Şefler ipuçları, konuklar ve sektör hakkında gerçekte ne düşünüyor?

Leila

Global Mod
Global Mod
Hajime Sato: Nefes alıyorlar mı? Şimdi birini işe almak için ihtiyacım olan tek şey bu.

Tim Hollingsworth (Otium, Los Angeles): Fransız Çamaşırhanesinde o kadar başarılı oldum ki Garde-Manger'da insanları eğittim. Ve başarısız oldular. Thomas Keller'ı kenara çekip şöyle dedim: “Patron, öncelikle şikayetçi olduğum veya buna benzer bir izlenim vermek istemiyorum. Yaptığım şeyi seviyorum. Sorumluluğu seviyorum. Ama sadece bilmeni isterim ki, zar zor yetişebiliyorum.” Bu konu hakkında konuşmak kariyerim açısından çok önemli bir andı.

jeffery harris (Nolia, Cincinnati): Aşçı yardımcımın ne söyleyeceğini duymaya çalışıyorum. Neler olduğunu bilmek istiyorum. Zor bir gün geçirdiğini biliyorum. Bu yeni. Bu da çalıştıkları işyerinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

Justin Pioche (Pioche Gıda Grubu, Fruitland, NM): En iyi şeflerden bazıları tarafından eğitildim. İşin ilk gününde bana şunu söylediler: “Bulaşık makineme asla saygısızlık etme.” Daha onunla konuşmadan seni kovarım.”

Diana Davila (Mi Tocaya, Chicago): Sağlık sigortasının operatörler olarak yapmamız gereken bir şey olması gerektiğini düşünmüyorum. Bu, bu ülkenin sunması gereken çok büyük bir sorundur. Peki bunu teklif etmemeli ve çalışanlarıma sahip çıkmamalı mıyım? Bu nedenle sağlık sigortası sunuyoruz. Çekin üzerine bir çizgi koyuyoruz – yüzde 3'ü müşteriden geliyor, bu da gelir sayılıyor ve bunun üzerinden vergi ödemek zorundayız. Peki bunun kimin için bir kazanç olduğunu biliyor musun? Sağlık sigortası şirketleri.

David Utterback (Yoshitomo, Omaha): Misafirler bana çocuklarımın aşçı olup olmayacağını soruyorlar. Ben de onlara eğer çocuklarım restoran sektöründe yer alırsa ebeveyn olarak başarısız olacağımı söylüyorum. Bu geçimini sağlamanın en zor yoludur.

Yun Fuentes (Bolo, Philadelphia): Her şey daha pahalıyken bunu sürdürmek zorlu bir iş. Ama kaydolduğum işi yapmak zorunda kaldığım için şikayet etmenin aptalca olduğunu düşünüyorum. Sadece daha hızlı koşmam gerekiyor. Deneyimi geliştirmem gerekiyor.

David Utterback: Tüm fiyat artışlarına rağmen hala emekli olmama yetecek kadar toparlanamadık. 65 yaşındayım, günde 12 saat hatta olamam. Zaten sırtım, kolum ve ayak dayanağım var. Kendimi her şeyi bir arada tutmaya çalışan kırık Demir Adam gibi hissediyorum. Benim yaşımda – 42 yaşındayım – yönetime girmelisiniz. Çevrimdışı olmanız gerekir. Pişirmeyi bırak. Eğer bir kaçış planı geliştirmediyseniz bunu sonsuza kadar yapmak zorunda kalacaksınız.

David Chang: Sanırım gerçekte ne kadar para kazanacağınız konusunda sektörün bir bütün olarak dürüst bir değerlendirmesine ihtiyacımız var. Beş yıl sonra sektördeki devir oranının yüzde 90 olduğunu söyleyebilirim. Eğer bu durum başka bir meslek okulunda ya da MBA diplomasında olsaydı şunu sorardık: Bu nasıl bir sektör?