“Tavuk Çalması Yok”: Biden Bir Çift Şükran Günü Hindisini Affediyor

CaKiR

Global Mod
Global Mod
WASHINGTON – Chocolate ve Chip adlı iki şanslı hindi Pazartesi günü hayatlarından kurtuldu, ancak Başkan Biden’ın son zamanlarda en sevdiği konuyu duymaktan kurtulamadı: Demokratların ara seçimlerde beklenenden daha güçlü gösterilmesi.

“Oylar geldi. Sayıldılar ve doğrulandılar. Oy pusulası doldurma yok, tavuk oyunu yok, ”dedi Bay Biden, Beyaz Saray’da Şükran Günü öncesi geleneksel hindi affında ve tatil temalı kelime oyunları olmadan asla tamamlanmaz.

Bay Biden, bu tatil sezonundaki tek “kırmızı dalganın”, Alman kurdunun “masamızdaki kızılcık sosunu devirmesi” olacağını söyledi. (Komutan köpek, South Lawn olayını Beyaz Saray balkonundan denetledi.)

Türkiye affı töreni, Amerika Birleşik Devletleri’nde haftalarca süren kampanyaya ve denizaşırı uluslararası diplomasiye bir ara oldu. Ancak ulusal dikkatin nereye kaymış olabileceğine dair bir işaret olarak Bay Biden, hindilerin 2024 başkanlık adaylarıyla biraz ortak yönleri olduğunu öne sürdü.

Biden, hindilerin Pazartesi günkü etkinlikte onları gürültülü seyirciye alıştırmak için son günlerde yüksek sesli müzik dinlemeyi de içeren Beyaz Saray ziyaretine hazırlıklarını anlatırken, “Çocuklarla daha yumuşak taraflarını göstermek için etkileşime girdiler” dedi. “Kulağa 2024’te Washington’a gelmeyi uman başka bir sürü gibi geliyor.”

Onay oranlarının hala düşük olmasına ve ufukta demiryolu işçilerinin potansiyel bir grevinin olmasına rağmen, başkan, her ikisi de Kuzey Carolina’dan olan 46 kiloluk Çikolata ve 47 kiloluk Chip ile doğrudan ilişki kurduğu için rahat görünüyordu.

Bay Biden, Amerikan çip üretimine 280 milyar dolarlık bir yatırım olan ve Bay Biden’ın bu yıl yasalaştırdığı CHIPS ve Bilim Yasasına atıfta bulunarak, “Çikolata benim en sevdiğim dondurma, ama biz onlara cips ve bilim adını verebilirdik,” dedi. .

Başkanlar, Kennedy döneminden beri hindilere özgürlük sağladı, ancak aflar ancak Başkan George HW Bush süreci resmileştirdiğinde tutarlı bir uygulama haline geldi.

Hayvanlar, cumhurbaşkanlığı aflarını almak için Pazartesi günü Bay Biden’ın kürsüsü yanındaki bir masaya yerleştirildi.

“Çikolata, affedildin. Afedildiniz,” dedi Bay Biden, yutulan hindiye. “Evet sensin. Evet. Ben ciddiyim.”

“Bilmiyorum dostum” dedi. Beni affetmek zorunda değildin. Affedildiğimi biliyordum’” diye tercüme eden Bay Biden, kalabalıkta kahkahalara yol açtı.

Her iki hindi de günlerini North Carolina Eyalet Üniversitesi kampüsünde geçirecek.

“Onlara Wolfpack’e katılacaklarını söylediğimizde biraz korktular” diyen Biden, bunun sadece okulun spor takımlarının adı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yine de, kış yaklaşırken Bay Biden, yönetiminin Nantucket, Mass.’ta Şükran Günü’nü kutladıktan hemen sonra, koronavirüsün Omicron varyantını kontrol altına almak için yeni seyahat kısıtlamaları koyduğu geçen yılın tekrarından kaçınmayı umuyor.

Biden, “İki yıl önce, kalabalık aile toplantılarıyla Şükran Günü’nü bile güvenle geçiremezdik” dedi. “Sizi ve sevdiklerinizi korumak için yeni varyantlarla başa çıkmak için yeni Covid aşı güncellemelerimiz var, bu yüzden bugün alın.”