara güveç, tofu ve ananaslı tatlı ekşili domuz eti gibi yemekler sunan restoran, Euphoria'da kısaca ismiyle anıldı. (“New Ho King'de, daldırma soslu kızarmış pilav ve Blammy, Crodie yiyorum,” diye tecavüz ediyor Bay Lamar, şarkıyı yerel Toronto argosunu alarak bitiriyor.)

Pulitzer ödüllü bir rapçi olan Bay Lamar'ın bu sözü, Yelp ve Google'da New Ho King için beş yıldızlı incelemelerin yağmasına yol açtı; bunların çoğu, restorana hiç ayak basmamış kişiler tarafından yazılmıştı.

“Burada hiç yemek yemedim ama beş yıldız veriyorum çünkü Kendrick KEÇİ! Kaliforniya'dan Sevgilerle,” diye yazdı bir Yelp yorumcusu. (Yelp o zamandan beri New Ho King'in sayfasına bir “olağandışı etkinlik uyarısı” ekledi.)

Karışımdaki tek restoran bu değil. Bay Lamar, “Los Angeles'ta 6:16” yazısında Brooklyn'deki Carroll Gardens'taki Lucali pizza restoranından bahsediyor: “Vizem, pasaportum yırtılmış, Lucali'nin Brooklyn'deki dairesi İbiza'ya sırf pizza rezervasyonu yaptırmak için geliyorum. “

Bay Lamar'ın neden bu kadar sert muhalif bir söylemde Çin restoranından bahsetmeyi seçtiğine dair çeşitli hayran teorileri var; buna 2009 yılında Drake'in Toronto'daki bir restoranda silah zoruyla soyulmasıyla ilgili bir olayla ilgili olabileceği de dahil. doğrulanmamış.

Alt metin veya rap hayranlarının hızlı analizi ne olursa olsun, restoranın sahibi Johnny Lu, kendisinden bahsedilmekten mutlu oldu. Bay Lu, Bay Lamar'ın “Euphoria” şarkısının yayınlanmasından iki gün sonra Toronto Star'a şunları söyledi: “Genelde günde 20 ila 30 kızarmış pilav siparişi alıyoruz.” “Bugün bunun üç katını yaptık.”

Cuma günü Drake, “Euphoria”ya cevabı olan “Family Matters” müzik videosuyla restoranı yeniden rekabetin merkezine yerleştirdi. Videonun son dakikalarında Drake ve maiyetinin üyeleri boş bir New Ho King'de yemek yiyor. Video daha sonra Bay Lamar'a saldırmayı amaçlayan görüntüler arasında yanıp sönüyor; bunlar arasında bir zamanlar Bay Lamar'ın idollerinden biri olan ve Drake'in 2023'te açık artırmada 1 milyon dolara satın aldığı Tupac Shakur'a ait olan bir yüzüğün fotoğrafı da yer alıyor.

Müzik videosunun “Euphoria” ve “Family Matters”ın yayınlanması arasındaki üç gün içinde çekilip üretildiğine inanılıyordu ve rapçilerin muhalif parçaları ileri geri göndermek için ne kadar hızlı çalıştığını gösteriyor. Drake'in mi yoksa Bay Lamar'ın mı galip geleceği hala tartışmaya açık, ancak şu ana kadar bu kıtalararası rap kavgasının inkar edilemez kazananları Bay Lu ve New Ho King oldu.