Anma Günü hafta sonu seyahat etmeyin. Bunun yerine yeni restoranları deneyin.

Leila

Global Mod
Global Mod
Bu haber bültenine yeterince uzun süre abone olduysanız, sloganımı biliyorsunuzdur: New York’ta tatil hafta sonları en iyisidir. Şehir biraz sessizleşir, biraz yavaşlar, biraz rahatlar – bu adalar ve kıstak dizilerine çok nadiren uygulanan tanımlar.

Aynı zamanda, her zaman ziyaret etmek istediğin ama bir şeyler planlamak için zamanın veya aklın olmadığı o restorana uğramak için mükemmel bir zaman – paylaştığım bir sorun. Hak edilmiş şekerlemeler ve kanepeli patates ziyaretleri arasında, Anma Günü hafta sonu için düşünülmesi gereken altı restoran var.

Midtown’da Doğu Avrupa

Alex Stupak hiç sıkıcı bir restoran açmadı. Empellón’un pasta şefi ve daha sonra restoran işletmecisi olan Bay Stupak, New York City’deki lüks Meksika mutfağı ile eş anlamlıdır, ancak en son Midtown girişimi, Mişa, çok daha Doğu Avrupa ve Amerika yönüne yöneliyor. Tuzlu domuz eti ve baharatlı ekşi krema ile kaşa ve elmalı Wareniky köftelerini ve acı biberli sosisli sandviçi (evet, hatta 29 $ için) deneyin. Ve bu Alex Stupak olduğu için mide için olduğu kadar gözler için de bir ziyafet.

Bu, gelecek yılın Fort Greene’de yemek için büyük bir yıl olacağına dair uyarınız olsun. Büyükanne Grassa Temmuz ayından bu yana, kesinlikle sipariş etmeniz gereken midye fra diavolo da dahil olmak üzere çok çeşitli pizzalar ve mezeler sunuyor. Ve şimdi, Şubat ayındaki bir Instagram gönderisine göre, eskiden Spotted Pig ve Breslin’in şefi April Bloomfield’ın restoran işletmecisi Gabe Stulman ile yeni bir mahalle yeri planladığını biliyoruz.

Ve sonra var margot, ki bu benim için Brooklyn’in King versiyonu – ve sadece takımın kadınlar tarafından yönetilmesi nedeniyle değil. Tatlı altın kuru üzümlü kereviz ve rezene salatası ve arpacık soğanlı yumurta sarılı mantı gibi her yemeğin harika bir tadı olduğu için atmosfer rahatlıyor. Margot’un Manhattan fiyatları da var – harika bir kuzu yemeği için yaklaşık 85 dolar – ama mutfaktan sızan bariz hırs göz önüne alındığında o kadar da acıtmıyorlar.

Bronx’taki Meksikalılar

Uzun hafta sonlarının başka bir avantajı mı? Mahallenizin dışındaki restoranları deneyin. Pizzaları dört gözle bekledim Onlarca yıllık pizza Ridgewood, Queens’te. Yasal göründüğünden daha fazla biberli bir turta var.

ben de oraya gitmek isterim TobalaPete Sites’in geçen hafta incelediği, Bronx’un Riverdale semtindeki sekiz aylık Meksika restoranı. Pulpo de puerto salsa ve tatlı tamales ile benim adımı çağırıyor. Pete ayrıca bu yılın yazın içeceği olan carajillo için ikna edici bir iddiada bulunuyor. “Yumuşak köpük bir kapağın altında mürekkepli bir bira,” diye yazıyor, “bu, acı ve tatlı, kafein ve alkol, sıvı ve köpük, karanlık ve güneş ışığı gibi zıtlıkların birleşimidir.”

Ve hava güzelse Rockaways’e gideceğim çünkü New York bir sahil kasabası olarak bilinir. Girişim La Cevicheria, Beach 97th Street’teki Rockaway Bazaar’da bir Peru yemek standı ve bu hafta sonu Jacob Riis Park’ta başlıyor. Güneşli bir günde buz gibi soğuk deniz ürünlerinden daha canlandırıcı ne olabilir? Tek bir alternatif düşünemiyorum.

Diğer haberlerde…

Paylaşacak iki heyecan verici haberim var: Birincisi, The Times’ın Haberler Audio adlı yeni bir sesli gazetecilik iOS uygulaması var. Podcast’lerimizi, yorum yapılan makaleleri ve daha fazlasını içerir. Ayrıca Times muhabirlerinden (ben dahil!), köşe yazarlarından ve kültür eleştirmenlerinden de haber alacaksınız. Şimdi indir.

İkincisi, Şehirde Yaz haber bülteni, size ve sevdiklerinize yaz için tavsiyeler veren yeni bir aylık formatta Perşembe günü çıkıyor. Buradan kaydolabilirsiniz.

• Pete Sites bu hafta inceledi ev brooklyn, Greenpoint’te yeni bir Fransız-Japon restoranı. “Daha kısa bir menü ve daha düşük fiyatlar” ile mutfak, “daha fazla değilse de aynı derecede sezgisel, akıcı ve izlenimci” olacaktır.

• Açıklıklar: Yu restoranı şu anda Greenpoint’te 250 dolarlık bir tadım menüsü sunuyor; çapkın West Village’da gougères ve ördek göğsü au poivre döner; Ve mitikaQueens, Jackson Heights’ta Mariscos El Submarino’nun arkasındaki çifte ait yeni bir restoran, bir zamanlar Greenpoint’te Anella olan alana taşındı.

• Dallas yeni Dubai mi? Priya Krishna, ulusal ve uluslararası mevcudiyete sahip, artan sayıda kaliteli restoranın böyle düşündüğünü bildiriyor.

• Eğer QR menülerinden nefret ediyorlarAmelia Nierenberg’in size iyi haberleri var.

• atlar, bir ünlü mıknatısı olan popüler bir Los Angeles restoranıJulia Moskin, şu anda iki şefi arasındaki evlilik tartışmasının merkezinde olduğunu bildirdi.
Bize e-posta gönderin neredetoeat@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. Takip etmek TikTok’ta NYT Food Ve Instagram’da NYT Cooking, Facebook, Youtube Ve Pinterest.