Zaman kazandıran kısayollarla kolay bahar yemekleri

Leila

Global Mod
Global Mod
İtiraf ediyorum: Tarif gerektirse bile domatesi haşlamayı, soymayı ve çekirdeklerini çıkarmayı reddediyorum. Her şefin belli bir hassasiyet eşiği vardır, bu benimkinin üstünde.

Yani tüm haşlama, soyma ve tohumlama olayı Pierre Franey'nin Pırasa ve Domatesli Sotelenmiş Somonu kadar lezzetli yemeklerde ortaya çıktığında, hile yapıyorum ve beyazlatılmamış, soyulmamış ve çekirdekleri çıkarılmış doğranmış domatesleri tavaya atıyorum, onlar da orada tatlı şeylerini yapıyorlar Suyunu bırakın ve pırasayı da aynı cömertçe kaplayın. Kabuğu ve çekirdekleri biraz daha fazla doku katabilir ama kesinlikle dikkatimi kadifemsi balıklardan ve yumuşak pırasalardan uzaklaştırmaya yetmiyor ve 10 değerli dakikadan tasarruf ettim.

Önerilen tarif

Pırasa ve domates ile sotelenmiş somon

Tarifi görüntüle →

Ifrah F. Ahmed'in cagaar'ı (ıspanak yahnisi) domateslerin soyulmasını gerektirmediğinden hile yapmak gereksizdir. Kıyılmış domatesler, ıspanak ve kişnişten oluşan yumuşak yeşil tepecik için lezzetli, kırmızımsı bir taban oluşturana kadar sarımsak ve soğanla birlikte kaynatılır. Sıcak xawaash baharatları ve jalapeño ile tatlandırılan bu yemek, baş döndürücü sosu geliştirmek için en iyi pirinç veya pamukçuk (irmik) ile servis edilen karmaşık bir vegan yemeğidir.

Bazı şeflerin teşvik ettiği bir diğer dikkatli teknik, kullanmadan önce her bir diş sarımsağın ortasındaki mikropları çıkarmaktır. Bunu bazen karanfilleri dikkatlice ikiye bölerek ve ortadaki sürgünleri çekerek yaptım. Ama dürüst olmak gerekirse, mikropsuz ve mikrop açısından zengin sarımsak arasındaki tadı alamıyorum, bu yüzden umursamayı bıraktım. Belki damak zevkim pek gelişmiş değildir ama beni biraz zahmetten kurtaracaksa bunda bir sakınca görmüyorum.

Bryan Washington'un sarımsak mikroplarını giderici olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok ama salsada birkaç karanfil kullanılan chilaquiles verdes tarifinde bundan bahsetmiyor. Bryan, en çıtır, en lezzetli sonuç için kendi tortilla cipslerinizi kızartmanızı tavsiye ediyor ve eğer elinizde varsa bu değerli görünüyor. Ancak mağazadan satın alınan yüksek kaliteli çiplerin de işe yaradığını belirtiyor. Salsa ve queso freskiyle süslenen ve üzerine cıvık kızarmış yumurta eklenmiş bu popüler yemeğin ne olursa olsun parlayacağı kesin.

Daha fazla itiraf: Zencefili rendelemeden önce soymuyorum. Kökün kesilmiş tarafını mikroplakama sürttüğümde kabuğun büyük kısmının kaldığını ve posayı püreye dönüştürdüğünü fark ettim. Zencefilimi kesinlikle soymam gerektiğinde, bir çay kaşığının ucunu kullanıyorum; bu, kabuğu sebze soyucudan daha hızlı soyar. Zencefilinizi nasıl hazırlarsanız hazırlayın, Café China'nın yakıcı derecede baharatlı olmaktan ziyade yoğun ve sağlam olan dan dan noodle'larında her şey yolundadır.

Sanırım size şunu söylemeliyim ki, kuşkonmaz saplarını da tabii ki kalın ve odunsu olmadıkları ve gerçekten ihtiyaç duymadıkları sürece soymuyorum. Çoğu kuşkonmaz için, sapın doğal olarak büküldüğü yerden sapları koparırsınız ve Ali Slagle'ın Zerdeçal ve Karabiberli Tavuğu gibi aç olduğunuz tarif ne olursa olsun hazırdırlar. Bu 15 dakikalık, beş yıldızlı tarifin 16.000'den fazla yorumu var, bu da sadeliğinin ve çok yönlülüğünün bir kanıtı. En hızlı bahar yemeği için pirinç veya erişte ile servis yapın.

Ama iş tatlıya gelince işin kolayına kaçmıyorum ve David Tanis'in Citrus-Hindistan Cevizi Ambrosia'sındaki turunçgilleri yenmek için biraz bıçak sallamaya kesinlikle değer. Narenciye hazırlamak aslında oldukça basittir (David'in talimatları size bu konuda yol gösterir) ve sulu portakal ve greyfurt parçalarına portakal likörünü emmesi için daha fazla yüzey alanı sağlar. Kurabiye veya kurabiyelerle servis yapın ancak geleneksel şekerlemeleri atlayın. Bu gelişmiş versiyona ihtiyacınız yok.

Elbette bu harika tariflerin tümüne ulaşmak için abone olmak isteyeceksiniz (ve zaten sahipseniz teşekkür ederiz). Teknik yardıma ihtiyacınız varsa, Cookingcare@Haber adresine e-posta gönderebilirsiniz; Oradaki akıllı insanlar size mutlaka yardımcı olacaktır. Merhaba demek istersen hellomelissa@Haber adresindeyim.

Tek tencere yemeklerinin sadece kışa özel olduğunu kim söylüyor? Ispanaklı ve beyaz peynirli tek tava orzo'm taze ve yeşil, doyurucu ve sade, bahar gelmeye devam ederken hafta içi her akşam için mükemmel. Ve bunu yapmak çok kolay; sadece ıspanağı çok kaba bir şekilde doğramanız gerekiyor ve dereotu, maydanoz veya kişniş yapraklarını toplama konusunda endişelenmenize gerek yok (bu küçük saplar yumuşak ve lezzetlidir).