Ucuz kesimden yapılmış zengin bir rosto

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Aziz Patrick Günü'nü kutlayan herkese mutlu bir gün diliyorum. Ben şahsen tatillerde konserve sığır eti ve lahanayı severim; yanında sodalı ekmekle birlikte Boston'a gönderebileceğim İrlanda-Amerikan yemekleri.

Ama bunun söz konusu olamayacağını anlıyorum, ya hafıza nedenleriyle (Annemdeki lahana pişirmenin nemli, rutubetli kokusu) ya da durumsal nedenlerden (İrlandalı yok, yemeğe ilgi yok).

O halde Vallery Lomas'ın bizim için geliştirdiği bu inanılmaz burbonla kızartılmış sığır eti (yukarıda). Viski, akçaağaç şurubu, karamelize domates salçası, kekik, defne yaprağı ve bir miktar soya sosu ve limon suyuyla karıştırılmış ucuz bir kemiksiz dana eti parçasına fantastik bir karmaşıklık katıyor. Carmela Soprano kadar İrlandalı ama bu gece annene ikram etmekte tereddüt etmem. (Fransız soğan çorbası yapmak için kalan kızartma sıvısını saklayın.)

Önerilen tarif

Bourbon'da kızartılmış sığır eti

Tarifi görüntüle →

Bu bittiğinde, haylazlık için bolca zamanınız olacak. Diyelim ki, eşsiz Dorie Greenspan'dan bir Fransız buzluk pastası? Bu güveçten sonra harika bir tatlı olur.

Bu da Pazar gününün düzenlendiği anlamına geliyor. Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

İrlanda Tacos tarifim elinizde arta kalanlar varsa yenilmez ve pazar günü konserve sığır eti yerine Bourbon Pot Rosto yaparsanız bunu başaracağınızı garanti ederim. Isıtılmış eti sıcak tortillaların üzerine yayın ve üzerine lahana salatası ekleyin. Göreceksin.

Salı

Eric Kim, hafta içi büyük lezzete sahip makarna yapma konusunda uzmandır ve bunu ateşli, muhteşem ricotta makarna alla votkasıyla açıkça göstermektedir. Sıcak penne ile tezat oluşturan serin peynir bir vahiydir. Bir abone “Vay be” diye yazdı. “Bu çok iyiydi.” Evet kesinlikle.

Perşembe

Mükemmel bir şekilde hazırlanmış kama salatası harika bir şeydir. Brooklyn'deki St. Anselm daha üstün bir versiyon hazırlıyor. Ancak bazen sosların salataya oranı doğru olmayabilir ve sonunda sossuz yeşilliklerle karşılaşabilirsiniz. Ali Slagle'ın yeni en iyi Kıyılmış Kamalı Salata tarifi, her şeyi tek bir kapta çırparak bu sorunu ortadan kaldırıyor, böylece her lokma akşam yemeği için mükemmel bir şekilde hazırlanıyor.

Cuma

Sonra hafta sonuna Ali'den yeni bir tarifle başlayabilirsiniz: mortadella carbonara. İpeksiliğin karesi. Son olarak doku için bir avuç kıyılmış antep fıstığı ekleyebilir misiniz? Yapabilirdin! Yapacağım.

Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Gerçek şu ki: Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz çıkarmadıysanız, bugün bunu yapmayı düşünür müsünüz? Çok teşekkür ederim.

Teknolojik bir akım içindeyseniz lütfen yardım için yazın. Cookingcare@Haber adresindeyiz ve birisi size geri dönüş yapacaktır, söz veriyorum. Veya merhaba demek, şikayette bulunmak veya güzel bir şey söylemek için bana yazabilirsiniz. Foodeditor@Haber adresindeyim. Her mektuba cevap veremiyorum (çok fazla posta var!) ama aldığım her mektubu okuyorum.

Bunun meyane yapmak veya baklagilleri soymakla hiçbir ilgisi olmayabilir, ancak Dwight Garner'ın Percival Everett'in yeni romanı “James” hakkındaki parlak eleştirisi – Mark Twain'in “Huckleberry Finn” kitabının Köleleştirilmiş Jim'in perspektifinden yeniden anlatımı – sizi koşmaya zorlamamaya zorladığında kitapçıya ya da kütüphaneye gitsem çok şaşırırdım. Benim için yaptığı da tam olarak buydu.

Büyük yengeç uyarısı. Yok olmuş. Ama gerçekten çok büyük.

Amazon Prime'ın “Mr. & Bayan Smith,” Aşırıya kaçmamanızı, bunun yerine izlemenizi en az birkaç güne, ideal olarak bir haftaya yaymanızı tavsiye ederim. Bu şekilde daha iyi oynuyor.

Son olarak Hannah Frances'tan yeni bir başlık: “Çobanın Bekçisi”. Yemek yaparken bunu dinle, ben de gelecek hafta döneceğim.