Ayrılık en sevdiğiniz restoranı mahvettiğinde

Leila

Global Mod
Global Mod
Yemek ve aşk el ele gider. Sevgililer Günü için, bu ateşli bağlantıyı bir ilişkinin tüm aşamalarında keşfediyoruz. ilk buluşma İle birlikte yaşama kırmak için.

Leah Voskuil yakın zamanda Williamsburg, Brooklyn'deki Leo'da arkadaşlarıyla pizza ve makarna yemek için buluştuğunda, “sadece savaşın geçmişe dönüşleri olarak tanımlanabilecek şeyler” yaşadığını söyledi. On bir ay önce Bayan Voskuil, görüştüğü bir adam tarafından tam da bu restoranda terk edilmişti. Ayrılık yerine döndüğünü anlayınca kendini toparlamakta zorlandı.

“Bana kıvılcım olmadığını söylediği yeri gördüm” dedi.

Arkadaşlarıyla akşam yemeğinden sonra bir daha geri dönmeyeceğine yemin etti. Bir erkek giyim markasının metin yazarı olan 29 yaşındaki Bayan Voskuil, “Tuvalete bu kadar çok gitmek zorunda kalsam ve Leo'nunkinden başka umumi tuvalet olmasa bile, yine de bunu yapmazdım” dedi. “Berbat çünkü yemekler çok güzel.”

Bir ilişki bittiğinde birçok kayıp olur. Bardaki trivia arkadaşlarınızı, Fort Greene kira sözleşmenizi, sevgili teriyerinizi kaybedebilirsiniz. Ancak çoğu zaman göz ardı edilen ezici bir kayıp var: En sevdiğiniz restoran.

Restoranlarda ırk ayrımcılığının kaldırılması, popüler kültürde iyi bir nedenden ötürü bir temadır: Bunlar, kamusal doğalarına rağmen ve bu nedenle, her yerde oluyor. Legally Blonde'da Reese Witherspoon'un Elle Woods'u bir restoranda erkek arkadaşı Warner ona onunla birlikte olacak kadar ciddi olmadığını söyleyince ağlıyor. Taylor Swift de benzer bir deneyimi “Right Where You Left Me” adlı şarkısında şöyle anlatıyor: “Yardım edin, hala restorandayım / Hala uğrak yeri olan bir köşede oturuyorum / Loş ışıkta bağdaş kuruyorum / Diyorlar ki , 'Ne için?' Üzücü bir manzara.'” İyi de olsa kötü de olsa, restoranlardaki ayrılıklar genellikle çok dramatik oluyor.

Kristen Mizzi, Washington DC'deki José Andrés tarafından Jaleo'da arka arkaya üç erkek arkadaşı tarafından garip bir şekilde terk edildi. Her konuşmanın teatralliği göz önüne alındığında, 40 yaşındaki Bayan Mizzi, “Masamıza bakan herkes tam olarak ne olup bittiğini biliyordur” dedi.

Kamuoyunda aşağılanma riskinin yüksek olduğu göz önüne alındığında, bu kadar halka açık bir yerde neden ayrılalım ki?

Bundan kurtulanlar için restoranın atmosferi bir sigorta poliçesi olabilir. Dikkat dağıtıcı şeylerle dolu yoğun bir yemek odası, kovulanların tepkilerini yumuşatabilir.

Bayan Mizzi, “Eminim bu, bu adamların 'Umarım fazla duygusallaşmaz ve biz kendi yollarımıza gidebiliriz' gibi stratejisinin bir parçasıydı” dedi. Evlendikten sonra bile beş yıl boyunca Jaleo'ya dönmeyi reddetti.

Erin Harper, üniversitedeki erkek arkadaşının tavuk kanadı ve Frostys yüzünden ondan ayrılmasının ardından Madison, Wisconsin'deki yerel Wendy's'e aylarca dönemedi.

29 yaşındaki Bayan Harper, “Birinden sevdiği yerde ayrılmak yanlıştır” dedi. “Bu kadar bağ kurmayı beklediğim bir yer değildi.”

Ancak doğrudan olaya dahil olanlar için uyanıkken görülen bir kabus, çoğu zaman restoran personeli için bir keyiftir.

Dry Aged Rib Eye Restaurant for Two'da birçok karışık ayrılık yaşayan eski garson Corbin Chase (31), “Bu, geçişi çok daha eğlenceli hale getiriyor” dedi. “Olanların kimin hatası olduğunu varsayıyoruz ve birlikte mi çıkıyoruz?”

Geçen yıl, Bay Chase, Greenwich Village'daki Lord's'ta garson iken, Sevgililer Günü yemeği heyecan verici bir hal aldı. İlk içkilerin ardından arka sıralarda oturan bir çift tartışmaya başladı. Bay Chase, “Başka bir sunucu işlerin kötüye gittiğini bana bildirdi” dedi. “Biraz gürültülüydüler. Mutfaktan geldiğini duyabiliyordunuz.”

Tartışma kızıştıkça kadın alışılmadık sayıda tuvalete gitti ve Bay Chase onun çığlıklarını duydu. “Burası tek kişilik bir banyo, bu yüzden kesinlikle kendi kendine konuşuyordu” dedi.

“Bütün personel bunu konuşuyor” dedi ve her garson, çiftlerin masasına uğramak için bir bahane arıyordu. “Birdenbire bir restoranda alabileceğiniz en iyi müşteri hizmeti bu oldu çünkü hepimiz neler olup bittiğini bilmek istiyoruz.”

Sonunda kadın, tuvalete yaptığı son ziyaretin ardından dışarı çıktı ve partnerini fahiş bir faturayla baş başa bıraktı.

Kamuya açık tartışmanın ücretsiz eğlencenin ötesinde bir faydası mı var? Bay Chase, “Bahşiş genellikle çok büyüktür” dedi.

Çökme sadece personel için değil, diğer misafirler için de bir rahatlama oldu. Bay Chase, “Restorandan çıkar çıkmaz herkes ayrılığınızla ilgili bir araya geliyor” dedi. Özellikle Sevgililer Günü'nde, “Diğer çiftler bakıp 'Vay canına, işler bizim için o kadar da kötü değil!' diyor” “

Ancak bazıları için restoranla yolların ayrılması bir saygı göstergesidir. 24 yaşındaki girişimci ve şair Veesh Fox, Warrensville Heights, Ohio'daki Frederick's Wine & Dine'dan kovulduğunda hiç de üzülmedi.

“Giyinmek, güzel olmak ve dışarıda yemek yemek en sevdiğim şeylerden bazıları” dedi. Kalbinin mutlu yerinde kırılması “şimdiye kadar yaşadığım en sağlıklı şeydi.”

Ayrılıktan yaklaşık bir ay sonra Bayan Fox onu akşam yemeğine geri götürdü.