Sevgililer Günü'nde ilk buluşmada akşam yemeği pişirmeli misiniz?

Leila

Global Mod
Global Mod
Yemek ve aşk el ele gider. Sevgililer Günü için, bir ilişkinin ilk buluşmasından şu ana kadarki tüm aşamalarındaki bu ateşli bağlantıyı keşfediyoruz. birlikte yaşama İle bırak deyin.

Jess Felton ilk randevuda içki içmeyi, kahve içmeyi veya yürüyüşe çıkmayı reddediyor. Ya bir akşam yemeği randevusu ya da hiç randevu değil.

TikTok'ta @ohuprettythings adıyla paylaşım yapan Brooklyn, N.Y.'den 40 yaşındaki etkileyici Bayan Felton, “Akşam yemeği randevuları eskiden normdu” dedi. “Fakat flört etmek artık çok gündelik hale geldi.”

Onlar için bir akşam yemeği randevusu bir yemekten daha fazlasıdır. Bir erkeğin onu ne kadar ciddiye aldığını gösteren bir turnusol testi.

Aslında herhangi bir ilk buluşma, bir ilişkinin gidişatını belirleyebilir ve paniğe yol açan bir dizi soruyu gündeme getirebilir: Giyinmeli mi yoksa sade mi giyinmeli? Kendiniz gibi mi (iki dakikalık bir telefon görüşmesi için bir saatini kendini neşelendiren biri gibi) yoksa kendinizin idealleştirilmiş bir versiyonu gibi mi (saçlarını düzenli olarak fırçalayan biri) gibi mi davranmalısınız? Belki de en kutuplaştırıcı soru: Akşam yemeğine çıkmalı mısın?

Akşam yemeği, Reddit forumlarında ve grup sohbetlerinde hararetle tartışılan tartışmalı bir konu haline geldi. Bir kokteyl randevusunda 48 istiridye, patates ve yengeç keki sipariş ederek TikTok yıldızı haline gelen kadın gibi bazı bekarlar bunu talep ediyor. (Fatura daha fazla uzatmadan ona bırakıldı.)

Diğerleri buna karşı şiddetle uyarıyor. Servisin isteğine bağlı olarak ve hiçbir çıkış yolu olmadan masaya sıkışıp kalıyorsunuz. Ve bu arkadaşlıktan ne kadar keyif alırsanız alın, ağır bir faturayla karşılaşabilirsiniz.

Drew Daniels'ın akşam yemeği randevusuna itirazı yok. Aslında o daha da tartışmalı bir yaklaşımı tercih ediyor: randevusu için yemek pişirmek. Yüksek lisans öğrencisi olan 31 yaşındaki Bay Daniels, “Birinin karşısında oturmak rahatsız edici” dedi. “Bir restoranda mahsur kaldığınızda kesme tahtasına dönüp bir şeyler kesemezsiniz.”

Bazıları için, önerilen bir yemek pişirme tarihine verilen ani tepki, ev sahibinin ya meteliksiz, ucuz ya da sadece takılmaya çalışmasıdır. Ama Bay Daniels ısrar ediyor. “Sevdiğiniz şeyleri flört etmeye dahil edebilirsiniz” dedi. “Eğer biri kuş gözlemcisi olsaydı, ilk randevumda kuş gözlemciliğine gitmeyi çok isterdim.”

Peki bir yabancı için yemek pişirmek ya da onun tarafından beslenmek nasıl bir şey? Böyle bir jestin nasıl kararlaştırıldığını ve kabul edildiğini öğrenmek için evde yemek yerken ilk kez tanışan üç çiftle konuştuk. Aşağıdaki bireysel görüşmeler netlik ve uzunluk açısından düzenlenmiştir.

Sevgililer Günü yemeği ve çikolatalı tatlılar için tarifleri burada bulabilirsiniz.

Bay Daniels, Nepal'e bir gezi için ayrıldığı gün, Greenpoint, Brooklyn'den 30 yaşındaki sanatçı Savannah Tate Cuff ile Hinge'de tanıştı. İkili bir sonraki ay boyunca iletişim halinde kaldı ve döndükleri gün Bay Daniels'ın kendilerine akşam yemeği pişirmesine karar verdi.

Ne yaptı: Bucatini amatriciana

Çizdi: Roma'da bir konaklama geçirdi ve bir şişe şarap aldı, ben de ona uygun bir makarna eşleştirmesi seçtim. Tereyağlı marul, lezzetli limon ve zeytinyağı soslu çok basit bir salata yaptım.

Savannah: Bence harika bir ilk buluşmaydı. Kesinlikle alışılmadık bir durumdu. Bir erkeğin benim için yemek pişirdiği tek buluşma bu. Normal şartlar altında muhtemelen bunu yapmazdım, özellikle de ilk randevumda bir adamın evine gidiyorsam. Ama bir aydır konuştuğumuza göre her şey yolundaymış gibi görünüyordu.

Çizdi: Yemek yapma kısmını seviyorum. Yemek yeme kısmını, evinizde birinin karşısında oturmayı biraz tuhaf buluyorum. Bu harika yemeği hazırladık ve ayakta yedik. Masada oturmakla ilgili bir şey; bunu nadiren yaparım.

