Zarif kızarmış tavuk, zahmetsiz yumurtalar ve çılgın su balıkları

Leila

Global Mod
Global Mod
Kabul ediyorum, Kaliforniya'da doğdum ve büyüdüm, ancak her zaman San Francisco'daki Zuni Café'deki kızarmış tavuğu, süslü bir tavuk yemeğinin platonik ideali olarak değerlendireceğim. Melissa Clark'ın yeni sebzeli otlu tavuk tarifini gördüğümde Zuni'mdeki hisler ürperdi. Gerekli tüm notaları karşılıyor: çıtır cilt, yumuşak et, cesur sebzeler ve yeşil soğan, biraz ekşiyle (bu durumda limon) çok bitkisel yapılmış sarımsaklı tavuk yağıyla kaplanmış.

Ancak bu akşam yemeğini hafta içi de yapabilirsiniz çünkü tavuk butlarınızı kızarttıktan sonra tavuğu pişirmeyi ve sebzeleri fırında kızartmayı bir saatten kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Son bir parça tereyağı, lezzetli tadı garanti eder; İsteğe bağlı zeytin ve kapari tuzluluk katar. Pazartesi günü biraz Market Street için benimkini kalın dilimler halinde kızartılmış ekşi hamurla (ekmek salatası havasını vermek için) servis ediyorum.

Önerilen tarif

Otlu sebzeli tavuk kızartma

Tarifi görüntüle →

Belki bir balık gibi hissediyorsundur? Anna Francese Gass'ın Pesce all'acqua pazza'sı (beyaz şarap ve kiraz domatesli balık) da hafta sonu şık görünüyor, ancak yine de hafta içi akşamlar için uygun olmaya devam ediyor. Acqua Pazza – “çılgın su” – patlamış domates, beyaz şarap ve tuzlu suyun inanılmaz derecede iyi bir karışımıdır (Napolili balıkçıların günlük avlarını pişirmek için kullandıkları deniz suyunu taklit etmek için). Süpermarketinizdeki kiraz domateslerin herhangi bir kişiliği yoksa konserve domatesleri tercih edin.

Biz paylaşırken siz de domuz eti yerine hindi kıymasıyla Melissa'nın Limonlu ve Bol Otlu Baharatlı Domuz Makarna Salatasını yapabilirsiniz. İddialı, narenciye sos ve bir avuç nane, kişniş veya fesleğen, en donuk kuşları gerçekten neşelendiriyor. Sadece salata yapmak için pirinç eriştesini dışarıda bırakabilirsiniz veya her şeyi güzel ve erişte tadında tutmak için marulu dışarıda bırakabilirsiniz. Veya okuyucu Bob gibi olun ve hiçbir değişiklik yapmadan konuya dalın: “Şimdiye kadar yaptığım en iyi yemeklerden biri olarak değerlendirildi. Pek çok malzeme, pek çok harika tat.

Lezzet ve doku yelpazesinin diğer ucunda Hetty Lui McKinnon'un lezzetli, ipeksi, tek tavada kremalı yumurtalı ıspanağı var. Dondurulmuş ıspanağın harika bir kullanımı. Yemek yapamayacak kadar yorgun olduğumda ulaştığım bir yemek: Doğranmış olmasına gerek yok ve çoğu zaman sarımsak dişlerini rendeleme zahmetine bile girmiyorum; bunun yerine onları alt kısımda eziyorum. güvenilir masa kazıyıcım.

Bu vegan Mapo tofu için doğramanız gerekir, ancak çok fazla değil. (Tofu parçalamak parçalama olarak sayılır mı?) David Tanis'in tarifi, shiitake'yi doubanjiang ve fermente siyah fasulye ile tatlandırılmış bu klasik dil sosuyla birleştiriyor. Yumuşak beyaz pirincin üzerine sürmek için ekşi ve baharatlı bir şeyler canım çektiğinde sık sık yaptığım başka bir hızlı akşam yemeği.

Ve tatlı bir şeye ihtiyacım olduğunda: Molly O'Neill'ın fıstıklı limon barları. Limon barını ve antep fıstığını seviyorum, bu yüzden bunlar bir gösteri durdurucu.

Sadece bir şey! Meslektaşlarım Tanya Sichynsky (muhtemelen The Veggie'den tanıyorsunuzdur) ve Priya Krishna yemek makbuzlarınızı görmek istiyor. Priya, “Kime alışveriş yaptığınızı, nereden alışveriş yaptığınızı, bütçenizin ne olduğunu ve temel ihtiyaçlarınızın neler olduğunu bilmek istiyorum” diye yazıyor. Burada onun projesi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bize kendiniz ve alışveriş sepetiniz hakkında biraz bilgi verebilirsiniz.