Tekrar tekrar hazırlayabileceğiniz zencefilli uzun ömürlü erişteler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Ay Yeni Yılı'na hâlâ bir haftamız var ve makarnanın benim için gerçekten uğurlu bir yıl olup olmayacağını bilmiyorum ama işi şansa bırakmıyorum. Bugünün provası: Julia Moskin'in yemek kitabı yazarı Grace Young'dan öğrendiği tavuklu, zencefilli ve mantarlı uzun ömürlü makarna tarifinden (yukarıda) uyarlaması. Her şeyin tavada birbirine yapışmaması için tava tekniğim üzerinde çalışmak istiyorum. Yani makarna yağla fırçalanmış, kuru malzemelerle hazırlanmış, hepsi özenle hazırlanmış. Gelecek hafta sonu masada mutluluktan, bir sürü kırmızı zarftan ve tezahürattan başka bir şey istemiyorum ve bunu sağlamanın en iyi yolu bugün pratik yapmaktır.

Önerilen tarif

Tavuk, zencefil ve mantarlı uzun ömürlü erişte

Tarifi görüntüle →

Ay Yeni Yılı'nı kutlamak için tarif koleksiyonumuzdaki diğer seçenekler: köfte, lumpia, pirinç keki çorbası. Pekin ördeği olabilir mi? Bugün bunlardan birini yapın ve önümüzdeki hafta sonu yemek pişirmenin en iyi yolu olan yemek pişirme konusunda kendinize güveneceksiniz.

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Eric Kim'in hızlı domates çorbası ve ızgara peynirli sandviç tarifinden daha rahatlatıcı bir şey yoktur; bu, hafta başında bunalan çocuklara yönelik bir yemektir. Yapımı oldukça kolay ve son derece doyurucu bir yemektir. Sandviçi elinizde bulunan herhangi bir ekmekle yapabilirsiniz, ancak ben yumuşak bir ekmeği tercih ederim; tatlı çörek, sütlü ekmek ve hatta süpermarketten alınan beyaz ekmek gibi bir şey.

Salı

Hetty Lui McKinnon'un mantar straganof tarifi, doyurucu atası kadar zengin, kadifemsi ve lezzet dolu. İsterseniz tereyağlı yumurtalı erişte ile servis yapabilirsiniz, ancak ben Manhattan şefi Ned Baldwin'den ipucu alıp onun yerine Yorkshire pudingi tabanını çağırıyorum. Göreceksin!

Çarşamba

Kay Chun'un patlıcan adobo tarifi için dilimlediğim patlıcanı tuzlıyorum çünkü adobo sosuyla birleştirmeden önce tavada sertleşmesini seviyorum. Bazen sosun kıvamını vermek için biraz mısır nişastası bulamacı da ekliyorum. Bol fesleğenle süsleyip pilavla servis yapın.

Perşembe

10 yıl önce şef Andrew Zimmern, o zamanki eşi Rishia Zimmern'in mükemmel tek kapta tavuk ve arpacık soğanı tarifini sosyal medyada övdü. O günden bu yana on binlerce insan bunu yaptı ve bunun iyi bir nedeni var: inanılmaz derecede lezzetli.

Cuma

Ardından hafta sonunuza, Rita Sodi ve Jody Williams'ın Manhattan'daki Commerce Inn'de servis ettiği köfte tarifinin Pete Sites'in uyarlamasıyla başlayabilirsiniz. Gizli içerik: Dijon mayonezi, sandviçi daha sulu hale getirirken (mayonez) yağı (hardal) azaltır. Sığır eti istemiyorsanız onun yerine portobello patty meltes tarifimi deneyin. Ah dostum.

Haberler Cooking'de binlerce ve binlerce tarif daha sizi bekliyor. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var, bu doğru. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz çıkarmadıysanız bugün bunu düşünseniz harika olurdu. Çok teşekkür ederim!

Peki teknolojimizin gerisinde kalırsanız? Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin. Cookingcare@Haber adresine yazmanız yeterli, birisi size geri dönüş yapacaktır. Ya da meslektaşlarıma şikayette bulunmak veya iltifat etmek istiyorsanız bana yazabilirsiniz: foodeditor@Haber. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama elime geçen herkesi okuyorum.

Bıldırcın ya da kar bezelyesiyle alakası yok ama Netflix'teki Griselda'da Sofia Vergara çok iyi. (Sarah Bahr The Times için Vergara hakkında yazmıştı.)

İşte New York Review of Books'ta Ann Lauterbach'ın Paul Auster'a ithaf ettiği “Savaş Bölgesi” adlı yeni bir şiiri.

Anglers Journal için William Sisson, Delaware Nehri'nin doğu kolunda, tütsühanesinin hemen önünde onlarca yıldır yılan balığı savağı işleten Ray Turner'ı ziyaret etmek üzere Hancock, New York'a gitti. Artık her şey bitmiş olabilir.

Son olarak Lindsay Zoladz, Times'ın mutlaka okunması gereken “Çalma Listesi” sütununda yer alan country şarkıcısı Megan Moroney'nin yeni parçası “No Caller ID” konusunda beni uyardı. “Bu bir tesadüf değil, her zaman bilirsin.” Yemek yaparken bunu dinle, gelecek hafta geri döneceğim.