Yemek ekibimizin severek hazırladığı 17 yaz tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Yaz zor bir mevsim olabilir – sıcak! – ama aynı zamanda en ödüllendirici, mutfak lavabosunda tehlikeli bir şekilde yenen etli çekirdekli meyvelerle dolu, pazardan (veya şanslıysanız bahçeden) taze tombul domatesler ve her ikisi de olan doğaçlama plaj günleri olabilir. basit ve kolay Tarifler tatmin edici gerektirir. Sezon da uçup gidiyor. Bu sıcak ayları yavaşlatmak ve yazın her lezzetli lokmasının tadını çıkarmak umuduyla, işte Haberler Food çalışanlarının yapmak için can attığı 17 tarif.

Bütün yaz Julia Moskin’in en iyi gazpachosunu yaptım. Olgunlaşmış domatesleri ve komşunuzun getirip durduğu tüm salatalıkları tüketmenin harika bir yolu. Beklenmedik bir misafir için veya bir akşam yemeği partisini başlatmak için üzerine iyi zeytinyağı gezdirerek küçük, soğutulmuş bardaklara yayarım. Ama sık sık kendime bir bardak doldurup mutfak tezgahına yaslanıp yaza kadeh kaldırıyorum. kim severson

Yemek pişirebileceğimden bile on kat daha hızlı büyüyormuş gibi hissettiren bir yapılması gerekenler listem var. Ancak Gabriella Lewis’in Lemonada’sı hemen zirveye indi. Beklenmedik şekilde zengin notalar ekleyen tatlandırılmış yoğunlaştırılmış süt ile karıştırıcıma dörde bölünmüş limon ekleme fikri ilgimi çekiyor. İlk sıcak yaz günüm için saklıyorum, bir yudum saf mutluluk. ALEXA WEIBEL

Yemek tarifi: Limonada (Brezilya limonata)

İlk BLT’yi, çıtır pastırmayı, lezzetli mayonezi ve en önemlisi o kadar sulu ki ellerinize damlayan domatesleri almak için sabırsızlanıyorum. Ama kim umursar? Yaz! Özellikle Clare de Boer’in BLT’sini seviyorum çünkü sandviçi yapmadan önce domates dilimlerini kırmızı şarap sirkesi ve tuzla marine ediyor. Bu, genellikle lezzet takviyesini kullanabilen erken sezon domatesleri için çok yararlıdır. Ve sonuç olarak, ölü olgun Ağustos domateslerinin tadı daha da iyi. MELİSA CLARK

Yemek tarifi: Sulu BLT

Melissa Clark’ın Köfte Tavalarının tam bir hayranıyım. Yaz köşedeyken, mümkün olan her şekilde hazırlanmış her çekirdekli meyveyi yemek istiyorum ve bu yemek bu dürtüyü tatmin ediyor – cesur, cüretkar ve misafirleri eğlendirecek kadar güzel. Melissa’nın önerisine göre, genellikle köfteleri tavadan çıkardıktan sonra hindistancevizi pilavı ve büyük bir salata ile servis ediyorum. BECKY HUGHES

Yazın çoğunu Avrupa’da ailemi ziyaret ederek geçirmeyi dört gözle bekliyorum, burada pazarlarda bulduğum malzemelerden yapılmış basit yemeklerden oluşan büyük tabaklarla sofrayı kurmayı planlıyorum: Ali Slagle’ın taş meyveli caprese’si ve yaz kabağı scampi’si ve Melissa Clark’s Zaten tattığım çok amaçlı yeşil sos, kızarmış tavuğun üzerine yayıldı. BRETT ANDERSON

tarifler: Taş meyveli caprese | Yaz kabak dolması | Çok Amaçlı Yeşil Sos

Benim için yaz, soğuk makarna demektir. Dondurulmuş hazır Kore Naengmyeon paketlerini saklamayı ve canım istediğinde onları çıkarmayı seviyorum. Eric Kim’in bu soğuk erişteleri, kilerimde her zaman sahip olduğum malzemeleri kullanıyor ve dashi, soba veya çiğnenebilir ararot-nişasta erişteleri gibi elimde ne varsa denemek için sabırsızlanıyorum. ALLISON JIANG

Yemek tarifi: domatesli soğuk makarna

Montreal’in (yaşadığım yer) kışlarımızın güzel bir şekilde ifade etmek gerekirse zor olduğu gerçeğini dengelemek için özellikle muhteşem yazları olduğuna dair bilimsel olmayan bir teorim var. Her yaz, Marché Jean-Talon’daki meyve tezgahları her tür meyveyle dolar – yaban mersini, çilek ve ahududu gibi tanıdık arkadaşlar, aynı zamanda haskaps, Saskatoon meyveleri ve bektaşi üzümü – ve hepsini Melissa Clark’ın Yazında kullanmayı planlıyorum. Berry Tokası. MIA LEIMKUHLER

