Sinan Kaloğlu: “Başarılı bir biçimde birinci devreyi bitirdik”

Plotton

Active member
Sinan Kaloğlu: “Başarılı bir biçimde birinci devreyi bitirdik”
Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, Spor Toto 1. Lig’de yer alan kadrosunun durumunu İhlas Haber Ajansı’na (İHA) kıymetlendirdi. Son vakit içinderda yaşanan olayların kadrosu olumsuz etkilediğini lisana getiren Kaloğlu, “Kulübümüzde ekonomik meseleler daima vardı lakin 6 puanımızın da elimizden alınması; hem hükmen mağlup sayılmamız birebir vakitte 3 puanımızın silinmesi, grupta bir travma oluşturdu. Göztepe maçındaki olaylar, üstüne puanımızın silinmesi ivmemizi yavaşlattı” biçiminde konuştu.

“Oyuncularımız büyük fedakarlıklar yaptı”

Oyuncuların ekonomik kahırlar yaşadığına vurgu yapan Sinan Kaloğlu, “Oyuncularım da ekonomik olarak güç süreçten geçiyor. Liderimiz ve idaresindeki bireyler hayli düzgün beşerler ancak onlara yardım edecek bir yapı bulunmuyor. Haliyle futbolcular bir şeylerin daha güzel olmasını bekliyor. Bunların çözüleceğini bekliyoruz. Oyuncularımız büyük fedakarlıklar yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. O yüzden topluluğun her insanın bir an evvel kenetlenmesi lazım. Kulübü bu durumdan çıkarmamız lazım” dedi.

“Yaşadığımız olaylar olmasa tahminen de play-off sınırında olacaktık”

Yaşadıkları olayların kadrosu olumsuz etkilediğini lisana getiren Kaloğlu, “İlk antrenörlüğümün kendi kadromda olması bize farklı bir sorumluluk yüklüyor. Bugüne kadar bu sorumluluğun altından takımımla birlikte kalkabildiğimi düşünüyorum. Bizler bu kulübün fazlaca daha yeterli yerlere gelmesini istiyoruz. Geçen dönemin son 8 maçında kadrosu devraldık. bu biçimdedan bu yana ekonomik sorunlar, oyuncuların kontratları feshedip gitmesi üzere daima problemlerle karşılaştık. Fakat ben ve grubum gayretin daima ortasında olduk ve düzgün işler ortaya çıkarttık. Bu sene de devreyi kimsenin beklemediği bir biçimde başarılı bitirdik. Yaşadığımız olaylar olmasa; tahminen de play-off çizgisinde olacaktık” diyerek kelamlarını tamamladı. (İHA)