T'nin Sevgililer Günü Hediye Rehberi: Çiçekli Tencereler, Kokulu Kibritler ve Daha Fazlası

Leila

Global Mod
Global Mod
Kış aylarında akşamları elektrik yerine mum ışığını tercih ediyorum. Her ne kadar mevsimin erken gün batımına ve dondurucu soğuklarına katlanmak zorunda olsam da, en azından iç mekanlarda rahat (ve cildimi güzelleştiren) kalabiliyorum. Kokulu mumlar birkaç saat sonra rahatsız edici hale gelebilir, bu yüzden kokulu mumları tercih ediyorum; yine de onları yakmak için bir fırsat duygusu katıyorlar, ancak kokuları baş ağrısına neden olacak kadar uzun sürmüyor. Hibi'nin yuzu tütsü çubukları benim favorimdir – marka, 1929'dan beri Japonya'da kibrit yapan Kobe Match Company tarafından kurulmuştur. Her biri yaklaşık 10 dakika sürer ve kutuya güvenli bir yanma pedi dahildir. Ayrıca Bohème'in Marisol kokusunu da seviyorum; kakule, karanfil ve sandal ağacı notaları ekstra uzun kibritlerle birleşiyor. Eski dünyanın cazibesine bir dokunuş için Buly klasik bir seçimdir: markanın kokulu kibritleri sekiz özel kokuyla gelir ve güzel resimli kutularda muhafaza edilir. Bu seçeneklerden herhangi biri, Çarşamba Şirketi'nden tuhaf bir mumla eşleştirilen sevimli bir Sevgililer Günü hediyesidir. Bronx yerlisi Grace Battista'nın el yapımı kruvasan, baget ve meyvelerden oluşan bu eğlenceli tasvirleri yenebilecek kadar güzel görünüyor. Ve kokusuzdurlar, böylece gece geç saatlere kadar bunların tadını çıkarabilirsiniz.

sıcak şeyler

Hollanda fırınları daha tatlı bir taraf gösteriyor

Hollandalı Fırın adı biraz yanıltıcıdır; Aslında, 1707'de kum kalıplarına demir tencere dökme işleminin patentini alan kişi İngiliz dökümcü Abraham Darby'ydi. Adil olmak gerekirse, Hollanda'ya yaptığı bir gezide, pirinç eşya yapımında benzer yöntemleri gözlemlediği ve evde çok daha ucuz demir kullanarak yeniden yarattığı bir geziden ilham aldı. (Hollandaca'da saksılara basitçe denir kızartma tavasıYaklaşık iki yüzyıl sonra, 1891'de Johannes Berk Van Kampen (kendisi de Hollandalı), bakımını kolaylaştırmak için tencereleri emaye ile kaplamaya ve onları canlı tonlara boyamaya başladı. Bu gelenek, bu Sevgililer Günü'nde, mutfak gereçleri tedarikçisi Great Jones tarafından New York merkezli seramikçi ve illüstratör Laura Chautin ile işbirliği içinde yapılan bir çift sınırlı sayıda Hollanda fırınıyla devam ediyor. Great Jones'un kurucu ortağı Sierra Tishgart ile Instagram'da bağlantı kurduktan sonra Chautin, elle basılmış nergis, lale ve vadideki zambak çiçeklerinin iki boyutta olduğu bir dizi botanik tasarım yarattı: daha büyük Dutchess beyaz emaye ve Dutch Das Baby ( Dutchess'in yarısı büyüklüğünde) sakız pembesi giyiyor. Mutfaktaki favorilerin bayılması muhtemeldir; Chautin yakın zamanda bunu bir akşam yemeği partisinde Mantarlı Spagetti Pomodoro yapmak için kullandı ve övgü dolu eleştiriler aldı.