Yemek tarifi: Yaz Berry Tokası

Ekşi kirazlar çiftçi pazarına girdiğinde, stok yapma zamanı. Turta kirazları yalnızca bir veya iki haftalığına mevcut, bu yüzden alabildiğim kadarını alıyorum, çekirdeklerini çıkarıyorum, şekerle kaplayıp donduruyorum (4 bardak çekirdeksiz kiraz ila ½ bardak şeker). Bu donmuş kirazlar, Şükran Günü ve Noel için vişneli turtalarda patlayacak ve ben de atıştırmalıklar ve hızlı pişirme projeleri için birkaç taze bira bardağı biriktireceğim. Bu yıl onları Marion Burros’un muhteşem turtasındaki eriklerle takas edeceğim. SARA BONİSTEEL

Yemek tarifi: Twin Peaks vişneli turta

Yıl boyunca evimden birkaç blok ötede birinci sınıf pizza bulabilirim, ancak yaz aylarında ızgaradan pizzaya özel bir çekicilik var. Roberta’nın pizza hamurundan bir parça yapıp şekillendiriyorum ve kabarana ve çıtır çıtır olana kadar ızgaraya koyuyorum, sonra elimde ne varsa üstüne koyuyorum. Önceden plan yaparsam, taze ricotta, mozzarella ve limon kabuğu rendesi ile ızgara kabak olabilir, yağmacı New York sincaplarından kaçmayı başaran veranda otları serpilir. CATHY LO

Daha fazla lezzet ve protein içeren bir salataya ihtiyacım olduğunda, Melissa Clark’ın Karides Salatasına uzanıyorum. Önceden hazırlanmak ve yaz pikniği, barbekü ve çömlek yemeklerine yanınızda götürmek kolaydır. Mayodan nefret edenler için: merak etmeyin. Karışıma atılan iki tam limon ve kabuğu, kereviz ve otlar sayesinde tarif hala taze ve parlak. ELEANORE PARK

Yemek tarifi: Yengeç salatası

Her zaman, her zaman Bill Smith’in Atlantic Beach Pie’si. Kesinlikle basit limonlu kek – yumurta sarısı, limon suyu, yoğunlaştırılmış süt ve bir tutam tuz – bir tuz kabuğunda pişirilir ve çırpılmış krema yığınları ile tepesinde. Bir plaj tatili için mükemmel bir tatlıdır. MARGAUX LASKEY

Yemek tarifi: Atlantik Sahili Pastası

Fırınlamayı sevmiyorum. Yazın ise soba yakma isteği daha da azalıyor. Bu yüzden, safran ve kakule ile tatlandırılmış ve kıyılmış antep fıstığı ile süslenmiş lezzetli kremalı, ferahlatıcı Batı Hint tatlısı Shrikhand’a uzanıyorum. Bunu yoğurtla yaptığıma inanamıyorum. Bir araya getirilmesi kolaydır, etkileyici görünür ve lüks bir tada sahiptir. Tüm kutularımı kontrol et! PRIYA KRISHNA

Yemek tarifi: Shrikhand (tatlı süzme yoğurt)

Mark Bittman’ın Karpuz Salatası tüm dünyaların en iyisidir: yemek yemeyi bir zevk haline getiren çeşitli dokularla tuzlu, tatlı, tuzlu ve otsu. En iyi yanı, onu hazırlamak için tek bir cihazı açmanız gerekmemesidir. KASIA PİLAT

Yemek tarifi: Yunan usulü karpuz salatası

Darun Kwak’ın zahmetsiz Kore mısır peynirinde konserve mısır kullanılır. Ama onu taze yoğun sezon çekirdekleriyle yapmak için sabırsızlanıyorum. Koçandan kesilir ve kısa süre kavrulur, sulu ve çıtır kalırlar. Bol limon ve biraz acı sos ekleyip ızgara biftek ve soğuk bir bira ile yiyorum. EMILY FLEISCHAKER

Bu Ali Slagle karidesli scampi tadı yaz gibi, tek bir tavada bir araya geliyor ve yapımı 30 dakikadan az sürüyor. Mısır güzelce karamelize olur, domatesler köpürür ve hepsi karidesle birlikte lezzetli bir sarımsaklı tereyağlı sosta karıştırılır. Hafta içi akşam yemekleri veya basit eğlenceler için yazın vazgeçilmezlerimden biri. İyi çıtır ekmek, güzel bir salata ile servis yapın veya tek başına tadını çıkarın. KİM GOUGENHEIM

Yemek tarifi: Domates ve mısır ile yaz karides scampi

Büyük bir umutla, belki de nisan sonundan beri salak gibi domates alıyorum. Geçenlerde bu makarna al pomodoro’dan (bir çubuk üzerinde lezzetli güneş-altın kiraz domatesli) bir tencerede kendim ve eşim için pişirdim. Ona ne düşündüğünü sordum ve “Tadı nisan domatesine benziyor” dedi. doğanın bize verdiğini ve bu nedenle ona değer vermeliyiz. Önümdeki karışık spagettiye yeni bir şekilde bakmamı sağladı, sadece benim için lezzetli olduğu için değil, aynı zamanda gelecek lezzetli lezzetlerin habercisi olduğu için. ERİK KİM

Yemek tarifi: Makarna al Pomodoro