Turgay Altay: bu biçimde bir maçı kazanmak bizi daha farklı yerlere götürecek

Plotton

Active member
Turgay Altay: bu biçimde bir maçı kazanmak bizi daha farklı yerlere götürecek
Spor Toto 1. Lig’in 23. haftasında konuk ettiği Gençlerbirliği’ni 3-1 mağlup eden Manisa Futbol Kulübü’nde teknik yönetici Turgay Altay, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında 90 dakikayı kıymetlendirdi. Değerli bir dönüm maçını geride bıraktıklarını vurgulayan Altay, şu tabirleri kullandı:

‘bu biçimde bir maçı kazanmak bizi daha farklı yerlere götürecek’

”Üst sıraları hedefleyen, her puanın pahalı olduğu haftada bu maçı kazanmak bizi bir eşik daha atlattığını düşünüyorum. İç alanda rakiplerimize karşı aslına bakarsanız üstünlük kuruyoruz ve bunu tahminen maçın başındaki enteresan olaylar olmasa epey farklı bir başlangıç da olabilirdi lakin sonuçta futbol da bu biçimde bir şey. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Maçın başından sonuna kadar ne yapılması gerekiyorsa yaptılar ve maçı kazanmasını bildiler. Bu tip maçları geçmişteki ömrümde da yaşadım. Çok pahalıdır. Grupları büyüten maçlardır. bu biçimde bir maçı kazanmak bizi daha farklı yerlere götürecek. Bunu bir seri haline getirmemiz gerekiyor. Kazanmak da kaybetmek de bir alışkanlıktır.”

‘Bu bedeli ödemeden hiç bir şey kazanamıyorsunuz’

”Bu seriyi devam ettirmenin de bir bedeli var. Bu bedeli ödemeden de hiç bir şey kazanamıyorsunuz. Hem fizikî birebir vakitte zihinsel olarak maçın her anına ortak olmak istiyorsanız maçta kalmalısınız. Oyuncularım da birinci günden bugüne kadar fazlaca güçlü koşullarda da olsa gayretlerini buraya kadar getirdiler. Yaklaşık 9 haftadır devam eden, İstanbul maçında biraz sekteye uğrayan fakat kararında bir oyun kültürü oluşturmanın birlikteinde getirdiği bir tertibe girdik. Umarım devamı gelir” (İHA)