Kocam beni her sabah östradiol haplarımı almam konusunda teşvik etmeseydi, en azından hormonal açıdan bakıldığında bugün olduğum kadının yarısı kadar olamazdım. Onun rutin hatırlatması bir tür günlük sevgi dili haline geldi; sağlığımı ve iyiliğimi önemsediğini bana söyleyen küçük ve basit bir jest. Ama o orada olmadığında ya da alarmı kaçırdığında, dairemden bir blok ötedeki eczaneden satın aldığım, haftanın her günü için bölmeleri olan ince plastik kutulardan biri olan hap şişeme uzanıyorum. Çeşitli markalar bu klasik şekli güncelledi – Port ve Polish'in versiyonu lila, nane ve allık pembe renkte ve içinde kompakt aynalar var – ancak bu yıl biraz daha yaratıcı bir şey görüyorum. Richmond, Virginia'da bir ev eşyaları butiği olan Casa Shop'ta şeker ve çilek şeklinde eski gümüş hap kutuları satılıyor. Tiffany & Co. ayrıca kasasını bir deniz kabuğu şeklinde tasarlayan Los Angeles merkezli mücevher tasarımcısı Sophie Buhai gibi lüks saf gümüş kasalar da (gravürle kişiselleştirme seçeneğiyle birlikte) sunuyor. Ve Judith Leiber Couture, kristal kaplı minaudière çantalarını ruj, martini bardağı ve jelibon kılığına girmiş gerçeküstü hap kutuları ile eşleştiriyor. Milyonlarca Amerikalı reçeteli ilaçlar kullanıyor, dolayısıyla daha iyi bir gemiye ihtiyaç duyan tek kişi ben olamam; Bu hap kutularını unutmak zor.

Duygusal

Çiçek buketini sergileyen vazolar

Bir Sevgililer Günü buketi, gösterişli bir vazoyla eşleştirildiğinde bariz bir seçim gibi görünmeyebilir. İtalyan tasarımcı ve mimar Gaetano Pesce'nin Hint Yaz Gemisi cama benziyor ancak esnek reçineden kalıplanmış, bu da onu hem tasarım takıntılıları hem de garip olanlar için ideal bir hediye haline getiriyor. Süslü siluet çeşitli renklerde bulunsa da beyaz versiyon, her türlü cesur çiçek tonunu tamamlayacak. Çiçeklerin ikinci keman oynamasını umursamayanlar için, Pesce'nin erimiş lavları andıran renkli katmanlardan oluşan ve topaklar ile noktalı külçe kabı, başlı başına bir heykel işlevini de görüyor. Avustralyalı tasarımcı Tabitha Hope farklı türde yumuşak vazolar yapıyor: Onunkiler akrilik iplikle elle örülmüş. Partnerinizin en sevdiği pothos bitkisine rahat bir ceket eklemek için Square Squiggle Pot'u düşünün veya pembe ve kırmızı Lu Vazo ile sıradan bir günlük bukete kabarık bir son dokunuş ekleyin. Çiçeklerin hediyesi kısa ömürlü olabilir ama bu vazolar kalıcı bir izlenim bırakıyor.

Çiftlikten sofraya

Bahçeden yeni çıkmış gibi görünen seramik domatesler

Londra merkezli seramikçi Yasmin Falahat, 2018 yılında eserlerini satmaya başladığında, İran ve Kıbrıs Türk mirasından ilham alarak incir ve nar yapımına odaklandı. Meyvelere ikiye kesilmiş gibi şekil verdi ve içindeki tohumları elle boyadı. İşi büyüdükçe ürün yelpazesini kavun kaseleri ve mantarlı tütsülükleri de içerecek şekilde genişletti. Sonbaharda ilk bakışta gerçek gibi görünen bir dizi minyatür balkabağı piyasaya sürdü. Temmuz 2023'te trompe l'oeil domatesleri pazara çıktı; benekli yüzeyleri, meyvenin kabuğunun esrarengiz bir taklidiyle ışığı yakaladı. Yeşil sap çıkarıldığında domates bir mumluk haline geliyor ancak Falahat, müşterilerinin bu alanı tuz veya zeytinyağı depolamak için de kullandığını belirtiyor. “Gündelik nesnelerin güzel veya eğlenceli olduğu fikrini seviyorum çünkü bunlar günlük hayatı biraz daha neşeli hale getiriyor” diyor. Falahat, hızla tükenen yeni, sınırlı sayıda üretilen ürünleri piyasaya sürüyor. Bir sonraki domates partisi (nar ve incir yemekleri ile birlikte) 4 Şubat'ta saat 13:00'te (EST) satışa sunulacak.

