Amerikan şarap endüstrisinin yaşlılarla sorunu var

Leila

Global Mod
Global Mod
Bay McMillan, gençlerin gerçek olmayan ve anlaşılmaz pazarlamaya karşı temkinli davrandıklarını iddia etti. Bunun genç nesiller için herkesten daha doğru olduğuna dair herhangi bir kanıt görmedim, ancak büyük bir şehirde bir şarap barını ziyaret etmek biraz destek sağlıyor. Konuklar genellikle gençtir ve şarap içerler. Genellikle opak pazarlamanın örnekleri “temiz şaraplar” değil, çoğunlukla ithal markalar olan doğal şaraplardır.

Doğal şarabın cazibesini ele almaya devam edeceğim. Algılanan sağlık önemlidir, ancak özgünlük ve iddiasız bir eğlence ruhu temel unsurlardır. Boomers, şarabı Robert Mondavi’nin bir zamanlar “iyi yaşam” olarak adlandırdığı – zenginlik, kırsal çevre ve bolca boş zaman içinde somutlaşan – bir ödül olarak sunarken, doğal şarap tüm yaşamın ayırt edici özelliği olarak görülüyor. Bu, arzulanacak bir sembolden çok günlük yaşamın temel bir unsurudur.

Bay McMillan, şarap için ideal bir satış noktası önerdi: “Organik olarak yetiştirilen üzümlerden yapılan şarabımız, tazelik için doğal maya, doğal ve eklenmiş sülfitler ve hasat edilen üzümlerden yüzde 1’den az artık şeker içerir. 5 onsluk bir porsiyon 140 kaloriye sahiptir.

Bu saha çekici. Sadece bir unsur eksik: fiyat. Varsa, organik olarak yetiştirilen ve doğal maya ile yapılan West Coast şaraplarının çok azının 15 doların altında satıldığını garanti edebilirim;

Salgının ilk günlerinde, şişesi 15 doların altında olan 15 şarap önerdim. Sadece ikisi Amerikalıydı: biri New York’un Finger Lakes’inden, diğeri Oregon’dandı. Düzenli 20 $ 20 Altında sütunlarıma, geçmişten seçimleri tekrar etmeden West Coast şaraplarını dahil etmek giderek zorlaşıyor.

Tabii ki, birçok ucuz Amerikan şarabı var. Ancak genellikle çok iyi değillerdir ve şarap üreticileri, özellikle tarihi şarap bölgelerinden yapılan ithalatlarla rekabet etmekte zorlanırlar.

Bana göre nedenleri açık. Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle Batı Kıyısı’ndaki arazi ve işçilik, özellikle şarap yapımına elverişli yerlerde daha pahalıdır. Kaliforniya’nın ucuz şarabının çoğu, kaliteden çok niceliğe değer veren sıcak, düz bir bölge olan Central Valley’den geliyor. Orada üretilen şarapların çoğu, daha yüksek statüdeki şarapların seri üretilen, ucuz taklitleridir.