Salata, midye ve fıstıklı bademli kurabiye için basit tarifler

Leila

Global Mod
Global Mod
Hem kereviz hem de istiridye şu anda en iyi hallerinde, bu yüzden onları karşılamak için burada parlak yeşil bir menü var – pizzazz ve parlaklık ile serin havalarda bir yemek, en iyi ateşin sıcaklığının yanında veya ateşin makul bir kopyası olan bir ateşin tadını çıkarır. BT.

Bu yemekte iki tür kereviz kullanılır: kereviz dalının yumuşak tohumları ve kereviz kökü veya kereviz olarak da adlandırılan kereviz adı verilen bitki.

Kereviz sebze tezgahlarında genellikle temizlenmiş olarak satılır, ancak inkar edilemeyecek şekilde boğumlu kökleriyle yine de korkutucu görünebilir. Endişelenmeyin: Bu kök keskin bir bıçakla kolayca soyulabilir. Pürüzlü dış yüzey kaldırıldığında, salata için kesilmeye veya pişirilmeye hazır, soluk kokulu bir sebze ortaya çıkar.

Kışın güzel bir salata için kerevizi kibrit çöpü şeklinde kesip, şeritlerini tuzlu limon suyuna batırıyorum. Daha sonra Fransa'da remoulade sosu olarak bilinen şeye benzer şekilde kalın bir hardal sosuyla süslenirler. Pansumandaki baharatlı hardal, tatlı kereviz aromalı kökü tamamlıyor.

Kıyılmış kereviz kalplerinin çıtır eklenmesini ve yeşil kereviz saplarının ortasındaki parlak çıkıntıları seviyorum. Kök ile eşleştirilen ve üzerine ince dilimlenmiş yeşil soğan serpilen iki sebze kuzeni birlikte harika görünüyor ve sonuç daha çok patates salatası gibi görünüyor ve işlev görüyor. Özelleştirmek için doğranmış kapari, kornişon, frenk soğanı veya tarhun ekleyin. Karışım buzdolabında birkaç gün saklanacaktır. Servis yaparken salataya eşlik edecek garnitür olarak baharatlı su teresi, roka veya radikyo yaprakları mükemmeldir.

Daha sonra hızlı bir midye kabı daha kolay olamazdı. Bu benim fast food tarzım; sıradan, kalabalık ya da sadece küçük bir midye sevenler grubu için iyi. Tabii ki, bu aynı zamanda küçük istiridyelerle dolu bir tencere de olabilir, ancak istiridyeler genellikle daha ucuzdur ve aynı derecede doyurucudur.

Prens Edward Adası ve diğer Doğu Kıyısı kıyılarından gelen harika çiftlik midyeleri, süpermarkette veya balıkçıda, temiz ve tüyleri alınmış, 2 kiloluk küçük ağ torbalarda, durulamaya ve buharda pişirmeye hazır olarak bulunabilir.

Midye pişirmek çok kolaydır: Tereyağını veya yağı ısıtın, aromalar ve biraz sıvı ekleyin, ısıyı artırın ve midyeleri büyük bir tencereye koyun. Kapağı açın. Açıkta bırakıp hazırladığınız et suyunda yüzdürürseniz 10 dakikadan daha kısa bir sürede buharda pişirilir ve hazır olur.

Bunları genellikle sarımsak, arpacık soğanı ve beyaz şarapla pişiriyorum, bu da hafif ve hoş, lezzetli bir et suyu yaratıyor. Ancak daha lezzetli bir versiyon istediğim için yumuşak tereyağına ılık baharatları, taze zencefili, acı yeşil biberi ve bol miktarda doğranmış kişnişi karıştırdım. Et suyuna karıştırılmış sadece birkaç yemek kaşığı terbiyeli tereyağı ve bir miktar limon, istediğim keskin deneyimi sağladı.

Daha sonra bunları tek tek afiyetle yiyin. Boş kaseleri sağlanan ortak kaseye atın. Şanslıysanız, lezzetli et suyunu emmek için sıcak, çıtır bir baget de olacak.

Tatlı olarak kurabiye servisi yapmak genellikle yemeğin sonunda tatlı bir şeyler yemek için çok iyi bir seçenektir. Bu kurabiyeler ince kıyılmış antep fıstığı ve badem unundan yapılıyor. Ortası hafif yumuşak, dışı çıtır olmasıyla makarona benzerler.

Tatlı, biberli, baharatlı ve limonlu tadıyla kakule, unlu mamullere her zaman ilginç bir dokunuş katar. Baharat olduğundan bayılma yapmaz. Yeşil kakule kabuklarının tohumlarından taze olarak öğütülmüş, baharatlıdır; Bir süredir açık olan bir kavanoz kullanıyorsanız biraz daha ekleyin.

Antep fıstığına Orta Doğu ve Hindistan'da uzun zamandır değer veriliyor, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde çok popüler hale geldi – artık birçok fırın bunları düzenli olarak kruvasan ve diğer hamur işlerinde kullanıyor. Bu unsuz kakuleli fıstıklı kurabiyeleri sevmek çok kolay.

Akşam yemeğine dikkat edin: İkiden az yemek mümkün değildir.