Savannah: Genellikle kişiyi tanımadığınız için içecekler tercih edilen yöntemdir. Ve gerçek hayatta o kişiyi hissetmeye ihtiyacın var.

Yargı:

İkinci randevularında da benzer şekilde alışılmadık bir yaklaşım benimsediler. Bayan Tate Cuff, Bay Daniels'ı okulunda ziyaret etti. Sonuçta işe yaramadı.

“Artık bir erkek arkadaşım var” dedi. “Ve ilk randevumuz sadece içki içmekti.”

Tarif: İkinci randevunuz için Bucatini amatriciana yapın

38 yaşındaki kişisel şef Nicole Karr ve LGBTQ seyahat sitesinin kurucusu 36 yaşındaki Meg Ten Eyck, Hinge'de buluştu. Bayan Karr, ilk buluşmaları için Bayan Ten Eyck'i Queens'in Astoria kentindeki dairesine davet etti.

O ne yaptı: Pomodoro'lu Ev Yapımı Spagetti alla Chitarra

Nicole: Herkesin benden kendileri için yemek yapmamı istemesi yaygındır. Meg'le işler bu şekilde başlamadı. İnsanlar sorarsa, bunu yapmak istemiyorum. Ama eğer sen Olumsuz sor, istiyorum.

– Meg: İlk düşüncem şu oldu: “Tamam, yabancı tehlike.” Ama ortak noktalarımız vardı, bu yüzden onun 70 yaşında bir baltalı katil olmadığından emindim. Mantıklı bir insan olduğundan emin olmak için biraz araştırdım.

Nicole: Benim işim şöyle: “Buraya gel, sana makarna yapacağım.” Ve domates sosunu ocakta pişireceğim, böylece içeri girdiklerinde güzel kokar.

– Meg: O bir aşçı. Bu sadece yeteneklerini sergilemek için yaptığı bir hamle mi?

Nicole: Bilmiyordum ama belki de öyledir.

Yargı:

Bayan Ten Eyck, art arda iki randevunun ardından ikilinin “sıradan arkadaş” olmaya karar verdiğini söyledi. “En iyi arkadaşlara falan benzemiyor.”

Tarif: İkinci randevunuz için Makarna al Pomodoro yapın

Chicago Üniversitesi'nin 26 yaşındaki yüksek lisans öğrencisi Jack Glaser ve 27 yaşındaki eğitimci Leah Grynheim, Chicago'daki ortak bir arkadaş tarafından kuruldu. Havanın kahve ve yürüyüş planlarını sekteye uğratmasının ardından Bay Glaser, evinde akşam yemeği yemeyi önerdi. (Haberler'ın tarifini kullandı.)

Ne yaptı: Buharda pişirilmiş çin lahanası ve pilavlı Mapo tofu

Jack: Biraz etkileyici bir şey yapmak istedim. Belki baharatlı bir şey, ocakta seslerin ve kokuların olduğu bir şey.

– Leah: Bana biraz fazla biberli geldi ama hoşuma gitti. Çoğunlukla şarap pişerken oturup içiyordum ama biraz doğramaya da hazırdım.

Jack: Bulaşıkları yıkamayı teklif etti ama ben izin vermedim ki bunun mükemmel olduğunu düşündüm.

Lea: Bir ara pirinç pişiricisini kapağı olmadan çalıştırdığını gördüğümde ona ne yapması gerektiğini söylemiştim. Ama Çin lahanasıyla birlikte buharlı pişiriciyi pirinç ocağının üzerine koydu ve Daha sonra Kapağı takın. Yemek yapan kişi olmaya alışkınım, bu yüzden bunu es geçemezdim.

Jack: Bu çay mumlarını sevimli küçük tutuculara koydum. Yaktım ve “Dur bir dakika, sanki saunaya gidiyormuşsun gibi görünüyor” diye düşündüm. Böylece söndürdüm ve yemeğe hazır olana kadar bekledim. Sonra düşündüm ki, “Ah, bu mumları yakmalıyız!” Aşırı tasarlanmış gibi görünmesini istemedim.

– Leah: Akşam yemeği için planlanmış bir çalma listesi vardı.

Jack: Bara gitmeye kıyasla burada daha fazla karar verilmesi gerekiyor. Bir bara gittiğinizde ışıklandırmaya, müziğe siz karar veremezsiniz, hiçbir şey için suçlanamazsınız. Tüm değişkenler kontrolünüz altında olduğundan, hata yapmanın birçok yolu vardır.

Yargı:

İkili, sıcak akşamlarda tekrar buluşmayı ve bir barda satranç oynamayı planladı ancak ikinci buluşmadan üç gün önce Bay Glaser sözünü kesti. Bayan Grynheim, “Çok üzücüydü” dedi. “Bana şunu yazdı: 'İptal etmem gerekiyor, artık sıradan flörtlerimde biraz daha muhafazakar olmak istiyorum.'” Bay Glaser ise kimya eksikliğinden bahsetti.

Ancak yakın zamanda başka birini bir içki içmeye davet etti ve ona bir yabancı için yemek yapma girişiminden bahsetti. Sevgilisi bir bira içerken ev yapımı Mapo tofu'yu tercih edeceğini söyledi.

Tarif: İkinci randevunuz için Mapo Tofu yapın