Scampi kadar doyurucu tereyağlı haşlanmış karides tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Bu bir karides scampi tarifi değil.

Herkesin scampi’yi sevdiğini biliyorum. İster makarnayla yenir, ister bir parça huysuz ekmekle tepesinde olsun, tombul, pembe karidesin üzerine dökülmesi çok kolay olan sarımsaklı, tereyağlı, şarapsı sos. Sonra cennet kokusu var. Bir tavada tereyağı ve şarapta cızırdayan sarımsaktan daha cazip bir şey var mı?

Aslında, karides sosu o kadar iyi ki karidese bile ihtiyacınız yok. Tavuğun üzerine dökün, yaz kabağının üzerine sürün, bir çift eski galoşun üzerine gezdirin, hepsinin tadı harika olacak. Çünkü bu sos, eşleştirdiğiniz herhangi bir şeyin ilgi odağını çalıyor.

Sarımsağın suçlanacağı ortaya çıktı. Sarımsağı dışarıda bırakın ve eski karides scampi’miz tamamen karidesle ilgilidir. Karmaşık, dünyevi bir nota eklemek için ezilmiş kişniş tohumu serpiştirerek dengeleyin ve bir zamanlar keskin ve iddialı olan şey, yumuşak ve hassas hale gelir. Tatlı karidesin tuzlu sululuğu sonunda parlayabilir.

Yani, tıpkı karides gibi, bu tarifte karides, tereyağı, şarap ve limon var ama sarımsak yok. (“İyi misin?” diye sordu kocam.)

Ayrıca işleri basitleştirmek için erişteleri atlıyorum ve karidesleri lezzetli Poacher sıvılarıyla çevrili kaselerde servis ediyorum, ardından üzerlerine bir parça dereotu benekli mayonez koyuyorum. Mayonez, şarabı ve limonu tamamlayarak karidese zenginlik ve et suyuna vücut katar.

Sarımsağı doğramadan, karidesten bile daha hızlı bir araya gelir ve aynı zamanda daha hafif ve daha tatlıdır.

Herhangi bir karides yemeğinde olduğu gibi, mümkün olduğunca çiftlikte yetiştirilen kabuklular yerine yabani kaynakları deneyin veya sorumlu ve sürdürülebilir çiftçilik uygulamaları sağlayan Global Seafood Alliance tarafından onaylanmış çiftlikleri arayın.

Harika karides bulduğunuzda, onları fazla pişirmemek önemlidir. Yarı saydam mavimsi (veya türüne bağlı olarak kahverengimsi veya mor) opak ve pembe çizgili hale dönüşmelerini yakından izleyin. Vücutları kaçak avlanan sıvıda katılaşmalı, ancak uzun ve belli belirsiz kulak şeklinde kalmalı ve sıkı kucaklara kıvrılmamalıdır – bu, aşırı pişmenin kesin bir işaretidir.

Bu yemeği olduğu gibi meze olarak veya nüanslı tereyağlı sosu dengelemek için biraz ekmekle ana yemek olarak servis edebilirsiniz. Karides şu anda ilgi odağı olsa da, bu incelikli lezzetli sos kendi başına bir yıldızı hak ediyor.