Benzersiz mücevherler, özellikle de bir geçmişi varsa, seri üretilen mücevherleri gölgede bırakma eğilimindedir. Japon tasarımcı Yuta Ishihara, Revive koleksiyonunda, çoğunlukla 1980'li yıllardan kalma kokteyl yüzüklerinin dekorlarını modern geniş bantlara aktararak eski şeyleri yeniden yenileştiriyor. Orijinal parçalar tasarımcı tarafından memleketi Yamanashi'den temin ediliyor ve daha sonra her bir yüzüğe fütüristik bir görünüm kazandıran yeni platin veya altın yüzüklerle donatılıyor. New York merkezli tasarımcı Brent Neale, çocukların sanat eserlerinden yola çıkarak tasarladığı özel parçalarla evinize, yani evinize daha da yakınlaşıyor. Kolyelerden veya bileziklerden sarkan 18 karatlık altın kalplere çizimler ve tatlı notlar kazınabilir. Otoportreler aynı zamanda uyarıcı olarak da düşünülebilir. Daha fazla yaratıcı çalışmanın sınırı yok: Bir müşteri için orijinal olarak tüylerden, pörtlek gözlerden ve pipo temizleyicilerinden yapılmış bir tavuk pembe altın, rodokrozit ve renkli safirlerle yeniden yaratıldı. Neale her zaman özel siparişler alıyor ancak Mini Masterpieces adlı özel bir hizmet bu baharda resmi olarak başlayacak.

Bira ustası

Sakinleştirici ve canlandırıcı özel çaylar

Partnerimi ne kadar çok sevsem de, sakinleştirici bir fincan bitki çayıyla kendime sakin bir akşam geçirmek, bu Sevgililer Günü'nde çok takdir edeceğim bir hediyedir. Takizme'nin başlangıç seti favorilerimden biri. Dört farklı çay türü (Mushisei Tamaryokucha, Kamairi Tamaryokucha, Hojicha ve Genmaicha), bir paket Palo Santo ve şirketin Japonya'nın Shinagawa kentindeki çay evinde çay törenleri sırasında çalınan meditasyon müziğine erişim için bir QR kodu içerir. Naturopatik doktor Maria Geyman tarafından kurulan Brooklyn merkezli bir şirket olan Masha Tea ile, organik olarak yetiştirilen çay yapraklarından kendi hediye setinizi oluşturabilir veya kutsal fesleğen (aynı zamanda bilinen bir bitki) içeren klasik bitkisel çay setini tercih edebilirsiniz. kan şekeri düzeylerini ve iltihabı azaltabilen tulsi ve papatya, melisa ve calenduladan oluşan rahatlatıcı bir karışım. Amanishakhete sivil kraliçesi Amanishakhete James tarafından 2016 yılında kurulan Philadelphia merkezli marka Ancient Healing Teas, Afrika ve Karayipler'de bir düzineden fazla ülkede şifacılarla çalışırken oluşturduğu geleneksel bitkisel karışımlara dayalı bir seri satıyor. Beç tavuğu otu, papatya ve zencefil karışımının doğurganlığı arttırdığı söylenirken, meyan kökü, şakayık ve tarçın karışımının dayanıklılığı arttırdığı söyleniyor.