Tam Tanımlı Traliçe Tatlısı

Leila

Global Mod
Global Mod
Tam Tanımlı Traliçe Tatlısı Tanımı İçin Gereçler

Hamuru için;

• 4 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı + 2 kaşık un
  • 2 paket kabartma tozu
  • 1 paket şekerli vanilin
Karamel için;

• 1 çay bardağı şeker
  • 1 çay bardağı krema
  • Yarım çay bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
Sütlü şerbeti için;

• 3 buçuk su bardağı süt
  • Yarım su bardağı krema
  • 1 çay bardağı şeker
  • 2 poşet kremşanti + 1 bardak süt
Tam Tanımlı Traliçe Tatlısı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Yumurta ve şekeri mikser ile 10 dakika çırpalım. Üzerine unu ve öbür gereçleri eleyerek ekleyelim. Spatula ile yumurtalı söndürmeden karıştıralım.
  2. Borcamı fırça ile yağlayıp, evvelinde ısıtılmış 170 derece fırında kabarana kadar pişirelim. Kabardıktan daha sonra dereceyi 150 ye getirelim. Fırının kapağını açmadan pişirelim ki kekimiz sönmesin.
  3. Şekeri tenceremize alalım eriyip, rengi değişince tereyağ süt kremayı sırasıyla ekleyelim. Kıvamı olduktan daha sonra ateşte tutmayalım ki karamel acı bir tat olmasın. Soğumaya bırakalım.
  4. 2 poşet kremşantiyi 1 buçuk su bardağı süt ile çırpalım.
  5. Şerbeti hazırlayalım.
  6. Son olarak ????soğuyan kekimize kürdan sayesinde delikler açalım.
  7. Üzerine sütle hazırlanan şerbeti dökelim. Şerbet çektikten daha sonra kremşantiden 2 yemek kaşığı ayıralım ve kekin üzerine spatula sayesinde yayalim.
  8. Soğuyan karameli de kremşantinin üzerine yayalım dikkatlice kremşantiyi bozmadan (Bunun için kesinlikle hepsinin soğuk olması gerek) dökelim.
  9. Ayırdığımız iki yemek kaşığı krem şantiye 1 yemek kaşığı süt döküp, karıştıralım.
  10. Buzdolabına poşetine alalım poşetin ucunu epey küçük keselim ve üzerine yatay çizgiler çekelim.
  11. Dikey olarak kürdan ile üzerine bir zıt bir düz çizikler atarak süsleyelim.
  12. Buzdolabında yarım saat dinlenen tatlımızı servis edebiliriz. İnanın imali yazmasından daha kolay
    🙂
    ben kare orta uzunluk borcam kullandım. Zira kekini kalın seviyorum. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun ????
Tam Tanımlı Traliçe Tatlısı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı