Yeni çikolata parçacıklı kurabiye tarifiniz

Leila

Global Mod
Global Mod
Rick Martínez'le hiç tanışmadım – çok isterdim, tercihen Choco da yanımdayken – ama onu kurabiye vaftiz babam olarak görüyorum. 2017 yılında Bon Appétit için en sevdiği kahverengi tereyağlı çikolata parçacıklı kurabiyeleri yazdı; Bunları yaptım ve bu yıl New York Magazine Noel Kurabiye Yarışması'nda üçüncü oldum. O zamandan beri, kurabiyeleri milyonlarca kez yaptım, öyle ki arkadaşlarım onlara “şu kurabiyeler” diyor. Rick pek çok şeyi iyi yapıyor (ızgara tavuk, kahverengi tereyağlı turp ve kızartılmış fasulye gibi), ama bu adam çikolatalı kurabiye bilmiyorsa kahretsin.

Bu yüzden piloncillo çikolatalı kurabiyelere yönelik yeni tarifi kırmızı halıda sergilenmeyi, trompet çalmayı ve konfeti hak ediyor. Piloncillo'yu (rafine edilmemiş tam şeker kamışı) rendelemek biraz çaba gerektirse de, kurabiyelere kattığı lezzetin derinliği (karamel, karamel, pekmez, kahverengi tereyağı, hatta hanımeli ve anason notaları) çabaya değer. Ayrıca, kırık piloncillo'nun daha büyük parçaları, bitmiş kurabiyelerdeki şekerleme parçaları gibi davrandığından, doku da ekler. Bunlar “bu çerezler”.

Önerilen tarif

Piloncillo çikolatalı kurabiye

Tarifi görüntüle →

David Tanis'in Mantarlı ve Limonlu Bahar Tavuğu tatlıdan tuzluya geçiş yapıyor ve piyasadaki tüm taze yapraklı otlarla çılgına dönmek için mükemmel bir bahane: dereotu, tarhun, maydanoz, frenk soğanı ve nane. Veya favorinizi seçin (benim için her zaman yeşil kalan ve uzun ömürlü maydanoz olur). Artık otlar Melissa Clark'ın Çok Amaçlı Yeşil Sosunda kullanılabilir – bu arada, kalan tavukla lezzetli olur.

Bahar aynı zamanda Alexa Weibel'den kremalı lahana ve pırasa içeren bu kızarmış balıkla da geliyor; burada sotelenmiş pırasa çifte görev yapar; önce lahanayı tatlandıran kremayı demler, ardından pirinçle karıştırarak parlak yeşil bir pilav oluşturur.

Bahar aynı zamanda bakla anlamına da gelir. Ama bu güzel, narin küçük fasulyeleri ne kadar sevsem de, onları korumak için yapılan soyma ve soyma işlemlerini sevmiyorum. Şans eseri, Ifrah F. Ahmed'in Fuul'undaki (Somali Usulü Bakla Yahni) baklalar konserve, ben de dondurucumda bezelyelerin yanında sakladığım donmuş baklalarla deneyeceğim. (Dondurucuda her zaman bahar vardır.)

Makarna amatriciana başlı başına esnek değil, ancak Kay Chun'un tarifindeki bir şeyler mavi gökyüzü için mükemmel görünüyor. Belki renkler yüzündendir: guanciale'nin uçuk pembesi, vermilyon sosu ya da – değişen mevsimlerin gerçek bir işareti – onunla içmek istediğim bir bardak kuru gül.

Son zamanlarda nachos için güçlü bir istek duyuyorum. (Bu yanıltıcıdır; neredeyse her zaman nachos isterim.) Ali Slagle'ın Doldurulmuş Vegan Nachos'u, standart doldurulmuş nacho'larınızdan daha fazla çalışma gerektirmez ve sonuç, kremsi, pürüzsüz karnabahar kaplamasıyla kaplanmış çıtır cipsler ve gerekli tüm nacho yapı taşlarıdır. bazlı queso – hem et yiyenler hem de et yemeyenler tarafından tüketilebilir. “Peynir” sosunun aslında bir sebze, gerçek bir “altın yıldız” anı olduğunu bilerek bu vegan cipslere dalmayı seviyorum.