Tavşanlı Kek

Leila

Global Mod
Global Mod
Tavşanlı Kek Tanımı İçin Malzemeler

• 5 tane yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1+1/4 (çeyrek) su bardağı sıvı yağ
  • 1+1/4 (çeyrek) su bardağı su
  • 3+3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
Tavşanlı Kek Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Yumurta ve şekeri düzgünce çırptıktan daha sonra öteki materyalleri ekleyerek karıştırın.
  2. Hazırladığınız kek hamurunun 1/3’ni ayırın.
  3. Ayırdığınız kek hamurunun içine 2 yemek kaşığı kakao ekleyerek karıştırın, hazırladığınız kakaolu kek hamurunu yağlı kâğıt serdiğiniz düz bir kalıba dökün, fazlaca kalın olmasın, düzleyin ve 180 dereceye ısınmış fırında pişirin.
  4. Fırından çıkınca soğumasını bekleyin.
  5. Soğuyan kakaolu kekinizi istediğiniz kurabiye kalıbı ile şekillendirin.
  6. Kekin tıpkı kalınlıkta ve düz olması hal vermede kolaylık sağlıyor.
  7. Şekillendirdiğiniz kakaolu metotları kek kalıbınızın uzunluğunda üst üste dizin.
  8. Kalan sade kek hamurunuzun bir kısmını yağlı kâğıt serdiğiniz uzun kek kalıbına dökün ve eşit bir biçimde dağıtın.
  9. Çok fazla olmasın yalnızca tabanı örtecek kadar. Ben biraz fazla koyduğum için kabarınca biçimler ortada kalmadı, biraz üst çıktı.
  10. Kek kalıbının tabanına ince olarak kek hamurunuzu yaydıktan daha sonra hazırladığınız kakaolu metotları kalıbınızın ortasına, uzunlamasına yerleştirin.
  11. Üstüne kalan sade kek hamurunuzu yavaşça dökün.
  12. 180 dereceye ısınmış fırında pişirin.
  13. Kek biraz kalın olduğu için pişmesi uzun sürebilir.
  14. Kontrol ettikten daha sonra fırından çıkardığınız kekiniz soğuduktan daha sonra dilimleyerek servis yapabilirsiniz.
  15. Ben kekin yarısını tavşan, öbür yarısını da kalp kalıpları ile şekillendirdim.
  16. İstediğiniz kalıpları kullanabilirsiniz. Çocuklar için sürprizli bir kek. Afiyet olsun.
Tavşanlı Kek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı