Sarımsakta kızartılmış rendelenmiş domuz omzu

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın John D. MacDonald One More Sunday’de “Rahibe, yaptığım şeyi yapıyorum ve çoğundan daha iyi yapıyorum ve bu beni biraz tatmin ediyor” diye yazmıştı. (Romanın baskısının tükendiğine ama sizin daha gelişmiş kitaplıklarınızda bulunabileceğine inanıyorum.) “Çok güvenilir bir köpek gibiyim. Ormana bir sopa atarsın, ben de oraya gidip onu geri getiririm.”

Bu domuz omuzlu benim: tütsülenmiş veya yavaş kızartılmış, tacos için kıyılmış, jiroskop için ızgara. Bu basit, lezzetli et parçası için sürekli yeni tarifler arıyorum. Domuz omuzlarıyla sık sık ve diğerlerinden daha iyi yemek yaparım ve bundan memnunum.

Bu yüzden, Ali Slagle’ın yeni Sarımsaklı Kızarmış Domuz Eti tarifini (yukarıda) deneyeceğim için çok heyecanlıyım, sallantılı ve hoş kokulu, parçalamak ve polenta üzerinde servis yapmak veya bir sandviçte istiflemek için mükemmel. Bütün baş karamelize sarımsak eti ve beraberinde kekik ve kekik ile zenginleştirebileceğiniz buğulama sıvısını tatlandırır.

Önerilen tarif

Sarımsaklı kızarmış domuz sırtı

Tarifi görüntüle →

Buna uygun olarak, Kay Chun’un yumuşak, sulu meyveyi etkisiz hale getirmek için çıtır çıtır rezene kullanan yeni lezzetli meyve salatası tarifini yapabilirim. (Bazı insanlar etle meyveyi birleştirmekten nefret eder. Siz de onlardan biriyseniz, bu kolay lahana salatası işinizi görecektir.)

Bu hafta sonu pişirilecek diğer şeyler: Superiority Burger’in çıtır çıtır kızarmış tofu sandviçleri; Vallery Lomas’ın Hızlı İrmikli Karartılmış Balığı; ve azaltılmış Niçoise, David Tanis’in patatesli yeşil fasulye salatası. Bunlar adil yemekler.

Ancak bir ızgaraya erişebilecek kadar şanslıysanız, Steven Raichlen’in ters kızartılmış biftek için anlayışlı tarifini düşünebilirsiniz, bence ızgara marul tarifime çok yakışıyor. (Temel olarak, bifteği kömürden uzakta, 110 derecelik bir iç sıcaklığa ulaşana kadar yavaşça pişirirsiniz. Getir Sıcaklık az pişmiş için yaklaşık 125 derece, orta pişmiş için 135 derecedir.)

Ve tatlı olarak bir Teksas kekine ne dersiniz? (Mezuniyet sezonu yaklaşıyor. Her yerde kek olmalı.) Ya o ya da ravent çıtır çıtır.

En azından bir aboneliğiniz varsa, Haberler Cooking’te daha binlerce tarif sizi bekliyor. Abonelikler tüm bu dansı mümkün kılar. Umarım henüz sahip değilseniz, bugün bir tane kapın. Teşekkürler.

Teknolojimizle ilgili herhangi bir sorununuz varsa lütfen bize yazın: Cookingcare@Haber. Birisi sizinle temasa geçecektir. Eğitimliyseniz veya söyleyecek güzel bir şeyiniz varsa lütfen bana yazın: foodeditor@Haber. Herkese cevap veremiyorum (çok fazla e-posta alıyorum). Ama elime geçen her şeyi okurum.

Bunun bir yumurtayı nasıl haşladığınızla veya kuşkonmazı nasıl beyazlattığınızla bir ilgisi yok ama bence patronum AG Sulzberger’in Columbia Journalism Review’da yazdığı bir makaleyi okumanız önemli. Başlıkta şöyle yazıyor: “Gazeteciliğin Temel Değeri.” Bu değer bağımsızlıktır ve AG’nin bu hafta başlarında söylediği gibi, bu yalnızca temel değerlerimizden biri değildir. Bu, halka verdiğimiz bir sözdür” dedi.

Harper’s Magazine internet sitesinde Kyle Dunn’ın “Başlangıç” tablosunu gördüm. Manhattan’daki PPOW’daki gösterisini kaçırdığım için üzüldüm. (13’ünde bitti)

Bellefonte, Pensilvanya’yı görme şansınız olursa, yapın. Geçen hafta Ohio’nun doğusundaki uzun bir yolculukta orada bir pit stop yaptım. Bellefonte son derece güzel bir kasabadır: Talleyrand Park’taki alçak şelalelerin üzerinde alabalıkların yüzdüğü, demiryolu ve nehirden yükselen tepelerdeki büyüleyici eski Viktorya evleri.

Son olarak, işte günlük Filistin hip-hop ve elektronika dozunuz: Shabjdeed, Muqata’a ve Al Nather, “Bansak”. O kadar yüksek sesle çalarsan Pazar günü görüşürüz.